PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Başarının çalışmaktan geldiğini ifade eden sözler var mı?
1 2
«Önceki KonuSonraki Konu»
EzGi-ZiYaRéTçi17:17, 20 Nisan 2009 
şimdi ben bir münazara ya katılacağım konumuz başarıda önemli olan çalışmak mı yoksa şans mı ben çalışmak dedim we çalışmakla ilgili 1-2 örnek lazım.. ve başarının çalışmaktan geldiğini anlatan 1-2 söz.. yardımcı olursanız çoook ama çok büyük bi iyilik yapmış olacaksınız..ŞimDiDéN Teşekkürler.. : )
En iyi cevap fadedliver tarafından gönderildi

Edison’a başarısının sırrını sormuşlar da yüzde birini zekâyla, yüzde doksan dokuzunu çalışmayla ilişkilendirmiş. Çalışmaya köle olan başarıya sultan olur. İşte başarının sırrını açıklayan o ayet: “Bir işten boş kaldın mı hemen diğer işe giriş.” (Kur’an: İnşirah, 7-8)
Benzer Konular:
Etiketler:
Cevap
fadedliver19:01, 20 Nisan 2009 
Edison’a başarısının sırrını sormuşlar da yüzde birini zekâyla, yüzde doksan dokuzunu çalışmayla ilişkilendirmiş. Çalışmaya köle olan başarıya sultan olur. İşte başarının sırrını açıklayan o ayet: “Bir işten boş kaldın mı hemen diğer işe giriş.” (Kur’an: İnşirah, 7-8)
Cevap
Keten Prenses22:54, 20 Nisan 2009 
Alıntı:
Hareketten hararet doğar hararet de belli bir çekim gücü oluşturur.Ve birçok cisim de bu çekim sayesinde hararet merkezi etrafında döner.(Gezegenlerin güneş etrafında dönmesi yasası)
Ne alakası var diyecek olursanız söyleyeyim:
Çalışmak çalabalamak hareketi simgeler bu çalışma sonucu ortaya çıkan sinerji ise harareti ifade eder.
Yani ne kadar çalışırsak o iş için gerekli argümanlar bizlere o kadar yaklaşır.
Bu argümanlardan önemli olan bir tanesi olan şans da gelir bulur bizleri.
Uzun lafın kısası şansları beklemek yerine çalışıp kendi şansımızı kendimiz yaratmalıyız diye düşünüyorum.
..
Cevap
Misafir19:12, 15 Şubat 2010 
çalışmak önemlidir, eğer çalışmak önemli olmasaydı burada ne işin vardı
Cevap
Misafir20:09, 16 Mart 2011 
çoooook başarılı olunnn !
Cevap
Misafir15:32, 18 Nisan 2011 
başka sözler var mı ne olur????????????
Cevap
Misafir19:31, 22 Nisan 2011 
Çok acil yardıma ihtiyacım var lütfen yardım edin.. Çalışmak daha önemlidir demeliyim ama nasıl ?
Cevap
Misafir17:12, 21 Aralık 2011 
yaa benimde ödevim var.başarı için şans mı gerekli yoksa çalışmak mı bi'kaç cevap alabilirmiyim.ama açıklamalı..LÜTFEENNNNN
Cevap
Misafir19:53, 21 Şubat 2012 
acele söz lazım çalışmakla ilgili
Cevap
Misafir12:45, 3 Mart 2012 
Kesinlikle çalışmak önemli işimizi asla şansa bırakmamalıyız. şans tembeller içindir insan çalışınca şansa gerek yoktur
Cevap
1 2
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama