Arama

Elektrikli aletler keşfedilmeden önce insanların yaşamı nasıldı?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 6 Mart 2015 Gösterim: 53.629 Cevap: 86
ZİYARETÇİİİ - avatarı
ZİYARETÇİİİ
Ziyaretçi
25 Mayıs 2009       Mesaj #1
ZİYARETÇİİİ - avatarı
Ziyaretçi
BENİM ACELE BİR ŞEKİLDE ELEKTRİK ALETLERİNİ KEŞFEDİLMESİNDEN ÖNCE İNSANLARIN NASIL YAŞADIKLARINI VE NELER YAPTIKLARINI BULMAM LAZIM YARIN ARAŞTIRMAMIZI VERİCEZ ARADIM BİR TÜRLÜ DÜZGÜN BİRŞEY BULAMADIM LÜTFENNNNNN YARDIM EDİN YARDIMCI OLSANIZDA OLMASANIZDA TEŞEKKÜR EDERİM AMA BİRAZ ACELE EDERMİSİNİZMsn Sad((((((((
EN İYİ CEVABI yeşil verdi
Eski çağlarda insanlar elektrik olmadan nasıl yaşıyorlardı?
Sponsorlu Bağlantılar
yeşil - avatarı
yeşil
Ziyaretçi
25 Mayıs 2009       Mesaj #2
yeşil - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Eski çağlarda insanlar elektrik olmadan nasıl yaşıyorlardı?
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Ocak 2010       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
elektirikler olmazdı insanlar karanlıkta yaşarlardı çamaşırlar elde yıkarnırdı haya zor olurdu bence bunu buldum ama lütfen dahada yardımcı olun Msn SadMsn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Ocak 2010       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bulasıklar elde yıkanırdı ve çamasırlar elde yıkanırdı . ateşle ısınanlar oluyordu

bulasıklr elde yknırdı :d:d:d
Son düzenleyen Misafir; 24 Ocak 2010 15:51 Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Şubat 2010       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
önceden hiçbir insanın işi kolay değilmiş özelliklede kadınların çünkü önceki yıllarda hiç elektirikli eşya veya alet yokmuş örneğin kadınlar çamaşırları çamaşırmakinesinde yıkıyacağına gidip dere kenarında yıkarlarmış erkekler evlerine bir parça yiyecek götürmek için ava çıkarlarmış yada başka bir örnek iletişim ve ulaşım önceden zormuş araba tekerlek bile icat edilmeden önce insanlar gidecekleri yere yürüyerek giderlermiş bir düşünün bizler çarşıda 1-2 saat yürüyünce bile ayaklarımız ağrıyo ama önceki insanlar akrabağlarını ziyaret etmek görmek için günlerce yollarda yürürlermiş ya iletişim önceden ateş ve tam tam yolu ile 100-200 metre uzağa kadar haber gönderebilirlermiş şimdi ise biz taa yurtdışına 1-2 saniyede msn'den haber gönderebiliyoruz bide sağlık en önemli şeydir hayatta önce ki insanlardan hastalanan kişi hastane olmadığı için yapacak bişeyde olmayınca hemen ölüyormuş BİZLER GÜNÜMÜZÜN DEĞERİNİ BİLMELİYİZ BENCE ŞİMDİ EĞLENCE İÇİN SAĞLIK İÇİN SONRA İLETİŞİM VE ULAŞIM İÇİN NELER NELER VAR YAŞAMIMIZ BOYUNCA HER GEÇEN YIL TEKNOLOJİ İLERLİYOR ARKADAŞLAR YAŞAMINIZIN HAYATINIZIN DEĞERİNİ BİLİN

Turkcebilgi.com: Elektrikli Aletler Keşfedilmeden Önce Insanlar Nasıl Yaşarlardı, Neler Yaparlardı?
Genel Başvuru ve Bilgi Sitesi
Under Creative Commons License: Attribution Non-Commercial
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Şubat 2010       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
lütfen açılayanlar daha detayl açıklaınlar çünkü ödevim var hemen hadi please!!!!!!!!!
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Şubat 2010       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
insanların işi çooook zordu gaz lambası kullanırlardı haberleşmek için mektup çamaşır bu laşık makinesinin işinmi beller görüyordu yemekle acakta deil ateş üstünde pişiyordu kömürlü ütü vardı elektrikli süpürge yerine çalı süpürgesi kullanıyorlardı pc ve televizyon yerine gazete ve kitaplardan bilgi ediniyorlardı bu kadar .....
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Şubat 2010       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşım ödevine yardımcı olur mu bilmem ama benim araştırmam sonucu bulduklarımı sana söyliyim
eski dönemlerde insanlar işlerini kendi kuvvetleriyle veya birçok zorluklarda yapıyorlardı örneğin kömür ütüler vardı ve işmdi ki zamana bakılırsa elektrikli ütülerle gayet kolay bir şekilde insan lar ütülerini yapıyorlar.teknolojinin gelişmesiyle elektrikli ütülerde gelişti (bu örnekleri çoğaltabilirsin.)
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Şubat 2010       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
walla bnde bulamıyorum ama işinize yarar belki insanlar gaz lambalarıyla, bulaşık, çamaşır makinesi v.b.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Şubat 2010       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bnce eskdn insanlar için hayat dahada zrdu Msn Sad(