Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Sağlık meslek lisesinin diğer liselere göre konumu nedir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda ultraslan_merve tarafından 11 Temmuz 2009 (21:17) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
20519 kez görüntülenmiş, 23 cevap yazılmış ve son mesaj 17 Temmuz 2014 (08:59) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 4.00  |  Oy Veren: 2      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 11 Temmuz 2009, 21:17

#1 (link)
ultraslan_merve
Ziyaretçi
ultraslan_merve - avatarı
sağlık meslek lisesi diğer liselere göre(anadoluya göre falan)düşük mü yüksek mi bilgi verirseniz sevinirim...
Rapor Et
Reklam
Eski 11 Temmuz 2009, 21:34

#2 (link)
fadedliver
Ziyaretçi
fadedliver - avatarı
Alıntı:
ultraslan_merve adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

sağlık meslek lisesi diğer liselere göre(anadoluya göre falan)düşük mü yüksek mi bilgi verirseniz sevinirim...
Sağlık Meslek Liseleri bir çok öğrencinin girmeyi düşündüğ bir lise türüdür.
Sbs den alınacak puanlara göre en çok tercih edilen lisedir.
Sağlık Meslek Lisesi taban puanları 289 ile 389 arası değişmektedir.
En düşüğü, Şırnak Sağlık Meslek Lisesi puanı 289.
En yükseği ise İstanbul Şişli Sağlık Meslek Lisesi 389 puandır.
SML girişi çok zor olamyan bir lise. Öss sınavlarında ek puanı, sınavsız yerleştime vb bir çok avantajı var.
Bütün Sağlık Meslek Liseleri Taban Puanların Buradan İndirebilirsiniz.
saglik-meslek-liseleri-taban-puanlari

kaynak

SAĞLIK MESLEK LİSELERİ

Sağlık Bakanlığı bağlı kamu ve özel yataklı/yataksız sağlık kurum ve kuruluşlarına ara eleman yetiştirmek üzere açılan ve 5450 sayılı Kanunla Sağlık Bakanlığından Millî Eğitim Bakanlığına devredilen okullardır. Türk Millî Eğitiminin genel, sağlık alanının özel amaçları doğrultusunda ortaöğretim seviyesinde genel kültür, sağlık alanı ile ilgili temel bilim, her alan/dala özel mesleki yeterlilik kazandıran, öğrencileri hayata, sağlık alanına ve yüksek öğrenime hazırlayan, yabancı dil olarak İngilizce öğretilmesini amaçlayan programlar uygulanmakta olup, "Anadolu" programlarında İngilizce dersi ağırlıklı olarak verilir.
Sağlık Meslek Liselerinde;
Hemşirelik programı ile Sağlık Alanı; Acil Tıp, Anestezi, Çevre Sağlığı, Diş Protez, Ortopedik Protez-Ortez, Radyoloji, Tıbbi Laboratuvar, Tıbbi Sekreterlik dallarında ortaöğretim seviyesinde dört yıl süreyle öğrenim verilir.

maddeim1 Hemşirelik programından mezun olanlar "Hemşire",

maddeim1 Sağlık Alanı; Acil Tıp dalından mezun olanlar "Acil Tıp Teknisyeni",
maddeim1 Sağlık Alanı; Anestezi dalından mezun olanlar "Anestezi Teknisyeni",
maddeim1 Sağlık Alanı; Çevre Sağlığı dalından mezun olanlar "Çevre Sağlığı Teknisyeni",
maddeim1 Sağlık Alanı; Diş Protez dalından mezun olanlar "Diş Protez Teknisyeni",
maddeim1 Sağlık Alanı; Ortopedik Protez-Ortez dalından mezun olanlar "Ortopedik Protez-Ortez Teknisyeni",
maddeim1 Sağlık Alanı; Radyoloji dalından mezun olanlar "Radyoloji Teknisyeni",
maddeim1 Sağlık Alanı; Tıbbi Laboratuvar dalından mezun olanlar "Laboratuvar Teknisyeni",
maddeim1 Sağlık Alanı; Tıbbi Sekreterlik dalından mezun olanlar "Tıbbi Sekreter",
unvanı ile Sağlık Bakanlığı bağlı kamu ve özel, yataklı/yataksız sağlık kurum ve kuruluşları ile Üniversitelere bağlı yataklı/yataksız sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışabilirler.
Rapor Et
Eski 11 Temmuz 2009, 21:42

#3 (link)
ultraslan_merve
Ziyaretçi
ultraslan_merve - avatarı
fakat ben anadolu ya göre eğitimini falan sormuştum.Siz yanlış anlşamışsınız.Size bu yanlış Bilgi hissini uyandıracak bilgiyi verdiğim için özür dilerim...
Rapor Et
Eski 5 Ekim 2009, 13:01

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Alıntı:
en düşük sağlık meslek lisesi puanı
doğuda olsun
Rapor Et
Eski 26 Ekim 2009, 23:03

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
sağlık meslek liselerinde taban puanlarının iyi araştırılması gerekiyor en düşük sağlık meslek lisesi olarak 289 puanla öğrenci aldığı iddia edilen ŞSML'nin 4.yerleştirme sonucunda en düşük puanı 342,08 olduğunun bilinmesinde fayda var. Kimse yanlış hesap yapmasın. www.egitek.meb.gov.tr adresinde taban ve tavan puanlar belirtilmiştir.
Rapor Et
Eski 7 Şubat 2010, 10:52

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
benim sağlık meslek lise sine gitmek için ne kadar yapmalıyım
Rapor Et
Eski 12 Temmuz 2010, 19:16

puanım

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ortalamam 344 şirnaktaki saglık meslek lisesi 345 puanla alıyor beni alırlarmı
Rapor Et
Eski 19 Mart 2011, 23:10

#8 (link)
k inci
Ziyaretçi
k inci - avatarı
ortalamanın yanında yüzdelik dilim de önemli.. dikkat etmek gerek.
Rapor Et
Eski 13 Mayıs 2011, 17:45

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bence saglık melek lısesi en iyisi. meslek garantisi war...
Rapor Et
Eski 7 Temmuz 2011, 13:42

Sağlık Meslek liseleri

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
merhaba ben 402 aldım ortalamam da yani araştırdım ve Eskişehir Atatürk Anadolu sağlık meslek lisesi hemşirelik bölümü 401 puanla alıyor sizce sağlık meslek lisesine gidersem üniversite okuyabilir miyim yoksa kararımdan vazgeçip Anadolu lisesine mi gitmeliyim şimdiden teşekkürler
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.135 saniyede (66.79% PHP - 33.21% MySQL) 16 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 12:27
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi