Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Forumda Ara

Windows 7 neden yavaş çalışıyor?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Melihhh =))) tarafından 29 Temmuz 2009 (18:23) tarihinde açılmıştır.
19403 kez görüntülenmiş, 32 cevap yazılmış ve son mesaj 14 Aralık 2012 (17:45) tarihinde gönderilmiştir.
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Eski 29 Temmuz 2009, 18:23

#1 (link)
Melihhh =)))
Ziyaretçi
Melihhh =))) - avatarı
Sponsorlu Bağlantılar Sponsorlu Bağlantılar
512 mb ram 3 GHZ ve 128 mb ekran kartım var ve windows 7 yükledim...ve çok yavaş çalışıyor...Nedeni nedir??? Normalde XP ve Vistadan daha stabil ve hızlı çalışması gerekmezmi nedeni nedir???
En iyi cevap Blue Blood tarafından gönderildi

Dı dı dı dıı.. Baştan ofside kardeşim. 512 mB Ram hayatta o işletim sistemini kaldırmaz. 1gBlık ramle Vista zor çalışıyor Windows 7 biraz kassın bi zahmet. Bi tane 1 gB ram (Tavsiyem kingston) al bu ramin üstüne takmak için yer varsa. 1,5 gB Ram işini görür..
Sponsorlu Bağlantılar
Rapor Et
Eski 29 Temmuz 2009, 21:15

#2 (link)
Blue Blood
Ziyaretçi
Blue Blood - avatarı
Dı dı dı dıı.. Baştan ofside kardeşim. 512 mB Ram hayatta o işletim sistemini kaldırmaz. 1gBlık ramle Vista zor çalışıyor Windows 7 biraz kassın bi zahmet. Bi tane 1 gB ram (Tavsiyem kingston) al bu ramin üstüne takmak için yer varsa. 1,5 gB Ram işini görür..
Rapor Et
Eski 28 Ekim 2009, 15:07

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Yha kardeşimm benim windows 7 2 gb ram var ama çok yavaş vista gibisi varmı yha ama vistaya nasıl çevircez onu düşünüyorum?
Rapor Et
Eski 2 Şubat 2010, 20:28

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
arkadaslar benım pc intel core2 quad 2.5gh 1 gb ati ekran kartı 4 gb ddr3 ram var ama fifa 8 de bile windows 7 donuo acaba neden bir bilginiz var mı şimdiden teşekkürler
Rapor Et
Eski 19 Şubat 2010, 16:27

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
intel core duo 2 2.00 mhz işlemci 4 gb ram 512 mb ekran kartım var 250 gb hdd windows 7 yüklü çok yavaş
Rapor Et
Eski 24 Şubat 2010, 16:41

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Benim 2.4 Ghz Core 2 Duo E 4600 var. Ekran kartı, NVidia GS7300. HDDde de boş yer war. Acaba ekran kartını mı yükseltmeliyim?
Rapor Et
Eski 27 Şubat 2010, 21:43

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bence bu yavaşlık direk win 7 den kaynaklı 1 gb Ram 512 ekran kartı 2.0 GHz ççift çekirdekli işlemcim var ama yavaş yani insanlar win 7 yi sorunsuz kullanmak 2000 tl lik pc mi almak zorunda bu saçma geliyor bana zaten her işlem için soru sormasa daha hızlı olcak
Rapor Et
Eski 24 Nisan 2010, 19:40

ROSE

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
AMA BENİMKİ YENİ 0 BİLGİSAYAR EN YÜKSEK WE VESTEL AMA BAI LŞEYLEİ ÇOOOOOK YAVAS NE YAPABİLİRİM
Rapor Et
Eski 13 Mayıs 2010, 23:38

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ya bnm pc cok hızlıydı nedense bi gün o kadar yawasladı ki sağ tuş yapıp yenile yapamiodum. pc 4gb ram 2lik ekran kartı (1gb paylaşımlı) 4 çekirdek intel core 2 quad. msn.ye girince hata werio kendini yeniden başlatıo laned olsn böle pc.ye
Rapor Et
Eski 14 Mayıs 2010, 00:17

Windows 7

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Windows 7 kurmadan önce destekliyormu diye bir deneme programı vardı,eğer cd den alıyorsanız mutlaka o programı içine koyar yada sistemini sorar öyle verir.Ama siz direk download yapıyorsanız önce o programı indirmelisiniz,ama ben size yiende mininmum sistem gereksinimlerini yazayım.
1Gb DDR2 RAM
Çift Çekirdekli bir işlemci
15Gb Boş HDD alanı.
Ati hd3650 Nvidia 7800Gt

Oyun oynamıyorsanız ise :
1Gb DDR2 Ram
Pentium 4 işlemci
15 Gb Boş HDD alanı yeterlidir.
Sponsorlu Bağlantılar
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.174 saniyede (71.06% PHP - 28.94% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +2 - Saat: 06:39
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi