Arama

Bilgisayarın kaç çekirdekli olduğu nasıl anlaşılır? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 21 Ağustos 2017 Gösterim: 170.364 Cevap: 17
Ask Mahkumu - avatarı
Ask Mahkumu
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2012       Mesaj #11
Ask Mahkumu - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı
ankara061 adlı kullanıcıdan alıntı

Processor: IntelMsn Rainbow PentiumMsn Rainbow Dual CPU E2140 @ 1.60GHz (2 CPUs), ~1.6GHz bilgisayarım kaç çekirdek yardımcı olurmusunuz

intel in yeni nesil çift çekirdekli işlemcilerini adlarına göre zaten diğerlerinden ayırabilirsin.
''dual core'' ön adlı işlemciler intel in sanal çift çekirdekli işlemcileridir. ''core 2 duo'' önadlı işlemciler intel in gerçek çift çekirdekli işlemcileridir.
Sponsorlu Bağlantılar

amd firmasının ise masaüstü işlemcilerinden athlon, modelin yanına ''X2'' sembolü almışsa çift çekirdeklidir. dizüstünde ise bu ad ''turionX2'' şeklindedir.

işlemcinin çift çekirdekli olup olmadığını
''bilgisayarım sağ tık>özellikler''

yolunu takip ederek açılan pencerede de görebilirsiniz. çift çekirdekli ise her bir işlemcinin ayrı ayrı hızlarını ghz cinsinden görebilirsiniz.

örnek olarak:

IntelMsn Rainbow PentiumMsn Rainbow D CPU 3.00 ghz, 3.01 ghz, 2.00 gb ram

ibaresinde iki adet ghz cinsinden büyüklük bulunuyor. bu, bilgisayarın işlemcisinin çift çekirdekli olduğunu gösterir ve her bir çekirdeğin ayrı ayrı hızlarını ifade eder.
Son düzenleyen perlina; 21 Ağustos 2017 00:08
AşK_MaHKuMu..
Rower - avatarı
Rower
VIP MazessezaM
1 Eylül 2012       Mesaj #12
Rower - avatarı
VIP MazessezaM
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Kardeş bende : IntelMsn Rainbow PentiumMsn Rainbow 4 CPU 2.66GHz

Sponsorlu Bağlantılar
Yazıyor şimdi benim bilgisayarım kaç çekirdekli oluyor ?

Pentium 4'ler de ht teknolojisi kullanılmıstır, peki nedir bu ht teknolojisi? ht teknolojisi bir uygulamayı iki parçaya bölüp çalıştırmaya yarayan bir teknolojidir... İslemcin tek çekirdektir, ancak ht teknolojisini kullandığı için çift çekirdekmiş gibi çalışır.
Gölgen misali yanındayım!Msn Thunder
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Aralık 2012       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar windows 7 için
başlata windows deneyim dizinini denetle yazın ve tıklatın
sonra orada ayrıntılı performans bilgilerini görüntüleyin ve yazdırın vardır oraya tıklatın işlemci çekirdek sayısının yanında kaç çekirdek olduğu yazar
windows 7-xp-vista için diğer seçenek
başlat>çalıştır>dxdiag yazın ve sonra en altlardaki işlemci seçeneğine bakın
örnek:intelMsn RainbowCoreMsn Rainbow cpu i7@3.20ghz(2cpus)-3.20ghz
yazar(2 cpus) yazarsa çift çekirdekli (1cpus) yazarsa tek çekirdekli 4cpus yazarsa 4 çekirdekli 6cpus yazarsa 6 çekirdekli demektir bunun için everest gibi programlara da gerek yok.
ahmetseydi - avatarı
ahmetseydi
VIP Je Taime
12 Haziran 2013       Mesaj #14
ahmetseydi - avatarı
VIP Je Taime
Alıntı

PentiumMsn Rainbow Dual_Core Cpu E6300 @ 2.80GHz
PentiumMsn Rainbow Dual_Core Cpu E6300 @ 2.80GHz

benimki kaç çekirdek lütfen söleyin

Çift çekirdekli işlemcilerdir.
ѕнσω мυѕт gσ ση ツ
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Temmuz 2013       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ctrl + alt + delete ( görev yöneticisi )' ni açın. Üstteki ' performans ' sekmesine tıklayın. Orada tek kutucuk varsa tek çekirdek, iki kutucuk varsa çift çekirdeki dört kutucuk varsa 4 çekirdeklidir. Kutucukların içinde nabız çizgisi gibi bir çizgi vardır. Yani bakacagınız kutucuklar nabız çizgisinin oldugu kutucuklardır.
Intersect - avatarı
Intersect
VIP VIP Üye
3 Temmuz 2013       Mesaj #16
Intersect - avatarı
VIP VIP Üye
Denetim masası/sistem/donanım/aygıt yöneticisi/işlemciler
Yok bir şey iyiyim. Sadece ölü olmayı tercih ederdim.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Aralık 2014       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
recepkaymak adlı kullanıcıdan alıntı

"duo" çift çekirdektir...

arkadaşlar bahsedilen sayfaya gelindiğinde çıkan sayfada işlemciler yazar altındaki ona paralel üç adet kutucuk varsa çift çekirdek işlemciye sahipsinizdir,,,,
Rower - avatarı
Rower
VIP MazessezaM
26 Haziran 2016       Mesaj #18
Rower - avatarı
VIP MazessezaM
Alıntı

Rower, kullandığın işlemci den yani İntel Pentium dan memnun musun yani aynısı bende de var fakat hiç bir bilgim yok

Merhabalar, gönderdiğim mesaj çok eski bir tarihe ait, 6 yıllık bir süre geçmiş, bu süre zarfında sistemimi bir çok kez upgrade ettim, dolayısıyla artık o işlemciler ele ayağa düştü sayılır.
Tabiki memnuniyet sizin beklentilerinize göre değişir, bilgisayarınızı sadece internete girmek, basit programlar kullanmak ve düşük grafikli eski oyunlar oynamak için kullanacaksanız yeterli gelebilir.
Hayır ben yeni nesil yüksek grafikli oyunlar oynamak istiyorum, aynı anda birden fazla programlar çalıştırmak, birden fazla internet sayfaları açmak istiyorum diyorsanız sisteminizin bütün donanımlarını mutlaka yenilemeniz gerekmedir.
Kısacası Pentium serisi işlemcili sistemler çok eskidi, günümüz teknolojisindeki insanları memnun edecek bir işlemci, sistem asla değil. Msn Happy

İyi günler...
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 2 üye beğendi.
Gölgen misali yanındayım!Msn Thunder