Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Kan tahlilinin sonucu ne anlama geliyor?

Bu konu Soru-Cevap forumunda gul999 tarafından 1 Haziran 2009 (14:04) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
7843 kez görüntülenmiş, 18 cevap yazılmış ve son mesaj 15 Kasım 2012 (23:21) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 4.00  |  Oy Veren: 1      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 1 Haziran 2009, 14:04

#1 (link)
gul999
Ziyaretçi
gul999 - avatarı
05BilD 0.54
05 BilT 2.12
05INBIL 1.58
ne anlama geliyor
En iyi cevap Daisy-BT tarafından gönderildi

Alıntı:
evinin sultanı adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

oğlum 2 yaşında soğuk algınlığından dolayı bazı testler yaptırdım. bunlardan kan testindeki bazı verileri merak ediyorum .LYM 56,6 WBC 16,2 PLT 75 .
DİĞER KAN TESTİ
PDV 19,4 LYM 9,2 MONO 1,1BAS 0,3, DEMİR 79 FERRİTİN 30,07
Oğlumda kansızlık vardı o yüzden bu testi yaptırmıştım diğerinide doktoru istedi.
endişelenicek bir durum varmı. çok korkuyorum.
ilginize şimdiden teşekkür ederim.
İnternetten ya da çevrenizden bu tür yorumlar istemeyiniz, yanlış ya da eksik bir yönlendirme, hastalık varsa, tedavide gecikme ya da ihmaline bile yol açsın istemeyiz, istemezsiniz. Tahililinizi çocuğunuzu bilen doktoruna gösterip bilgi ve destek alın. Bu yaştaki çocuğun mutlaka onu takip eden bir doktoru olmalıdır.
Geçmiş olsun.
Rapor Et
Reklam
Eski 1 Haziran 2009, 16:23

#2 (link)
Hi-LaL
Ziyaretçi
Hi-LaL - avatarı
Verdiğiniz değerlerin yorumunu uzman olmadığım için yapamayacağım . Ayrıca test sonuç kağıdınızda, bu testlerin yapıldığı cihaza ve kullanılan test kitine göre de normal değerleri gösteren bir referans aralığı olması lazım . Sonuçlarınızdaki bu değerlerin yüksek/alçak veya normal sınırlarda olup olmadığını o referans aralığına bakarak da anlayabilirsiniz.

Sonuçlarınızı yorumlayamamakla birlikte size bu parametrelerin açılımını verebilirim. Daha sonrasında aşağıda yazdığım açılımlara göre internet arama motorlarından detaylı olarak inceleyebilir ve doktorunuza danışabilirsiniz.

BilD => Direkt bilirubin
BilT => Total Bilirubin
İnBil=> İndirekt bilirubin

Ayrıca kan tahlillerinde bazı parametrelerin yorumlanmasını yandaki linkten inceleyebilirsiniz >>Kan Tahlili ve Yorumlanması
Rapor Et
Eski 4 Eylül 2009, 23:45

Kan testi sonuçlarımı yorumlayabilir misiniz?

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
eyer glukoz,ast(sgot),wbc:,lymp#,mono#,bas#,lymp% yüksekse ve neut%,hct% düsükse ne demektir
Rapor Et
Eski 5 Eylül 2009, 00:36

#4 (link)
fadedliver
Ziyaretçi
fadedliver - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

eyer glukoz,ast(sgot),wbc:,lymp#,mono#,bas#,lymp% yüksekse ve neut%,hct% düsükse ne demektir
Maalesef herhangibir yorumlama yapamıyoruz.doktora başvurunuz.
Rapor Et
Eski 25 Eylül 2009, 19:18

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
kan testinde NE% düşük 44.9 EO% yüsek 11,9 çıkmıştır. Anlamı nedir?
Rapor Et
Eski 25 Kasım 2009, 09:34

kan tahlili sonucu

#6 (link)
evinin sultanı
Ziyaretçi
evinin sultanı - avatarı
oğlum 2 yaşında soğuk algınlığından dolayı bazı testler yaptırdım. bunlardan kan testindeki bazı verileri merak ediyorum .LYM 56,6 WBC 16,2 PLT 75 .
DİĞER KAN TESTİ
Oğlumda kansızlık vardı o yüzden bu testi yaptırmıştım diğerinide doktoru istedi.
Rapor Et
Eski 25 Kasım 2009, 10:51

#7 (link)
Daisy-BT
Ziyaretçi
Daisy-BT - avatarı
Alıntı:
evinin sultanı adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

DİĞER KAN TESTİ
İnternetten ya da çevrenizden bu tür yorumlar istemeyiniz, yanlış ya da eksik bir yönlendirme, hastalık varsa, tedavide gecikme ya da ihmaline bile yol açsın istemeyiz, istemezsiniz. Tahililinizi çocuğunuzu bilen doktoruna gösterip bilgi ve destek alın. Bu yaştaki çocuğun mutlaka onu takip eden bir doktoru olmalıdır.
Geçmiş olsun.
Rapor Et
Eski 20 Ocak 2010, 09:48

kan testı sonucu

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
HBsAg 19.7 pozıtıf
trıglıserıd 298
total kolesterol 222
sgot ast 37
sgpt alt 46

test sonuclarım ozellıkle HBs degerı normalmıdır
Rapor Et
Eski 27 Ocak 2010, 18:40

#9 (link)
miii
Ziyaretçi
miii - avatarı
yapılan kan tahlilinde wbc:31.08 crp:45.19 çıkıyor anlamı nedir
Rapor Et
Eski 29 Eylül 2010, 00:33

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
LYM 4.07 RDW 18.6 ÇIKTI NE ANLAMA GELİYOR
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.177 saniyede (72.34% PHP - 27.66% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 20:00
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi