Arama

Eşimi namaz kılmaya nasıl ikna edebilirim?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 6 Şubat 2016 Gösterim: 15.407 Cevap: 24
sener - avatarı
sener
Ziyaretçi
31 Mayıs 2009       Mesaj #1
sener - avatarı
Ziyaretçi
ben namaz kılıyorum ama eşim kılmıyor. sabah namaza kalkıp kıldıktan sonra değişik duygular hissediyorum acaba eşimi zorlada olsa kaldırıp namaz kıldırsammı. sanki günah işliyormuşum sadece ben namaz kılınca. sener..
EN İYİ CEVABI msjkl verdi
ona kıyamet gününden bahsedin içinde korku hissedecek ondan sonra namaz kılacak
ondan azrailin yaptıklarından bahsedin
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Mayıs 2009       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
İslamiyette zorlama yoktur. Ama hatırlatmanız sizin göreviniz. Ona dini filimler izletin. Çoğu televizyon kanalında var.
Sponsorlu Bağlantılar
KENCISii - avatarı
KENCISii
Ziyaretçi
31 Mayıs 2009       Mesaj #3
KENCISii - avatarı
Ziyaretçi
evt islamda zurlamak yoktr ama her erkeğin eşinin östünde hakkı olduğu gibi her bayanında eşinin östünde hakkı vardır
sen zurla uyandır cünki islamda aile içi zurlama olmalıdır ama vurarak kırarak değil ona islamı anlatarak eğer sabah namazına kalkarsa onun ne kadar güzel ameller kazanacağını anlatarak ve mükafatının ne kadar cok olduğunu anlatarak yanı kısacası sadece sabah namazın güzeliklerinideğil islamın güzeliklerini anlatarak cenneti anlatarak allah (c.c) anlatarak
ona islamiyeti yaşata bilirsin islamda eşlerin namaz konusunda bir birilerine olan hakları anlat
msjkl - avatarı
msjkl
Ziyaretçi
31 Mayıs 2009       Mesaj #4
msjkl - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
KENCISii - avatarı
KENCISii
Ziyaretçi
31 Mayıs 2009       Mesaj #5
KENCISii - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
msjkl adlı kullanıcıdan alıntı

katılmıyorum sana peygaber efendemiz bir hadisinde islmı zurlaştırmayın diyor
islam kolaylık dinidir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Mayıs 2009       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
KENCISii adlı kullanıcıdan alıntı

katılmıyorum sana peygaber efendemiz bir hadisinde islmı zurlaştırmayın diyor
islam kolaylık dinidir

Aynen katılıyorum. Bir insanı korkutarak birşeye inanmasını sağlarsanız birgün başka birşeyden korkan ona inanır. Güzel örnekler ile bunu gerçekleştirmeniz lazım. İçinde korku elbette olacaktır ama böyle değil.
Siyah Cin - avatarı
Siyah Cin
Ziyaretçi
1 Haziran 2009       Mesaj #7
Siyah Cin - avatarı
Ziyaretçi
dinimizde zorlamak yoktur. Arkadaşların dediği gibi dini konulardan bahsederseniz tüyleri diken diken olur gözleri dolar ve namaza başlayacaktır Msn Happy
sener - avatarı
sener
Ziyaretçi
5 Haziran 2009       Mesaj #8
sener - avatarı
Ziyaretçi
Hepinize teşekkür edrim saolun. Allah razı olsun...... Saygılar
ozgurbeyin - avatarı
ozgurbeyin
Ziyaretçi
6 Şubat 2010       Mesaj #9
ozgurbeyin - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Siyah Cin adlı kullanıcıdan alıntı

dinimizde zorlamak yoktur. Arkadaşların dediği gibi dini konulardan bahsederseniz tüyleri diken diken olur gözleri dolar ve namaza başlayacaktır Msn Happy

bunlar yanlış bilgilerdir
bu dinde zorlama yoktur dolayısıyla (senin dinin sana benim dinim bana) mümaşat döneminin ayetleridir islam güçlenince bu düsturlar cebriyete dönüşme temayülündedir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Haziran 2010       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yahu benim eşimde kılmıyor. hiçbirşey fayda etmiyor. azrailden bahsetsen ben bilmiyormuyum der küser. moralini bozuyormuşum,,, ben üzüldüğüm için durgun bir ses tonuyla ezan okundu canım vakit geciyor falan desem küser... ses tonumdanmış... gülerek söylesem çok kafama takmadığım bir anda öylesine... tamam der ama dakikalar gecer vakit çıkar kılmaz... bir insanın içinde yoksa olmuyor iştee. olmuyor... senide kendinide ateşe atıyor.... peygamber efendimiz in sav amcası gibi ... bilmek ama yapmamak en beteri... bunun çaresi yok yok.. dua etmeyede mecalim kalmadı.. bende namzdan da eşimden de soğumaya başladım... hiç iç huzurum kalmadı... ne acıki içimdeki bu ızdarabı eşim bilmiyor.. eee anlat diyeceksiniz .. ne zaman anlatmaya kalksam sonu kavga ile bitiyor.. ve küsen hep o oluyor.. kırıyormuşum onu...çok yoruldum çok... ne dünya ne ahiret mutluluğu kalmadı... eşimi seviyorum ama bu iradesizliği beni kendinden soğutuyor.. bir bayan eşini güçlü görmek ister... bilmiyorum.. kafam gönlüm çok karışık.. nerde hata yaptım.. niye Allah bana böyle bir sınav verdi.... hep güçlü bir eş için dua ettim... ama olmadı.. ..