Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Yüzbaşı olmanın şartları nelerdir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda recep ivedik tarafından 26 Nisan 2009 (11:36) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
11546 kez görüntülenmiş, 18 cevap yazılmış ve son mesaj 9 Temmuz 2014 (12:18) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 1.00  |  Oy Veren: 2      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 26 Nisan 2009, 11:36

#1 (link)
recep ivedik
Ziyaretçi
recep ivedik - avatarı
yüz başının zorlukları,yüz başı olmakiçin hangi sınavlara girilmeli,yüz başıyla ilgili anlamlı hikayeveriniz
En iyi cevap volture tarafından gönderildi

Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

ya sımdı bn duz lısede lıse ucuncu sınıfda okyurm yuzbası olmkda en buyuk hayalım ama duz lısede okudugum ıcın olma ıhtımalim vrmı acaba
Alıntı:

bn suan lıse ıkıncı sınfda okyorum ama yuzbası olmkda en buyuk hayalım duz lısede okudugum ıcın olamıyormuyum

kulaktan dolma bilgilere sahip olduğunuz belli , okulunuzu bitirdikten sonra Harb okulunu kazanıp oradan mezun olabilirseniz , subay olabilirsiniz. Meslek hayatınızın ilerleyen yıllarında da yüzbaşı olabilirsiniz.
Benzer Konular: Etiketler:
  • yuzbasi olma sartlari
  • yuzbasi olma yasi
  • yuzbasi olmak icin
  • yuzbasi olmak icin gerekenler
  • yuzbasi olmanin sartlari
Rapor Et
Reklam
Eski 26 Nisan 2009, 17:10

#2 (link)
enes furkan
Ziyaretçi
enes furkan - avatarı
Yüzbaşı olmanın özellikleri,yüz başı olmak için hangi okulları okumalıyız
Son Düzenleyen MeLL; 26 Nisan 2009 @ 18:18.
Rapor Et
Eski 26 Nisan 2009, 19:36

#3 (link)
fadedliver
Ziyaretçi
fadedliver - avatarı
Yüzbaşı, Türk Silahlı Kuvvetleri'nde rütbesi Üsteğmen ile Binbaşı arasında olan subaydır. Genelde bölük komutanı olurlar. Normal şartlarda görev süreleri 6 yıldır.
İlk 3 yılı Yüzbaşı, son 3 yılı ise Kıdemli Yüzbaşı olarak adlandırılır. Bölük komutanı olarak görev yapabilirler.Yüzbaşılık rütbesinde 6 yıl rütbe almak için beklerler.
Vikipedi, özgür ansiklopedi
Rapor Et
Eski 16 Ekim 2009, 20:10

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ya sımdı bn duz lısede lıse ucuncu sınıfda okyurm yuzbası olmkda en buyuk hayalım ama duz lısede okudugum ıcın olma ıhtımalim vrmı acaba
Rapor Et
Eski 16 Ekim 2009, 20:13

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bn suan lıse ıkıncı sınfda okyorum ama yuzbası olmkda en buyuk hayalım duz lısede okudugum ıcın olamıyormuyum
Rapor Et
Eski 17 Ekim 2009, 13:12

#6 (link)
"Ipıslak Balık"
volture - avatarı
Alıntı:

Alıntı:

kulaktan dolma bilgilere sahip olduğunuz belli , okulunuzu bitirdikten sonra Harb okulunu kazanıp oradan mezun olabilirseniz , subay olabilirsiniz. Meslek hayatınızın ilerleyen yıllarında da yüzbaşı olabilirsiniz.
Rapor Et
Eski 22 Kasım 2010, 17:05

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben şimdi anadolu lisesi 9 sınıf öğrencisiyim yüzbaşı olmak benim en ama en büyük hayalim askeri lise sınavına girdim ama kazanamadım.yani ben şırnak hakkari vb. yerlerde 15 ay değilde bir yüzbaşı gibi uzun süre görev yapmak istiyorum.olurmu sizce böyle bir şansım varmı?????
Rapor Et
Eski 22 Ocak 2011, 17:47

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ces What ders çalışıyorudm bn 3 yaşındayım optiye gidiom 1 yaşıondayım 5 aylık ım gener kurmay başkanıyım
Rapor Et
Eski 13 Şubat 2011, 15:39

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben lise 3. sınıfta okuyan bir kızım. teğmen olmak istiyorum bana yardım edebilir misiniz? boy ve kilo şartları neler?
Rapor Et
Eski 18 Şubat 2011, 14:35

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
binbişılık sınavları varmış 4 yıllık üni. okuyup olunuomuş
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.135 saniyede (68.61% PHP - 31.39% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 11:29
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi