Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Evde civciv nasıl beslenir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda umel tarafından 4 Haziran 2009 (15:43) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
194581 kez görüntülenmiş, 464 cevap yazılmış ve son mesaj 24 Temmuz 2014 (20:04) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.64  |  Oy Veren: 42      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 20 Haziran 2012, 13:14

#381 (link)
MsXTeam
Valeria - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

bız kuzenlerimle eraber 5 tane civciv aldık ama yasayacaklarrı sıcaklık ne olmalı?
Yaz ayındayız özel bir sıcaklık ayarı gerekmez, direkt güneşe maruz bırakmayın yeter.
Rapor Et
Eski 20 Haziran 2012, 13:46

Cvp: Evde civciv nasıl beslenir?

#382 (link)
emremn2
Ziyaretçi
emremn2 - avatarı
Arkadaşlar ilk önce merhaba hepinize bi kaç sorum olucak ama acil ..

1-) Civcivleri güneşe 15 falan koyuyorum kutum gayet genış çok güzel bı yuva , kutunun yarısını güneşte yarısını gölgede tutuyorum isterlerse gölgeye de geçsinler diye ama şu var ki güneşte ölü gibi yatıyolar , bazen sesli bazende sessiz.Gagaları yere değmiyo ama yana doğru ölü gibi yatıyo bu iyi bi şey mi kötü bişey mi?

2-) Civcivim böyle yapınca aklıma şu geldi , ben yemlerini civciv yemi olarak veriyorum hala , 1 hafta olucak alalı , aldığım yer de civcivleri 1 hafta önce almş yani 2 haftadr yaşıyolar.Yemlerini sürekli değiştiriyorum günde 4-5 sefer.Ama yiyolar , koyunca yine yiyolar bitiriyolar bende yine koyuyorum.su ve yem yemeleri normal ama arada çok oturuyolar acaba fazla yemiş olabilirler mi?

3-) Çeşme suyundan veriyorum sularını yanlış mı?
4-)Bi kaç tane karınca yediler bu onlara zarar verir mi?
5-)Haşlanmış yumurta veriyorum günde sarısının yarısı yeter limi fazlamı?
6-) Arada kutudan balkona salıyorum 2 defa yaptım 1 hafta içinde az mı ? arttırmalı mıyım?
7-)Ekmekte vermelimiyim?
Yemlerini ıslatıp vermem gerektiğini duydum senelerdir ilk defa duyuyorum.Civciv yemini ıslatıp mı vericez?
9-)Yemi yem kaplarına koyuyorum yem kabı dediğim mor bi kap , ama civcivler ayaklarıyla içine girip , hani kediler dışkılarını gömmek için toprağı eşelerle ya o şekil yemleri yere doğru eşeleyip yerden yiyolar bunun sebebi ne olabilir?
10-)Civcivlerimi dediğim gibi yarısı güneşte kyarısı gölgede bıraktım , ama biri çok baygın duruyo , Acaba güneş mi çarptı kyoksa fazla mı yedi ? Bunlara karşı neler yapabilirim şimdi?
11-)Ne sıklıkla yem vermeliyim günde? ne kadar yıyeceklerını bılıyorlar mı? yem kutularınıda süreklı gazetelere dağıtıyolar , o yüzden bıttıkçe yem kutularını doldurmalımıyım?
HERŞEY iÇiN TEŞEKKÜRLER ACiL CEVAP BEKLIYORUM BEYLER
Rapor Et
Eski 20 Haziran 2012, 13:55

#383 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
arkadaşlar önce civciv alırken nelere dikkat etmeliyiz. 1. gözünden her hangi akıntı gelmemeli 2. burunda herhangi akıntı gelmemeli 3. tüyleri parlak olmalı 4. tüylerine ve ayaklarına idrarı yapışmamalı 5. yemini suyunu içmeli hareketli olmalı.
Rapor Et
Eski 20 Haziran 2012, 15:08

#384 (link)
emremn2
Ziyaretçi
emremn2 - avatarı
11 soruma cevap arıyorum lütfen yardımcı olun ..
Rapor Et
Eski 20 Haziran 2012, 15:51

#385 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
yem ve lokum un beyez süslerini yer
Rapor Et
Eski 21 Haziran 2012, 10:21

#386 (link)
Revenger
Ziyaretçi
Revenger - avatarı
Alıntı:
emremn2 adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

Arkadaşlar ilk önce merhaba hepinize bi kaç sorum olucak ama acil ..

1-) Civcivleri güneşe 15 falan koyuyorum kutum gayet genış çok güzel bı yuva , kutunun yarısını güneşte yarısını gölgede tutuyorum isterlerse gölgeye de geçsinler diye ama şu var ki güneşte ölü gibi yatıyolar , bazen sesli bazende sessiz.Gagaları yere değmiyo ama yana doğru ölü gibi yatıyo bu iyi bi şey mi kötü bişey mi?

2-) Civcivim böyle yapınca aklıma şu geldi , ben yemlerini civciv yemi olarak veriyorum hala , 1 hafta olucak alalı , aldığım yer de civcivleri 1 hafta önce almş yani 2 haftadr yaşıyolar.Yemlerini sürekli değiştiriyorum günde 4-5 sefer.Ama yiyolar , koyunca yine yiyolar bitiriyolar bende yine koyuyorum.su ve yem yemeleri normal ama arada çok oturuyolar acaba fazla yemiş olabilirler mi?

3-) Çeşme suyundan veriyorum sularını yanlış mı?
4-)Bi kaç tane karınca yediler bu onlara zarar verir mi?
5-)Haşlanmış yumurta veriyorum günde sarısının yarısı yeter limi fazlamı?
6-) Arada kutudan balkona salıyorum 2 defa yaptım 1 hafta içinde az mı ? arttırmalı mıyım?
7-)Ekmekte vermelimiyim?
Yemlerini ıslatıp vermem gerektiğini duydum senelerdir ilk defa duyuyorum.Civciv yemini ıslatıp mı vericez?
9-)Yemi yem kaplarına koyuyorum yem kabı dediğim mor bi kap , ama civcivler ayaklarıyla içine girip , hani kediler dışkılarını gömmek için toprağı eşelerle ya o şekil yemleri yere doğru eşeleyip yerden yiyolar bunun sebebi ne olabilir?
10-)Civcivlerimi dediğim gibi yarısı güneşte kyarısı gölgede bıraktım , ama biri çok baygın duruyo , Acaba güneş mi çarptı kyoksa fazla mı yedi ? Bunlara karşı neler yapabilirim şimdi?
11-)Ne sıklıkla yem vermeliyim günde? ne kadar yıyeceklerını bılıyorlar mı? yem kutularınıda süreklı gazetelere dağıtıyolar , o yüzden bıttıkçe yem kutularını doldurmalımıyım?
HERŞEY iÇiN TEŞEKKÜRLER ACiL CEVAP BEKLIYORUM BEYLER
1) Güneşte durmalarında hiçbir türlü sakınca yok yatsınlar.
2) Fazla yemiş olabilirler kursaklarına bakıp öyle yem verirseniz daha iyi olur. Ayrıca çok yem yerlerse ölebilirler.
3)Çeşme suyunun bir sakıncası yok. Hayvana hazır su verildiği nerede görülmüş.
4)Hayır kesinlikle vermez. Bu onlar için daha iyi. Böcek, karınca yesinler hatta yemden daha çok.
5)Haşlanmış yumurtayı ilk defa duydum. Ama siz vermeyin yem ve böcekle besleyin.
6)Az tabii ki. Toprak olan yere çıkartın her gün 2-3 saat.
7)Ekmeği ezin yem gibi küçücük yapın ve yeme karıştırıp verin.
8)Hayır normal vereceksiniz.
9)Onun sebebini bilemem ama yesinler yeter ki.
10)Civcivler güneşte mayışır o yüzden yani. Ama güneşin onlara zararı yok emin olun.
11)Dediğim gibi kursaklarına bakıp yem koyun fazla yerlerse ölebilirler.
Rapor Et
Eski 21 Haziran 2012, 15:05

#387 (link)
emremn2
Ziyaretçi
emremn2 - avatarı
Alıntı:
Revenger adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

1) Güneşte durmalarında hiçbir türlü sakınca yok yatsınlar.
2) Fazla yemiş olabilirler kursaklarına bakıp öyle yem verirseniz daha iyi olur. Ayrıca çok yem yerlerse ölebilirler.
3)Çeşme suyunun bir sakıncası yok. Hayvana hazır su verildiği nerede görülmüş.
4)Hayır kesinlikle vermez. Bu onlar için daha iyi. Böcek, karınca yesinler hatta yemden daha çok.
5)Haşlanmış yumurtayı ilk defa duydum. Ama siz vermeyin yem ve böcekle besleyin.
6)Az tabii ki. Toprak olan yere çıkartın her gün 2-3 saat.
7)Ekmeği ezin yem gibi küçücük yapın ve yeme karıştırıp verin.
8)Hayır normal vereceksiniz.
9)Onun sebebini bilemem ama yesinler yeter ki.
10)Civcivler güneşte mayışır o yüzden yani. Ama güneşin onlara zararı yok emin olun.
11)Dediğim gibi kursaklarına bakıp yem koyun fazla yerlerse ölebilirler.
Ilk önce cevap verdığınız ıçın çok teşekkür ederım çok saol.
1-)Ama bı sorun daha var.bı cıvcıv dığerının kafasındakı tuylerı , ayaklarını falan gagalıyo , çekıyo yanı nabıyosa artık , tüylerın azalmış onun gagaladığı bölümde , sularınıda az ıçıyolar , ne olmuş olabır nıye yapıyolar bunu?
2-)Kursaklarından nasıl anlycam şış ısemı? Boğaz tarafımı oluyo orası
3-)Yemlerını yem kaplarına döküyorum su larını 4-5 kez değıştırıyorum yemlerını hıç ellemıyorum oyle yıyolar yerede döküyolar takılıyolar kursaklarına bakıp hıç vermedım yanı .. günde 3 kez yem kabı bıterse hemen yıne dolduruyrum doğrumu yapıyorum?
4-)yuvanın ıçıne sıcak suyla dolu şışe koymak doğru mu?
5-)Kıçlarında bırıkmış ve kurumuş dışkıları nasıl alıcaz? Bu onlara zarar verıyor mu?
6-)Islatılmış bulgur yıyolarmı?
7-) bu kabızlık ve ıshal durumu ıçın suyun ıçıne bazı yerler şeker bazı yerler tuz bazı yerler şeker ve tuz katıp verıyn dıyo cıvcıve.Bu konuda bılgınız varmı? TEŞEKKÜRLEr
Rapor Et
Eski 21 Haziran 2012, 15:23

#388 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

civciv maması nereden satın alabilirim
kuscu veya yem satan yere git. Civciv yemi verir misiniz ? De. Kaç günlük olduğunu da söyleyebilirsin. Ona göre yem verirler. Bu kadar basit.
Rapor Et
Eski 22 Haziran 2012, 11:46

civciv bakımı nasıl olur civciv yıkanırmı?

#389 (link)
Aleyna azra
Ziyaretçi
Aleyna azra - avatarı
benim 6 tane yumurtam var içindeki civcicleri gereken sıcaklıkta tutuyorum ama bunlar yumurtadan çıktıktan sonra çok pis görünücekler yıkamlımıyım ? ve ilk yumurtadan çıktıklarında yem olarak ne vermeliyim? civcivllerimi kutuda yetiştirsem olurmu
LÜTFENNNN YARDIMMM EDİNNNNNN
Rapor Et
Eski 23 Haziran 2012, 16:44

#390 (link)
Misafirim
Ziyaretçi
Misafirim - avatarı
arkadaşlar hani saman olurya ben altına onu koydum azcuk su verdim ve kısır bulgur veriyom iyo
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Evde civciv nasıl beslenir? Konusuna Benzer Konular
Gönderen: sena _civciv Forum: Soru-Cevap
Cevap: 178
Son Mesaj: 6 Eylül 2014 17:04
Gönderen: enes alku Forum: Soru-Cevap
Cevap: 52
Son Mesaj: 26 Haziran 2014 01:38
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 4
Son Mesaj: 23 Nisan 2014 19:02
Gönderen: Misafir Forum: Cevaplanmış
Cevap: 1
Son Mesaj: 23 Ocak 2014 15:24
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 4
Son Mesaj: 17 Ocak 2012 21:54
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.262 saniyede (77.98% PHP - 22.02% MySQL) 16 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +2 - Saat: 13:50
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi