PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Yüzbaşı olmanın şartları nelerdir?
1 2
«Önceki KonuSonraki Konu»
recep ivedik11:36, 26 Nisan 2009 
yüz başının zorlukları,yüz başı olmakiçin hangi sınavlara girilmeli,yüz başıyla ilgili anlamlı hikayeveriniz
En iyi cevap volture tarafından gönderildi

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
ya sımdı bn duz lısede lıse ucuncu sınıfda okyurm yuzbası olmkda en buyuk hayalım ama duz lısede okudugum ıcın olma ıhtımalim vrmı acaba
bn suan lıse ıkıncı sınfda okyorum ama yuzbası olmkda en buyuk hayalım duz lısede okudugum ıcın olamıyormuyum

kulaktan dolma bilgilere sahip olduğunuz belli , okulunuzu bitirdikten sonra Harb okulunu kazanıp oradan mezun olabilirseniz , subay olabilirsiniz. Meslek hayatınızın ilerleyen yıllarında da yüzbaşı olabilirsiniz.
Benzer Konular:
Etiketler:
  • yuzbasi olmak icin
  • yuzbasi olmak icin gerekenler
  • yuzbasi olmanin sartlari
Cevap
enes furkan17:10, 26 Nisan 2009 
Yüzbaşı olmanın özellikleri,yüz başı olmak için hangi okulları okumalıyız
Cevap
fadedliver19:36, 26 Nisan 2009 
Yüzbaşı, Türk Silahlı Kuvvetleri'nde rütbesi Üsteğmen ile Binbaşı arasında olan subaydır. Genelde bölük komutanı olurlar. Normal şartlarda görev süreleri 6 yıldır.
İlk 3 yılı Yüzbaşı, son 3 yılı ise Kıdemli Yüzbaşı olarak adlandırılır. Bölük komutanı olarak görev yapabilirler.Yüzbaşılık rütbesinde 6 yıl rütbe almak için beklerler.
Vikipedi, özgür ansiklopedi
Cevap
Misafir20:10, 16 Ekim 2009 
ya sımdı bn duz lısede lıse ucuncu sınıfda okyurm yuzbası olmkda en buyuk hayalım ama duz lısede okudugum ıcın olma ıhtımalim vrmı acaba
Cevap
Misafir20:13, 16 Ekim 2009 
bn suan lıse ıkıncı sınfda okyorum ama yuzbası olmkda en buyuk hayalım duz lısede okudugum ıcın olamıyormuyum
Cevap
volture13:12, 17 Ekim 2009 

kulaktan dolma bilgilere sahip olduğunuz belli , okulunuzu bitirdikten sonra Harb okulunu kazanıp oradan mezun olabilirseniz , subay olabilirsiniz. Meslek hayatınızın ilerleyen yıllarında da yüzbaşı olabilirsiniz.
Cevap
Misafir17:05, 22 Kasım 2010 
ben şimdi anadolu lisesi 9 sınıf öğrencisiyim yüzbaşı olmak benim en ama en büyük hayalim askeri lise sınavına girdim ama kazanamadım.yani ben şırnak hakkari vb. yerlerde 15 ay değilde bir yüzbaşı gibi uzun süre görev yapmak istiyorum.olurmu sizce böyle bir şansım varmı?????
Cevap
Misafir17:47, 22 Ocak 2011 
ces What ders çalışıyorudm bn 3 yaşındayım optiye gidiom 1 yaşıondayım 5 aylık ım gener kurmay başkanıyım
Cevap
Misafir15:39, 13 Şubat 2011 
ben lise 3. sınıfta okuyan bir kızım. teğmen olmak istiyorum bana yardım edebilir misiniz? boy ve kilo şartları neler?
Cevap
Misafir14:35, 18 Şubat 2011 
binbişılık sınavları varmış 4 yıllık üni. okuyup olunuomuş
Cevap
1 2
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama