Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Halsizlik ve baş ağrısı sürekli uyku hali neden olabilir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda suzın tarafından 5 Haziran 2009 (22:50) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
144030 kez görüntülenmiş, 33 cevap yazılmış ve son mesaj 7 Şubat 2013 (14:51) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 2.60  |  Oy Veren: 5      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 7 Şubat 2010, 16:34

#11 (link)
_KleopatrA_
Ziyaretçi
_KleopatrA_ - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

hiç başımı uykudan kaldıramıyorum kalksamda sersem gibi oluyorum başımın arkasında yani boynumda düzleme olduğunu söyledi doktor buda sebeb olabilirmi lütfen cevap yazınız
bir çok neden olabilir tekrar doktora gitmenizi öneririz.Geçmiş Olsun.
Rapor Et
Reklam
Eski 4 Nisan 2010, 17:04

#12 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Alıntı:
surekli uyku halinin nedenleri
halsizim ve sürekli uyumak istiyorum adım atacak halim yok resmen negatif doluyum dra bile gittim beyin filimi falan hiç bişey yok şuan bile zor yazıyorum yardım isstiyorum bu arada migdem de bulantılar var
Rapor Et
Eski 16 Mayıs 2010, 11:15

gözlerimde yorgunluk

#13 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
benim adım HEDA 8 saat uyuduğum halde kalkınca tekrar uykum geliyor devamlı gözlerimde ağırlık oluyor acaba kolostrom 255 ondan olabilirmi bilen varsa cevaplarsanız sevinirim.
Rapor Et
Eski 26 Mayıs 2010, 10:28

halsizlik

#14 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
aynı aynı bendede boyun düzlesmesi var.beyinden kaynaklanıyor sandım bu halsizliği 2 tane 2 ayrı hastanede tomografi cekildi beyinden.hic bisey cıkmadı.sanırım halsizlik sebebim boynumdaki düzlesme ama genede tetkiklerle emin olmak lazım.bazen tümör bile bas agrısı ve uyku hali yapabiliyormus.ihtimal ama...
Rapor Et
Eski 26 Mayıs 2010, 10:37

#15 (link)
-Eylül-
Ziyaretçi
-Eylül- - avatarı
Alıntı:

halsizim ve sürekli uyumak istiyorum adım atacak halim yok resmen negatif doluyum dra bile gittim beyin filimi falan hiç bişey yok şuan bile zor yazıyorum yardım isstiyorum bu arada migdem de bulantılar var
Hamile olabilirmisiniz?? genellikle hamileligin ilk aylardida da bu durum ortaya cikar sürekli uyuma istegi halsizlik ve migde bulantisi...
Rapor Et
Eski 22 Haziran 2010, 11:37

alakası yok

#16 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
hamilelikle alakası olacagını sanmam.sürekli evde oturanlarda oluyor bu kronik yorgunluk.pc tv elektriklik ev aletleri gibi radyasyon bakımından zengin helede ev gibi kapalı bir kutuda evde oturan birisinin halsiz olması gayet dogal.cıkın güzel havalarda temiz bi yürüyüs yapın oksijen alın.evde kapalı kutuda oksijen miktarıda az buda halsizlik yapar.toprak görsün ayagınız negatif enerjiyi bolsatın topraga.bakın bakalım halsizlik kalıyormu.genelde bu evde oturan dısarı pek cıkmayan bayanlarda oluyor.atın kendinizi dısarı temiz bir yürüyüs gibisi varmı.selam ve dua ile saygılar..
Rapor Et
Eski 22 Haziran 2010, 11:48

#17 (link)
MsXTeam
_Yağmur_ - avatarı
Alıntı:

hiç başımı uykudan kaldıramıyorum kalksamda sersem gibi oluyorum başımın arkasında yani boynumda düzleme olduğunu söyledi doktor buda sebeb olabilirmi lütfen cevap yazınız
Burada hiç kimse doktor yada hekim değildir ki öyle olsalar bile bunu sizi görmeden ve gerekli tetkikleri yapmadan hiç bişey söyleyemezler değilmi Siz öncelikle bir sağlık kuruluşuna başvurmalısınız.Sağlıklı günler
Rapor Et
Eski 18 Ağustos 2010, 17:39

#18 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ölü gibi uyuyorum halsizim başım şiddetli ağrıyor uyumadığım zaman sinirden ağlıyorum
Rapor Et
Eski 28 Eylül 2010, 13:05

halsizlik

#19 (link)
0-07
Ziyaretçi
0-07 - avatarı
10 gündür sürekli başım ağrıyo halsizlik uyku yok ama yatmak istiyorum ellerimde uyuşukluk var
bunu hissedebiliyorum ve her şeye çabuk sinirlenip kendime hakim olamıyorum

bir buçuk aydır doğum kontrol hapı kullanıyorum bundan dolayı olabilirmi
Rapor Et
Eski 28 Eylül 2010, 13:42

#20 (link)
ener
Ziyaretçi
ener - avatarı
Alıntı:
0-07 adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

10 gündür sürekli başım ağrıyo halsizlik uyku yok ama yatmak istiyorum ellerimde uyuşukluk var
bunu hissedebiliyorum ve her şeye çabuk sinirlenip kendime hakim olamıyorum

bir buçuk aydır doğum kontrol hapı kullanıyorum bundan dolayı olabilirmi
Bazı kimseler, aşırı yorgunluktan, çalışamamaktan, baş ağrısından, sırt ağrılarından, hazımsızlıktan veya huzursuzluktan şikayet ederler. Bu duruma tıp dilinde debilite veya asteni denir. Şiddeti ile etkeni arasında makul bir orantı olmadığı zaman tıbbi anlam taşıyan, beden veya akıl yorulması sonucu gelişen bir yorgunluk durumudur. Bu durum birçok fizik hastalığın ortak bir semptomu dur, ama psikolojik faktörler önemli bir katkı öğesi olabilir ve bazen öncelik taşır. Aynı zamanda depresyonların ve kronik anksiete durumlarının da belirgin bir özelliğidir. Bazı kimselerde ise fizik hastalık, depresyon ya da anksiete mevcut olmasa da belirgin ve süreklidir.
Halsizlik Nedenleri ve Öneriler
1- Derin uykuda bizi rahatsız edenler
Gürültü stres yaşatır ve stres tansiyonu yükseltir. Sonuçta sürekli halsiz ve uykulu oluruz. Bunun için size önerimiz, yatak odanızdan saat gibi ses çıkarabilecek tüm eşyaları kaldırmanız olacaktır.
2- Kahve ve çay
6 fincandan sonrası zarar! Kafein uyarıcı etki yapar, yani beyne daha fazla enerji emri verir. Günde 3 fincan kadar çay veya kahve içersek, bu canlandırıcı özellikten iyi şekilde faydalanırız. Fakat miktar ikiye katlanırsa, kafein ve tein, vücudumuzdaki demiri emer. Bu durumda beyin ve kalbe yeterli oranda oksijen gitmez. Sonuçta kendimizi çok yorgun hissederiz.
3- Karbonhidrat uyku hapı etkisi yapar
Tüm karbonhidratlar, aç karnına yenildiği zaman ağırlık yapar. Siz siz olun, aç karnına bu besinleri tüketmemeye özen gösterin.
4- Su eksilirse dikkatiniz de dağılır
Her gün yaklaşık 8 bardak su içmemiz gerekiyor, yoksa hissedilir bir biçimde enerji boşluğuna düşeriz. En iyisi, her saat başı içine biraz limon suyu sıkılmış bir bardak su içmektir.
5- Cep telefonu
hipnozdan beter
20 dakikadan uzun telefon görüşmelerinin uyku hipnozu gibi bir etki yaptığı ortaya çıktı. Dolayısıyla, uzun süreli ve sık olarak telefonla konuşmak bizi yorar.
6- Duş alırken
Suyun sıcaklığı vücut sıcaklığının çok üzerindeyse bünyemiz uyku getiren hormonları fazlasıyla salgılamaya başlar. Akşamları iyi uyumak için sıcakla, sabahları enerji depolamak için ılık suyla yıkanın!
7- Bazı besinlere karşı dayanıksız olabilirsiniz
Her şeyi doğru yaptığınız halde zinde değilseniz, “çölyak” hastası olabilirsiniz. Bu bünyenizin tahıl nişastalarını işleyememesi anlamına gelir. Baş ağrısı ve yorgunluktan şikayet eden bu kişilerin buğday, arpa gibi tahıllardan uzak durması gerekir.
8- Kola bünyeyi aside boğar
Az harekete bir de aşırı kola, çay ve et tüketimi eklenirse, bünyede aşırı asit meydana gelir. Sonuçta da dolaşım bozuklukları, migren, bağışıklık sisteminin zayıflaması gibi rahatsızlıklar yaşanır.
9- Gürültü de yorar
Uzun süreli gürültüye maruz kalan insanların enerjisi tükeniyor. Bağıra çağıra konuşan insanların arasında olmak bile insanı yormaya yetiyor.
10- Flüoresan ışığı kronik esnemeye neden olur
Flüoresan ışık, öğrenme ve konsantrasyon yetimizi yüzde 60 oranında düşürür. Gün içinde saatlerce bu ışığa maruz kalan birinin bağışıklık sisteminin zayıfladığı ispatlandı. Bu da kronik yorgunluğa neden olabilir.
11- Küften uzak durmalı
Bulunduğunuz ortam yeterince havalanmıyorsa küf oluşabilir. Bünye, küfe tıpkı mikroplarda olduğu gibi karşılık verir, bununla mücadele eder. Bu da açıklanamayan sürekli yorgunluğa neden olabilir.
Etiketler:
  • bas agrisi halsizlik
  • bas agrisi ve halsizlik
  • halsizlik bas agrisi
  • halsizlik neden olur
  • halsizlik ve bas agrisi
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Halsizlik ve baş ağrısı sürekli uyku hali neden olabilir? Konusuna Benzer Konular
Gönderen: igvesu Forum: Soru-Cevap
Cevap: 9
Son Mesaj: 18 Haziran 2013 12:26
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 8
Son Mesaj: 3 Eylül 2012 22:04
Gönderen: alper506alper Forum: Soru-Cevap
Cevap: 6
Son Mesaj: 24 Ocak 2012 12:34
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 1
Son Mesaj: 13 Temmuz 2011 19:22
Gönderen: misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 2
Son Mesaj: 2 Temmuz 2011 23:55
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.227 saniyede (79.77% PHP - 20.23% MySQL) 16 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 09:06
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi