PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Meslek liselerinden meslek yüksek okullarına geçiş kalktı mı?
1 23
«Önceki KonuSonraki Konu»
MYOmagdr01:39, 23 Mayıs 2009 
merhaba meslek liselerinden meslek yüksek okullarına geçiş kalktı kalkcak vs. haberler vardı şuuanda kalktımı. lise 4 ler geçebilecek ya lise 3 ler geçebilecekmi? nezaman yürürlüğe giriyo kalkması.
En iyi cevap Misafir tarafından gönderildi

arkadaşlar 2 yıllıklar kalkmayacak yök yeniden toplantı yapacak ama sadece bu yılki 4. sınıfları etkilemeyecek genel dersler görmedikleri için .... bende sağlık meslek lisesi öğrencisiyim ... güvenilir bir kaynaktan öğrendm
Benzer Konular:
Cevap
Blue Blood13:38, 24 Mayıs 2009 
YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Durmuş Günay, sınavsız geçişin bu sene kaldırılmasına ilişkin kanun taslağı hazırladıklarını belirterek, ''Bu yıl için bir geçici madde konulacak ve bu maddenin kabul edilmesi halinde geçen yıllarda sınavsız olarak girebilen adaylar sınava (ÖSS) alınacak. ÖSS'ye girmeyi mecbur tutacağız'' dedi.

Günay, ''Meslek liselerinden gelen öğrencileri, bir meslek yüksekokul programını tercih ettiklerinde taban puanı aramaksızın yerleştireceğiz'' dedi. Prof. Dr. Durmuş Günay, meslek yüksekokulları (MYO), mesleki ve teknik eğitim fakülteleri ile ilgili yapılacak düzenlemeleri ve sınavsız geçişin kaldırılmasıyla öngörülen uygulamaları anlattı.

Dikey geçiş yoluyla öğrenci alımı

"Dikey geçiş'' konusuna da değinen Günay, mevcut durumda MYO'ya sınavsız girerek mezun olanların yüzde 10'unun dikey geçiş yoluyla dört yıllık lisans öğretimine kabul edildiğini hatırlattı. Ancak bu uygulamanın kabiliyetinin çok zayıf olduğunu ve ifade edildiği gibi uygulanamadığını belirten Günay, bu alanda da bir değişiklik yapacaklarını bildirdi. Öngörülen düzenlemeyle, MYO'lardan lisans öğretimine, lisan giriş kontenjanlarının yüzde 10'u kadar dikey geçiş yoluyla öğrenci kabul edileceğini ifade eden Günay, ''Bu düzenlemeye göre, MYO'dan lisans eğitimine dikey geçiş kontenjanlarında çok önemli artışlar söz konusu olacaktır. Hangi MYO programlarından, hangi lisans programlarına dikey geçiş yoluyla öğrenci alınacağı YÖK tarafından belirlenecektir'' diye konuştu
alinti
Cevap
tolgaardinc5521:19, 13 Temmuz 2009 
merhaba diploma notum 65.75. Anadolu Meslek Lisesi Bİlgisayar BÖlümü mezunuyum. Samsundaki M.Y.O'luna girebilir miyim ?
Cevap
Misafir14:11, 6 Eylül 2009 
evet kalktı.
Cevap
Misafir17:17, 15 Eylül 2009 
kesin direk geçiş kalktımı acaba.............
Cevap
Misafir09:34, 8 Ekim 2009 
MERHABA BEN ERCİŞ ANADOLU TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ MEZUNUYUM SINAVSIZ GEÇİŞ HAKKIMI KULLANABİLİRMİYİM?
Cevap
Misafir17:41, 11 Ekim 2009 
mrb ben meslek lisesini 2004 yılında bitirdim m.y.o geçiş yapabilirmiyim
Cevap
Misafir11:08, 2 Kasım 2009 
ya arkadaşlar iki yıllıklar 4. sınıfları etkileyemeyecek galiba bunun kesinleşmesi için yök toplantı yapacak genel dersler görmediğimiz için bize tölerans yapmalrı gerekiyo.......
Cevap
Misafir11:15, 2 Kasım 2009 
arkadaşlar 2 yıllıklar kalkmayacak yök yeniden toplantı yapacak ama sadece bu yılki 4. sınıfları etkilemeyecek genel dersler görmedikleri için .... bende sağlık meslek lisesi öğrencisiyim ... güvenilir bir kaynaktan öğrendm
Cevap
Misafir14:02, 19 Aralık 2009 
ya yaptıkları saçmalık değilmii yaa..biz düz liseler gibi sayısal dersmi görüyoruzdda bunlar saçmalıo.fizik dersi bile seçmeli..madem böle yapacaklardı düz lise sistemi getirselerdi en başta..
Cevap
1 23
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama