Masaüstü Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Eczacı olmak için ne yapmalıyım?
İlk...456 78...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Misafir12:35, 20 Temmuz 2010 
ben 8.sınıf öğrencisiyim eczacı olmak istiorum hngi lise hngi üniversite kaç puan gerekiio bilgi werirseniz sewinirim
Cevap
Misafir18:15, 31 Temmuz 2010 
lise 3 gidiyorum düz lise sözel öğrencisiyim eczacı olabilirmiyim
Cevap
Misafir17:00, 1 Ağustos 2010 
eczacılık bölümüne girmek için öss de sayısal-2 ve de fen bilimlerine göre alınır puanı ise en son 345-254'dü.
Cevap
Misafir17:39, 16 Ağustos 2010 
arkadaşlar düz lise olurmu bende eczaneci olmak istiyorum en az kaç puan düz lise olurmu
Cevap
Misafir23:04, 23 Ağustos 2010 
ben liseye geçtim ve anadolu lisesine gidicem hangi bölümü seçmam gerekir ?
Cevap
Daisy-BT23:41, 23 Ağustos 2010 
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
ben 8.sınıf öğrencisiyim eczacı olmak istiorum hngi lise hngi üniversite kaç puan gerekiio bilgi werirseniz sewinirim
lise 3 gidiyorum düz lise sözel öğrencisiyim eczacı olabilirmiyim
eczacılık bölümüne girmek için öss de sayısal-2 ve de fen bilimlerine göre alınır puanı ise en son 345-254'dü.
arkadaşlar düz lise olurmu bende eczaneci olmak istiyorum en az kaç puan düz lise olurmu
ben liseye geçtim ve anadolu lisesine gidicem hangi bölümü seçmam gerekir ?

Eczaneci değil "Eczacı" demelisiniz.

Eczacılık okumak için lise, anadolu lisesi veya fen lisesini bitirip sayısal sınavıyla Eczacılık fakültesini kazanmanız gerekir. Fen ve matematik derslerinizde başarılı olmalısınız.

Sağlık meslek lisesi okuyarak sağlık teknisyeni olabilirsiniz.
Misafir15:13, 26 Ağustos 2010 
ben 2.sınıf kimya bölümündeyim ve eczacı olmak istiyorum üniversitede eczacılık bölüMü için meslek lisesi yanlış bi seçimmi ?
Cevap
Misafir15:19, 26 Ağustos 2010 
düz lise okuyorum 2 ye geçtim acaba eşit ağırlık okursam zorlanırmıyım
Cevap
Daisy-BT15:32, 26 Ağustos 2010 
ben 2.sınıf kimya bölümündeyim ve eczacı olmak istiyorum üniversitede eczacılık bölüMü için meslek lisesi yanlış bi seçimmi ?
düz lise okuyorum 2 ye geçtim acaba eşit ağırlık okursam zorlanırmıyım
Meslek lisesi ya da eşit ağırlıktaki fen dersleri ve matematik eksikliğinizi çalışarak ya da ek eğitimler alarak tamamlarsınız, ancak farklı alanlarda puan düşmesi olabilir. Bu durumda da kazanmak mümkündür. Yeter ki çok çalışın ve isteyin. Okulunuzun rehberlik bölümlerinden bilgi yardımı alın.

Eczacılık okumak için lise, anadolu lisesi veya fen lisesini bitirip sayısal sınavıyla Eczacılık fakültesini kazanmanız gerekir. Fen ve matematik derslerinizde başarılı olmalısınız.

Sağlık meslek lisesi okuyarak sağlık teknisyeni olabilirsiniz.

Cevap
Misafir18:42, 28 Ağustos 2010 
eczacı olmak için lise dahil kaç sene okul okuncak???
üniversite sınavında hangi derslerin sorularını çözmemiz diğerlerine göre daha önemli??
ben düz lise sayısal bölüm 10. sınıf öğrencisiyim eczacı olmak istiyorum üniversite için neler yapmam gerekir??(genel anlamda..))
Cevap
İlk...456 78...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Tüm Soru-Cevap Konuları