Arama

Sesim çok ince çıkıyor, ne yapmalıyım? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 26 Haziran 2016 Gösterim: 58.663 Cevap: 63
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Temmuz 2010       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 17 yaşındayım ve sesim çok kötü (İNCE) ama kendime ince duyulmuyor karsımdakiyle konuşurken psikolojik bir bunalımda gibi hissediyorum kendimi doktora gitmeyede çekiniyorum nababilirim arkadaslar bı yardım ederseniz cok sevinirim şu ses egzersizlerinin sesi kalınlaştırdığını duydum bu konuda bilgisi olan paylaşırsa cok iyi olur bu ses sorunu türkiyede çok yoğunMsn Confused
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Eylül 2010       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ArkadaşLar Oynadığım oyunda Micle Konusuyorusun Bende Knusmak istiyorum ama konusamıyorum sesim ince nasıl kalınlaştırabilirim lütfen ....
Sponsorlu Bağlantılar
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
18 Eylül 2010       Mesaj #13
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

ben 17 yaşındayım ve sesim çok kötü (İNCE) ama kendime ince duyulmuyor karsımdakiyle konuşurken psikolojik bir bunalımda gibi hissediyorum kendimi doktora gitmeyede çekiniyorum nababilirim arkadaslar bı yardım ederseniz cok sevinirim şu ses egzersizlerinin sesi kalınlaştırdığını duydum bu konuda bilgisi olan paylaşırsa cok iyi olur bu ses sorunu türkiyede çok yoğunMsn Confused

Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

ArkadaşLar Oynadığım oyunda Micle Konusuyorusun Bende Knusmak istiyorum ama konusamıyorum sesim ince nasıl kalınlaştırabilirim lütfen ....

İnce ya da kalın sesli olmanız yaşınız 20'nin altındaysa değişme ihtimali yüksek olduğu için önemli değildir. Ayrıca tıpkı fiziksel görünüşümüz gibi sesimiz de genetik faktörlerle belirleneceği için mevcut durumumuzla mutlu olmayı denemeliyiz. Çok soğuk ya da sıcak içecekler, sigara, alkol ve sesin bazı durumlarda bilinçsizce kullanılması (bağırmak gibi), sesin bozulmasına neden olabilir. Böyle bir durum söz konusu ise Kulak Burun Boğaz uzmanına görünmelisiniz.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Ekim 2010       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 30 yaşında bir erkeğim ve sesim ince ve çok kibar çıkıyor. millet te sürekli dalga geçiyor hep yorum şu sesin travesti gibi (travestileri tenzi ediyorum onların yakıştırması) çıkıyomuş ne olur yardım edin ne yapmalıyım bu sesimin kalınlaşması için
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Ekim 2010       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya düzelir ya hem dalga geçenleri kafaya takmayın ßæ
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Ekim 2010       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sesi ince çıkan arkadaşlar öncelikle bir kulak burun boğaz doktoruna ses tellerini muayne ettirsinler eğer ses tellerinde bir problem yoksa ses terapisine gitmelerini öneririm bendede aynı olay vardı tedavi oldum sesim artık normal seviyeye ulaştı ben serkan bengisu yu öneririm Serkan Bengisu, M.Sc Uzman Dil ve Konuşma Terapisti adresi burdan bulabilirsiniz seans ücreti 150 tl genelde bir seans yetiyor.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Kasım 2010       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
17 yaşındayım benimde sesim ince çıkıyor ama sigara kullandım hiç bi işe yaramadı bende bıraktım içmeyi zorda olsa sesim yoluna girmeye başladı arkadaşlarım geçen seneden daha iyi olduğunu düzeldiğini söylüyor ama teknolojik aletlerde sesim ince çıkıyor
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Aralık 2010       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya aynı sorun bendede var 16 yaşındayım sesim çookk ince bnm için sorun değil ama insanlar dalga geçiyor.Hatta konuşmaya korkar oldum içime kapandım.Sesim ince diye bir tiyatroda oynamamaı istedi edebiyat öğretmenim bende o kadar doluydum ki resmen küfür ettim suratına okuldan atılıodum az kalsın yardım Msn ConfusedMsn ConfusedMsn Confused:
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Aralık 2010       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benimde çok ince insanlarla konuşmaya korkar oldum.Benim için sorun değil ama insanlar dalga geçiyor.Hatta edebiyat öğretmenim sesim ince diye oyunda oynatmamı istedi bende o akdar doluydum ki bu ses konusunda suratına küfür ettim okuldan atılıyordum.16 yaşında sesi benm kadar ince çıkanını bulamıyorum....!
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Aralık 2010       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya benimde sesim kısık sesim kız sesi gibi çıkıyo önerdiğiniz taktikler mide bulandırıcı hatta igrenç ötesi ama yinede teşekkürler çok sagolun