Arama

Elektrikli aletler keşfedilmeden önce insanların yaşamı nasıldı? - Sayfa 5

En İyi Cevap Var Güncelleme: 6 Mart 2015 Gösterim: 53.634 Cevap: 86
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Şubat 2011       Mesaj #41
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya odevim var allah askına yardımcı oln ya Msn Happy Msn Sad ......?????????????+^!'!!!!!!!!!!!!!!!!
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Şubat 2011       Mesaj #42
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
eskiden yokken gaz lambaları kullanırlarmış. birde mum .o zaman hayat çok zormuş herkez kendi işini kendi yapıyor eline kullanılarak.kadınlar çamaşırı eline ,tabakalrı elinede yıkıyorlarmış. çocuklar ödevini yaparken çok zorlanıyorlardı çünkü ışık yoktu mum ya da gaz lambası kullanıyorlardı
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Şubat 2011       Mesaj #43
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
eskiden insanlar buzdolabı yerine yerin altında soğuk mahsenlerde yiyieceklerini saklarlardı...........Msn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Şubat 2011       Mesaj #44
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
İnsanlar gazlı lambalar yakar, yada mum kullanırlardı ve geceleri öyle aydınlanırlardı. Tabi lambası olanlar... İnsanlar, haberleşmek için mektup kullanabiliyorlar sadece yani telefon yada telgraf kullanılamıyorlar. Bu yine sıkça kullandığımız ve hayatımızı kolaylaştıran bir çok alet ozamanlar kullanılamıyordu. İnsnalar elektronik aletlerin yani elektrikle çalışan aletlerden mahrum bir şekilde yaşıyorlar buda hayatı bu günkünden daha fazla zorlaştırıyordu. Ne televizyon, ne telefon, ne internet... Bir bilgiye ulaşmak ne kadar kolay artık günümüzde. Bir yerde bir gelişme olduğu an dünyanın bir köşesinden bir köşesine o haber hemen ulaşabiliyor.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Şubat 2011       Mesaj #45
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
BENİM ACELE BİR ŞEKİLDE ELEKTRİK ALETLERİNİ KEŞFEDİLMESİNDEN ÖNCE İNSANLARIN NASIL YAŞADIKLARINI VE NELER YAPTIKLARINI BULMAM LAZIM YARIN ARAŞTIRMAMIZI VERİCEZ ARADIM BİR TÜRLÜ DÜZGÜN BİRŞEY BULAMADIM LÜTFENNNNNN YARDIM EDİN YARDIMCI OLSANIZDA OLMASANIZDA TEŞEKKÜR EDERİM AMA BİRAZ ACELE EDERMİSİNİZ((((((((
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Şubat 2011       Mesaj #46
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bence elektirik keşfedilmeden önce insanların işi çoka ma çok daha zormuş elbiselerini elde veya ayakları ile üstlerine basa basa yıkıyorlarmış fakat şimdi elektirik keşfedildi ve artık elektorinik eşyalar icad edildi ve insanların işi çok ama çok daha kolaylaştı bu yüzden elektirği bulmuşlar mallar:
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Şubat 2011       Mesaj #47
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yha televizyonun yokmu Msn Sad
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Şubat 2011       Mesaj #48
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bence elektrikli aletler olmasaydı eğer insanların yaşamı çok zor olurdu.bulaşıkları bulaşık makinasında yıkamak varken ellerinde yıkrdılar.öğrenciler isinse daha bir zor olurdu.çünki akşamlarını gaz lambasıyla ders çalışmak çok zor olurdu.fazla görmeden ödev yapmak ya da çalışmak zorunda olurlardı.bu yüzden öğrencilerin gözlerinde bozukluk olurdu.akşam olmadan ödevleri yapmak zorunda olurlardı.kısacası hayat öyle bir zor olurdu ki o hayatta hem yaşamak isterdim hemde değil...
vevap - avatarı
vevap
Ziyaretçi
27 Şubat 2011       Mesaj #49
vevap - avatarı
Ziyaretçi
tabikide gaz lambası veya ateş kömürlü ütü gibi şeylerle sürdürüyorlardı
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Şubat 2011       Mesaj #50
Misafir - avatarı