Arama

Konservatuarda oyunculuk okumak için hangi liseye gitmek daha uygundur?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 18 Ağustos 2018 Gösterim: 74.102 Cevap: 10
grkemli - avatarı
grkemli
Ziyaretçi
27 Temmuz 2009       Mesaj #1
grkemli - avatarı
Ziyaretçi
Konservatuarda oyunculuk okumak için hangi liseye gitmek daha uygundur?
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
Oyuncu olabilmek için ilk öncelikle güzel sanatlar lisesine gidebilirsiniz.
Güzel sanatlar lisesine girebilmek için puan değil, yetenek gerekmektedir. Yerenek sınavlarının tarihini araştırıp sınava girebilirsiniz.
Sponsorlu Bağlantılar
Eğer konservatuar düşünüyorsanızda aynı durum söz konusudur. Yetenek sınavlarına girip konservatuar okuyabilirsiniz.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen Safi; 18 Ağustos 2018 03:13
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Mayıs 2010       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Oyuncu olabilmek için ilk öncelikle güzel sanatlar lisesine gidebilirsiniz.
Güzel sanatlar lisesine girebilmek için puan değil, yetenek gerekmektedir. Yerenek sınavlarının tarihini araştırıp sınava girebilirsiniz.
Sponsorlu Bağlantılar
Eğer konservatuar düşünüyorsanızda aynı durum söz konusudur. Yetenek sınavlarına girip konservatuar okuyabilirsiniz.
Son düzenleyen Safi; 18 Ağustos 2018 03:16
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Haziran 2010       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

bende seneye liseye geçeceğim fen lisesini düşünüyorum fen lisesinde okursam konservatuar kazanabilirmiyim??

Tabi ki hangi lise olduğu önemli değil konservatuarı kazanmanız için. Tamamen yeteneğinize kalmış bir durum Msn Happy

Alıntı

ben konservatuvar okumak istiyorum şu an 7 ye gidiyorum ama sesim de tiyatro yeteneğimde çok güzel lise veya üniversite olarak nereye gitmeliyim ne yapmalıyım acaba??

Güzel Sanatlar Lisesi'ni tercih ederseniz sizin için konservatuar sınavı daha kolay olur.. Güzel Sanatlar Lisesi'ne girmek için de ayrı bir yetenek sınavına gireceksiniz.
Son düzenleyen Blue Blood; 6 Haziran 2010 12:14 Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Ocak 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar öncelikle anadolu lisesine gitmeniz gerekiyor.Bende bir oyuncuyum ve ilk anadolu lisesine gitmekle başladım.Umarım yardımcı olur ayrıca 420 fln geçik puanla gidilebiliyor arkadaşlar çok çalışın sizde gidin... Msn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Şubat 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Oyuncu olmak için lise fark etmez yani tabiki güzel sanatlar lisesi kazansanız direk güzel sanatlar üniversitesine girersiniz bildiğim kadarıylada güzel sanatlar lisesinin puanları ortalama 400-450 arası değişiyor dediğim gibi lise fark etmiyor ama devlet konservatuarlarının sınavı oluyor buda 500 kişi oluyor orada herhangi bir oyun sergiliyorsunuz ve 100 kişinin içine gireceksiniz tabii seçilirseniz zaten o 100 kişinin arasında 10-20 kişisi torpille giriyor geriye kaldı 80 kişi onun içine girip güzel sanatlar üniversitesine giriyorsunuz bildiğim kadarını aktardıım umarıım yardımcı olmuşumdur bende oyuncu olmak istiyorum ve araştırıyorum inşallah hepiniz istediğiniz yerlere ulaşırsınız.. Msn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Mart 2011       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar BAZI PARALI LİSELER VAR MİMAR SİNAN LİSESİ GİBİ ORDA LAR VAR AMA BEN OLSAM ONLARI TERCİH ETMEM NORMALBİR ANADOLU LİSESİNE GİDİN ONA GİDERKEN OYUNCULUK EĞİTİMİ ALIN AMA DEVLET SANATÇILARI OLAN YERLERDEN ALIN ONLARIN FİYATLARI 5000 6000 ARASI DEĞİŞİR 7. 8. 9. SINIFTA AMATÖR EĞİTİM ALIP KENDİNİZİ HAZIRLAYIN SONRA 10. SINIFTA DEVLET SNATÇILARININ OLDUĞU EĞİTİM ALIN SONRA İSTANBUL VS KONSERVATUAR OKUYUN SONRA ÜNLÜ OLUN Msn Grin Msn Grin Msn Grin
Intersect - avatarı
Intersect
VIP VIP Üye
10 Mart 2012       Mesaj #7
Intersect - avatarı
VIP VIP Üye
Sanırım Güzel Sanatlalrdan GeçiLiyo. Konservatuara.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 9 üye beğendi.
Yok bir şey iyiyim. Sadece ölü olmayı tercih ederdim.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Haziran 2012       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar Lise Falan Fark etmez ancak güzel sanatlar lisesinden mezun olmak ileriyi dahada garantiye almanız demektir ama konservatuar okumak için sadece belirli sınavlara gireceksiniz başarılı olursanız oyuncu da olursunuz istediğiniz her hangi bir bölümede gireblrsnz
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Nisan 2013       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

slm bn 8. sınıfa gidiorum seneye liseye gecicegim oyuncu olmam icin hangi liseye yada konservatuvatuara gitmeliyim?

arkadaşlar ben 8.sınıfa gidiyorum oyuncu olmak istiyorum bunun için güzel sanatlar lisesine gitmem gerekiyor bu liseye gidebilmek için puan değil yetenek gereklidir o yüzden benim yeteneğim olduğuna inanıyorum ve güzel sanatlar lisesine gidebilirim diye düşünüyorum
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Mart 2014       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

ben konservatuvar okumak istiyorum şu an 7 ye gidiyorum ama sesim de tiyatro yeteneğimde çok güzel lise veya üniversite olarak nereye gitmeliyim ne yapmalıyım acaba??

öncelikle güzel sanatlara gidip tiyatro bölümünü oku. daha sonra üniversitede konservatuar okuyabilirsinMsn Wink