Arama

Sakalımın çıkması için ne yapabilirim?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 8 Ağustos 2014 Gösterim: 67.746 Cevap: 59
cartedor - avatarı
cartedor
Ziyaretçi
15 Temmuz 2009       Mesaj #1
cartedor - avatarı
Ziyaretçi
benim sakallarım follerimden başlayıp alt tarafı çevreliyo vede çenem ve yanaklarımda sakal yok vede çirkin gözüküyo oralardada çıkması içi ne yapabilirim(jiletle tıras oluyuorum)
EN İYİ CEVABI SaKLI verdi
Sakal erkeklerin 16 yaşından itibaren yüzlerinde kılların çıkması ile başlar buna sebep olan hormon kanda ki testesteron hormonudur Bu hormon düzeyi yaşınız ergenliğe ulaştığı ana kadar yükselir ve sabitlenir
Sakal çıkmıyor ise öncelike bu hormonun değerine bakmamız gerekiyor Bir endokrinoloji uzmanına o yoksa bir dahiliye uzmanına başvurmanız ve hormon testlerinize baktırmanız gerekiyor Eğer bu testler düşük çıkarsa bunun sebebini bulup tedaviye başlamak gerekiyor

Sponsorlu Bağlantılar
Diğer bir ihtimal cilt proplemidir. Testesteron hormonu normal çıkarsa bir cilt uzmanına gidip muayene olmalısınız Bazen cildinizde olan proplemler sakalın çıkmasını engellemektedir bu proplemleri bulup ortadan kaldırılması gerekir

Aile hekiminize başvurarak sizi konu ile ilgili bir uzmana yönlendirmesini isteyiniz

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Temmuz 2009       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bir Cildiye uzmanı sizi görmeli. Bu konuda size yardım edebilir.
Sponsorlu Bağlantılar
_Kara_Şimşek_ - avatarı
_Kara_Şimşek_
Ziyaretçi
16 Temmuz 2009       Mesaj #3
_Kara_Şimşek_ - avatarı
Ziyaretçi
yaşınızızı bilmediğim için birşey söyleyemiyorum ama o bölgelere bolbol jilet vurun ileride kabasakal gibi olursunuz Msn Grin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Eylül 2009       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
aga cok 31 cekme bana doktor ole demıstı 31 cekınce vucut kalorı harcıomus =) ama sen 31 devam
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Şubat 2010       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
baba bak ılk once jılet ıle tras ol sonra sarmısagı soy ve yuzunun her tarafına surt bunu bır hafta boyunca gunde ıkı kez tekrarla sonucu gorursun
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Mart 2010       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

nasil sakal cikarabilirim

benim sakalım çıkmıyor 18 yaşındayım ama yinede çıkmıyor lütven yardım edin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Nisan 2010       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
mrb 22 yaşındayım sadece çene sakal ve bıyık var az bişey yukarı tükürsem bıyık yine yukarı tükürsen yer çekimi var aşaga düşüyo sakal var az lütfen yardım edin 1 senedir jilet kullanıyorum
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Mayıs 2010       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

nasil sakal cikarabilirim

benim sakalım çıkmıor deliolcam yhaa benim yaşımdakiler hacı gibi dolaşıorlar yhaa yardım edermisiniz arkadaşlar
LeqoLas - avatarı
LeqoLas
Ziyaretçi
4 Mayıs 2010       Mesaj #9
LeqoLas - avatarı
Ziyaretçi
Genetik yapıdan kaynaklanabilir ya da köse olabilirsiniz.
YesilBoncuk - avatarı
YesilBoncuk
Ziyaretçi
4 Mayıs 2010       Mesaj #10
YesilBoncuk - avatarı
Ziyaretçi
Sakal erkeklerin 16 yaşından itibaren yüzlerinde kılların çıkması ile başlar buna sebep olan hormon kanda ki testesteron hormonudur Bu hormon düzeyi yaşınız ergenliğe ulaştığı ana kadar yükselir ve sabitlenir
Sakal çıkmıyor ise öncelike bu hormonun değerine bakmamız gerekiyor Bir endokrinoloji uzmanına o yoksa bir dahiliye uzmanına başvurmanız ve hormon testlerinize baktırmanız gerekiyor Eğer bu testler düşük çıkarsa bunun sebebini bulup tedaviye başlamak gerekiyor
Diğer bir ihtimal cilt proplemidir. Testesteron hormonu normal çıkarsa bir cilt uzmanına gidip muayene olmalısınız Bazen cildinizde olan proplemler sakalın çıkmasını engellemektedir bu proplemleri bulup ortadan kaldırılması gerekir