Arama

Meslek liselerinden meslek yüksek okullarına geçiş kalktı mı?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 31 Mayıs 2012 Gösterim: 15.981 Cevap: 25
MYOmagdr - avatarı
MYOmagdr
Ziyaretçi
23 Mayıs 2009       Mesaj #1
MYOmagdr - avatarı
Ziyaretçi
merhaba meslek liselerinden meslek yüksek okullarına geçiş kalktı kalkcak vs. haberler vardı şuuanda kalktımı. lise 4 ler geçebilecek ya lise 3 ler geçebilecekmi? nezaman yürürlüğe giriyo kalkması.
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
arkadaşlar 2 yıllıklar kalkmayacak yök yeniden toplantı yapacak ama sadece bu yılki 4. sınıfları etkilemeyecek genel dersler görmedikleri için .... bende sağlık meslek lisesi öğrencisiyim ... güvenilir bir kaynaktan öğrendm
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Mayıs 2009       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Durmuş Günay, sınavsız geçişin bu sene kaldırılmasına ilişkin kanun taslağı hazırladıklarını belirterek, ''Bu yıl için bir geçici madde konulacak ve bu maddenin kabul edilmesi halinde geçen yıllarda sınavsız olarak girebilen adaylar sınava (ÖSS) alınacak. ÖSS'ye girmeyi mecbur tutacağız'' dedi.
  • meslek yuksek okullarina sinavsiz gecis kaldiriliyor medium 0

Sponsorlu Bağlantılar
Günay, ''Meslek liselerinden gelen öğrencileri, bir meslek yüksekokul programını tercih ettiklerinde taban puanı aramaksızın yerleştireceğiz'' dedi. Prof. Dr. Durmuş Günay, meslek yüksekokulları (MYO), mesleki ve teknik eğitim fakülteleri ile ilgili yapılacak düzenlemeleri ve sınavsız geçişin kaldırılmasıyla öngörülen uygulamaları anlattı.

Dikey geçiş yoluyla öğrenci alımı

"Dikey geçiş'' konusuna da değinen Günay, mevcut durumda MYO'ya sınavsız girerek mezun olanların yüzde 10'unun dikey geçiş yoluyla dört yıllık lisans öğretimine kabul edildiğini hatırlattı. Ancak bu uygulamanın kabiliyetinin çok zayıf olduğunu ve ifade edildiği gibi uygulanamadığını belirten Günay, bu alanda da bir değişiklik yapacaklarını bildirdi. Öngörülen düzenlemeyle, MYO'lardan lisans öğretimine, lisan giriş kontenjanlarının yüzde 10'u kadar dikey geçiş yoluyla öğrenci kabul edileceğini ifade eden Günay, ''Bu düzenlemeye göre, MYO'dan lisans eğitimine dikey geçiş kontenjanlarında çok önemli artışlar söz konusu olacaktır. Hangi MYO programlarından, hangi lisans programlarına dikey geçiş yoluyla öğrenci alınacağı YÖK tarafından belirlenecektir'' diye konuştu
alinti
tolgaardinc55 - avatarı
tolgaardinc55
Ziyaretçi
13 Temmuz 2009       Mesaj #3
tolgaardinc55 - avatarı
Ziyaretçi
merhaba diploma notum 65.75. Anadolu Meslek Lisesi Bİlgisayar BÖlümü mezunuyum. Samsundaki M.Y.O'luna girebilir miyim ?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Eylül 2009       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
evet kalktı.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Eylül 2009       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kesin direk geçiş kalktımı acaba.............
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Ekim 2009       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
MERHABA BEN ERCİŞ ANADOLU TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ MEZUNUYUM SINAVSIZ GEÇİŞ HAKKIMI KULLANABİLİRMİYİM?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Ekim 2009       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
mrb ben meslek lisesini 2004 yılında bitirdim m.y.o geçiş yapabilirmiyim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Kasım 2009       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya arkadaşlar iki yıllıklar 4. sınıfları etkileyemeyecek galiba bunun kesinleşmesi için yök toplantı yapacak genel dersler görmediğimiz için bize tölerans yapmalrı gerekiyo.......
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Kasım 2009       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
arkadaşlar 2 yıllıklar kalkmayacak yök yeniden toplantı yapacak ama sadece bu yılki 4. sınıfları etkilemeyecek genel dersler görmedikleri için .... bende sağlık meslek lisesi öğrencisiyim ... güvenilir bir kaynaktan öğrendm
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Aralık 2009       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya yaptıkları saçmalık değilmii yaa..biz düz liseler gibi sayısal dersmi görüyoruzdda bunlar saçmalıo.fizik dersi bile seçmeli..madem böle yapacaklardı düz lise sistemi getirselerdi en başta..