Arama

Hangi malzemeler ile nasıl maket bot veya maket yapabilirim? - Sayfa 3

En İyi Cevap Var Güncelleme: 4 Mayıs 2014 Gösterim: 30.457 Cevap: 33
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Ağustos 2011       Mesaj #21
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba,

Sponsorlu Bağlantılar
Maket ev yapmak için kartonu nereden temin edebilirim? Sevgilime hediye almak istiyorum fakat bulamıyorum Msn Sad
nicely - avatarı
nicely
VIP VIP Üye
15 Ağustos 2011       Mesaj #22
nicely - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Merhaba,

Sponsorlu Bağlantılar
Maket ev yapmak için kartonu nereden temin edebilirim? Sevgilime hediye almak istiyorum fakat bulamıyorum Msn Sad

Naughtyçok kolay kırtasiyede dolu ama ev yapmak için en kolayı sen bir ayakkabı veya bisküvi kutusu bul daha kolay yapılır ev ister 2 katlı bahçeli istersende tek kat en kolay ev yapımı budur.

Birbirimize tutundukça ;Bıçakların ucu kapanacak.. ~Smiley9TenderMsn Inlove
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Ekim 2011       Mesaj #23
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben maket saat nasıl yaparım
Teusa - avatarı
Teusa
Ziyaretçi
21 Ekim 2011       Mesaj #24
Teusa - avatarı
Ziyaretçi
maket
Maket yapmak sabır gerektiren bir iştir. Boş vakitleri değerlendirmek için en iyi yöntemlerden biridir. Ve maket yapan insanların el becerileri gelişir, birşeyler inşaa ettiğinizi görmek ise özgüveninizin kuvvetlenmesini sağlar. Yani hem boş vakitlerinizi en ideal şekilde değerlendiriyorsunuz hem de maket yaparken bir çok şey öğrenmiş oluyorsunuz. Olaylara bakış açınızın ve sonuca varmadaki yöntemlerinizin kişiliğinize ve zekanıza katkısı küçümsekmeyecek kadar azdır. Ne kadar çok maket yaparsanız o kadar hızlı ve kuvvetli zekaya sahip olursunuz. Olaylara nereden nasıl bakılacağını, ani gelişen olaylar karşısındaki tutumunuza kadar herşeyi etkileyen – geliştiren – bir iştir. Üstelik yaptığınız maketleri e-ticaret sitelerinde satabilmeniz ve bunlardan gelir elde etmeniz bile mümkün.
Maket yapabilmek için size lazım olacak en önemli araçlar ise yapıştırıcı ve kesici aletlerdir. Maket yapmaya başlamadan önce mutlaka bir yapıştırıcınız ve bir maket bıçağınızın olması gerekmektedir. Çalışacağınız yüzeyi mahvetmemek için ise kalın bir karton kullanmanızı tavsiye ederiz. Yoksa masanızın üzerinde kesikler, yapıştırıcı lekeleri, boyalar görmek istemezsiniz. Ayrıca kullandığınız bu yapıştırıcı ve kesici aletleri eğer evde küçük kardeşiniz ya da bir bebek, hatta evcil bir kedi, köpek var ise; güvenli bir yerde saklamaya, onların ulaşamayacağı yerlere kaldırmaya dikkat etmeniz gerekir.
Basit model maketler sadece bir maket bıçağı ve uhu ile yapılabilir. Kendinizi geliştirmek için basit modellerle işe başlayın. Kağıt, karton, tahta, plastik gibi bir çok maddeden maket yapabilirsiniz, işe koyulmadan önce hangi tür malzemeden maket yapacağınızı seçmeniz sizin yararınıza olacaktır. Çünkü her malzemenin yapım aletleri farklıdır ve kendilerine göre zorlukları vardır. Kağıt maketlerde yapıştırmak için bir uhu yeterliyken, tahta maketlerde ise kuvvetli japon yapıştırıcılarına, zımbaya hatta çiviye bile ihtiyaç duyabilirsiniz. Hepsinin yapım zorlukları ve yöntemleri farklı olduğu için iyi karar vermeniz gerekir.
Sadece boş vakitlerinizi değerlendirmek, bir maket bıçağı ve uhu ile başladığınız bu yolculukta, eğer kendinizi bir kaptırırsanız farkına varmadan odanızdaki tüm çekmeceler, boyalarla, parçalarla dolmuş olacak. Hep daha iyi modeller için malzemeler arayacaksınız. Bir çok boya tüpünüz olacak. Hatta çeşitli devreler, motorlar yapmaya başlayacaksınız. Ufak ufak bir çok ışık olacak ve siz farkına varmadan farklı bir dünya yaratacaksınız kendinize. Kazandığınız şeyleri artık kelimelerle anlatmak çok zor olacak. Ve gelişen internet sayesinde ise yaptığınız bu maketleri bir de satmak isterseniz, bu güne kadar harcağınız malzemelerin parasını çok kısa sürede kazanabilirsiniz. Çünkü maket yapmayı seven insan kadar, maket kolleksiyonculuğu yapan insanlar var. Boş şanslar diliyorum.
Atıştırmalık kağıt maketler yapmak için sizinle bir kaç site paylaşmak istiyorum.
1) Canon firmasının çok güzel bir hizmeti: Paper Craft
2) Çizgi film karakterlerinin maketlerini yapmak için: Cube Craft
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Ekim 2011       Mesaj #25
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar çizim örneği gönderin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Aralık 2011       Mesaj #26
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben beden eğitimi dersinden performans ödevi aldım.öğretmenimiz bizden futbol,voleybol,basketbol haricinde bir spor dalından birini seçip onun maketini yapmamızı istedi.ben tenis sahası yapacağım nasıl yaapaağımı bilmiyorum.beni bilgilendirirmisiniz?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Aralık 2011       Mesaj #27
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben nereden bulabilirim hangi malzemeleri kullanacağımı bilen var mı? arkadaşlar çok ihtiyacım var
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Aralık 2011       Mesaj #28
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben nerden öğrenebilirim malzemelrin neler olduğunu çok acil bilen var mı? arkadaşlar
misafir n - avatarı
misafir n
Ziyaretçi
28 Aralık 2011       Mesaj #29
misafir n - avatarı
Ziyaretçi
bilen yok mu hangi malzemelrin kullanacağımı ?
Misafir n - avatarı
Misafir n
Ziyaretçi
28 Aralık 2011       Mesaj #30
Misafir n - avatarı
Ziyaretçi
bilen yok mu arkadaşlar hangi malzemeleri kullanacağımı?