Arama

Açık Öğretim Fakültesi'nde hukuk bölümü var mı? - Sayfa 3

En İyi Cevap Var Güncelleme: 19 Eylül 2014 Gösterim: 93.092 Cevap: 38
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Nisan 2011       Mesaj #21
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben türk dili istiyorm kaç puan almalıyım
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Nisan 2011       Mesaj #22
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim puanım düşük ama açık öğretim 4 yıllık okuya bilirmiyim ya da puanıma göre üniversiteleri nasıl araştıra bilirim?
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Mayıs 2011       Mesaj #23
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
açık lise okuyoum mali müşavirlik okumak istiyorum kaç puan ve tercihi
nasıl yapıcam.dışardan okuyacağım yardımcı olursanız iyi olucak
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Haziran 2011       Mesaj #24
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben Ankara hukuk mezunuyum diyen arkadaş. "hukukun" mu "hukuğun" mu? birşey sallıyorsun madem destekli salla. hukukçu olmuş heleki Ankara hukuktan mezun olmuş birinin daha hukuku yazmayı bilmemesi mümün değil.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Temmuz 2011       Mesaj #25
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar geçmiş yıllarda açık öğretim hukuk fakültesi vardı. adı da ekstern di. bazı üniversiteler de açılması planlanıyor bence de açılmalı eğitim almak isteyen kişilerin önü açılmalı. bence burda yorum yaparken daha dikkatli yorum yapalım. binlerce kişi açıköğretim okuyor birbirimize karşı saygılı olalım, şu karın ağrılarımızdan kurtulursak inanın herşey daha güzel olacak. ( bende 32 yaşındayım işim gücüm var, artı önlisans+lisans+yüksek lisans mezunu bir vatandaş olarak konuşuyorum. bende imkanım olsa birde ekstern hukuk okumak isterdim.) tabi burda yorum yaparak değil başbakanlık bimere ve açıköğretim fakültesine email, fax, tel.vb.duyurmak gerekir. Saygılarımla.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Ağustos 2011       Mesaj #26
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
açık ögretim hukuk varmış harhalde çünkü benim yakınım şuanda tercihini ona yapamış
seaberk - avatarı
seaberk
Ziyaretçi
26 Ağustos 2011       Mesaj #27
seaberk - avatarı
Ziyaretçi
hukuk fakülteleri örgün eğitim veren lisans programlarıdır, ülkemizde lisans düzeyinde farklı yoldan hukuk eğitimi alma olanağı yoktur ama önlisans (2 yıllık) düzeyinde, adalet meslek yüksekokullarında açıköğretim veya uzaktan öğretim yoluyla temel hukuk eğitimi alınabilir söz konusu okulların mezunlarına dikey geçiş sınavıyla(dgs) hukuk fakültelerinde lisans tamamlama hakkı tanınmaktadır.
anadolu üniversitesinde açıköğretim, ankara ve istanbul üniversitelerinde uzaktan öğretim yoluyla eğitim veren adalet meslek yüksekokulları bulunmaktadır.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Eylül 2011       Mesaj #28
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba adım eda açıköğretim okuyorum ve bu düzen için avukat olmak istiyorum bu msjım baştakilere benim ne olduğumu anlatmıştır düzene işçilerin ve emekçilerin ve siyasi aydınların avukatı ve hakim savcı olmak istiyorum bu düzende aslında bunu istemek daha doğrusu okumak zor her geçen gün köreltiliyoruz biz fakir cocukları devlet liselerinde okurken veya üniverstelerinde zengin cocuklarının daha üniversteyi kazanmayıp para bastırarak okula yazdırılırken bizer işçi maaşıyla okuyoruz ve anlımızın akıyla ya üniversteyiz kazanıyoruz yada kimileri içeriye kendi adamlarını sokup kontenjanları dolduruyor bu düzene karşı idealim siyasi bir hukukçu olmak ve her şeye inat ben başardım demek şimdi kimi bunu okuyup benin anlar kimi ise okumadan geçer eğer hukuk bölümünü getirirse bu benim için hayata yeniden doğuş demek yüreklice kalmanız dileğiyle...
Berdan Ramazan - avatarı
Berdan Ramazan
Ziyaretçi
29 Ekim 2011       Mesaj #29
Berdan Ramazan - avatarı
Ziyaretçi
Günümüz eğitim sisteminde artık “Bu gün okullu olduk sınıfları doldurduk” tarzı bir eğitim anlayışı bazı sayısal bölümler hariç kalmamıştır, yani bazı bölümler için illahaki de sıralarda oturup beklemenin bir anlamı kalmadığı gerçeği herkesin malumudur. Bu bilinen gerçekler ışığında artık Açık Hukuk Fakültesi veya Uzaktan Hukuk Fakültesi veya Ekstern siz adına ne derseniz deyin açılması zamanı gelmiştir. Bence sayın YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan bazı ilgi görmeyen Fakülteleri kapatmak yerine çok büyük ilgi göreceği aşikar olan Açık Hukuk Fakültesinin açılması konusunda ne yapılabilir bunu konuşmalı.

Bu olmalı dünyanın bir çok ülkesinde oluyorsa bizim Ülkemizde de olmalı…

Saygılarımla
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Ocak 2012       Mesaj #30
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar, aöf'de kamu yönetimi okuyup kaymakam olan kişiler var, mülki amirlik yapıp, c.savcısı ve hakimden daha yüksek mevkide bulunan kişiler var, neden açıktan hukuk olmasın ? böyle saçma sapan konuşan arkadaşların yaraları nedendir anlamadım ? evet doğru bir sürü avukat var etrafta ama iyi olan az avukat var, dediğiniz gibi tüm avukatlar iyi bir hukukçu değil, kanun bildiği varsayılan kişiler, iyi bir hukukçu olmak yine kendini geliştirmekle mümkündür. farkı yaratacak olan okul, yer mekan değil, fark yaratacak olan, öğrenimin bittikten sonra kişinin kendini geliştirmesidir.