Arama

Bilgisayarın yavaş çalışmasının nedeni ne olabilir, nasıl çözümlenir? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 11 Eylül 2012 Gösterim: 10.574 Cevap: 24
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Kasım 2010       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
hayır daha kötü olur ccleaner system cleaner gibi birsürü program var onları kullanın
Sponsorlu Bağlantılar
The Camp is Her - avatarı
The Camp is Her
Ziyaretçi
14 Kasım 2010       Mesaj #12
The Camp is Her - avatarı
Ziyaretçi
Bence C diskine bi bak disklerinde biraz boş alan olsun (10 gb vb.) varsa ozaman antivirüsü çalıştır.
Sponsorlu Bağlantılar
Dehşetaliminyum - avatarı
Dehşetaliminyum
Ziyaretçi
14 Kasım 2010       Mesaj #13
Dehşetaliminyum - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
egolgeli adlı kullanıcıdan alıntı

merhaba,

ben de bir datron tw7a kullanıcısıyım. ürüne ek olarak takmış olduğum 2gb ram var ve vista yerine XP kullanıyorum.

son 1,5 aydır bilgisayarımda ciddi yavaşlamalar yaşıyorum. örneğin, film izlerken ilk 15-20 dk. ya da yarım saat (belli bir periyodu yok) sorunsuz fakat sonra donmalar başlıyor. ses ve görüntü kesik kesik geliyor. ortalama olarak 3-4 dk. da bir böyle oluyor ve sonra tekrar normale dönüyor. veya sağ tuşa her tıkladığımda min. 10 sn. bekliyor sonra menüyü açıyor.

bir de bilgisayarı açtığım andan itibaren ses ile ilgili sorun yaşıyorum. sesler kesik kesik, titreyerek geliyor. ses kartı sürücülerini de yenilememe rağmen herhangi bir ilerleme katedemedim.

bilgisayarın verimini ciddi anlamda düşüren ve beni aletten soğutan bu sorunlar neden kaynaklanıyor olabilir?

bir de bu makinada win7 kullanan arkadaşlar var mı? performansı nasıl?

teşekkürler..

- sistem özellikleri -

Marka: Datron TW7A
işlemci: Intel Core 2 Duo T5450 (1.66GHz)
HDD: 250GB
Ram: 3GB (2+1)
E. Karti: Nvidia 8400 GS
İş. Sistemi: WinXP (SP3)

HDD kapasieniz çok doluysa yapacak bir şey yoktur çünkü İşlemci GHZ düşük.
hasant86 - avatarı
hasant86
Ziyaretçi
20 Şubat 2011       Mesaj #14
hasant86 - avatarı
Ziyaretçi
bilgisayarım günden güne yavaşlıyor. avg kullanıyorum. başka bi virüs programıyla değiştirmek istiyorum fakat hata veriyor kaldıramıyorum. ve bitfender programı ne kadar güvenlidir ve işe yararmı acil destek beklıyorum işi bilenlerden Msn Sad
Kilyoslu1i - avatarı
Kilyoslu1i
Ziyaretçi
23 Mart 2011       Mesaj #15
Kilyoslu1i - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba Arkadaşlar,
Bilgisayarımda sabit diskim C: ve E: olarak iki parça. Sistem C: sürücüsün de yüklü. Ben Belgelerim klasörünü E: sürücüsünde tuttuğum zaman bilgisayarı yavaşlatır mı ya da zorlar mı?
internertte download yaparken yine Belgelerimi kullandığım için E: sürücüsüne indirmem yavaşlatıp zorlar mı?
Son düzenleyen The Unique; 24 Mart 2011 09:54
RuffRyders - avatarı
RuffRyders
Kayıtlı Üye
24 Mart 2011       Mesaj #16
RuffRyders - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı
Kilyoslu1i adlı kullanıcıdan alıntı

Merhaba Arkadaşlar,
Bilgisayarımda sabit diskim C: ve E: olarak iki parça. Sistem C: sürücüsün de yüklü. Ben Belgelerim klasörünü E: sürücüsünde tuttuğum zaman bilgisayarı yavaşlatır mı ya da zorlar mı?
internertte download yaparken yine Belgelerimi kullandığım için E: sürücüsüne indirmem yavaşlatıp zorlar mı?

Sistemim eski olmasına rağmen bende belgelerim için 2. sabit diskimdeki H: ve K: bölümlerinden K: bölümünü kullanıyorum gözle görülür veya rahatsız edici bir yavaşlama söz konusu değil.
misafir:( - avatarı
misafir:(
Ziyaretçi
16 Ağustos 2011       Mesaj #17
misafir:( - avatarı
Ziyaretçi
Msn Sad yaklaşık 1 ay önce (hp pavilion dv6 ekran kartı:1gb, ram:6gb 2.53 intel) bilgisayarıma format attım daha sonra windows 7 ultimate yükledim. ohh beee diyecekken farkettimki laptop um yavaş anlayamadım netten de baya bi araştırdım ama hiç bişey bulamadım bi bilgisi olan varsa lütfen benle paylaşabilirmi ??
TEŞEKÜRLER.
Teusa - avatarı
Teusa
Ziyaretçi
16 Ağustos 2011       Mesaj #18
Teusa - avatarı
Ziyaretçi
format atabilirsiniz veya bilgisayarınızda gereksiz programlar ve klasörler varsa bunlar yavaşlığa neden olabiliyor...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Ağustos 2011       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
fadedliver adlı kullanıcıdan alıntı

Ne kadar gelişmiş olursa olsun, her bilgisayar bir süre sonra yavaşlar. Ancak bu eski görkemli günlerine dönemeyeceği anlamına gelmez. İşte sisteminizin yüksek hızda çalışmasını sağlayacak ipuçları.

bilnedyass18qr
Basit bir senaryo düşünün: Evde kullandığınız internete bağlı bir bilgisayarınız var. Aile bireyleri de bu bilgisayarı e-posta kontrol etmek, internette sörf yapmak, oyun oynamak gibi amaçlarla kullanıyor. Bu da, bilgisayarınızın her biri farklı kullanım alışkanlıklarına sahip olan birkaç kişi tarafından kullanılması demek. İnternetteki sayısız reklam ve pop-up pencere sayesinde bilgisayarınız, kolayca casus yazılımlarla dolarak hemen bir hedef haline gelebilir.

Bir bilgisayarın yavaşlamasının farklı sebepleri vardır. Yetersiz disk alanı gibi basit bir problem olabileceği gibi, virüs veya casus yazılımlar gibi uç noktada problemler de olabilir. Bunu öğrenmenin en iyi yolu adım adım bu etkenleri elemek olacaktır.

Çok fazla yazılım

Çoğu PC’nin karşılaştığı bu problem, arka planda çalışan çok sayıda program yüzünden ortaya çıkar. Bu yazılımların her biri bellek ve işlemci gücü harcar. Bilgisayarınızın belleği ne kadar fazla olursa, programların yüklenme ve çalışması için gereken süre azalacaktır. Daha fazla programı aynı anda çalıştırabilmeniz de bu sayede mümkün olur.

PC’niz açıldığında bu kadar çok yazılım nasıl yükleniyor olabilir? iTunes, QuickTi-me Real Player, Microsoft Office veya Adobe Reader gibi bazı yazılımlar kurulurken, arka planda çalışan araçları da kurarlar. Bu araçlar asıl yazılımın bazı eklentilerinin bellekte saklanmasını sağlayarak daha hızlı yüklenmesini sağlar.

Bu araçların açılışta çalışmasını önlemenin üç yolu var. İlki en basit yol, fakat geçici bir çözüm sağlıyor. Görev çubuğundaki ikona sağ tıklayarak programdan çıkabilirsiniz. Ancak bunu PC’niz her açılışında yinelemeniz gerekiyor.

Diğer bir yol ise ikona çift tıklayarak programın çalışmasını sağlamak. Daha sonra Options, Preferences veya Settings adıyla erişilebilen seçeneklerden otomatik başlamayı kapatabilirsiniz. Böylece açılışta bu programlar sizi rahatsız edemez.

bilnedyass28ls
Yazının devamını okumak için;
Bilgisayarım Neden Yavaş?

selamlar arkadaşım pc nin özelliklerine bakılırsa pc hızlı ve iyi bence sen arkadaşın uyarısını göz ardı etme pc ninn yavaşlamasının bir sürü sebebleri olabilir birde şunu belirtsen daha iyi olurdu pc her yerdemi yavaş yani nette gezerken nasıl oyunda nasıl açılışta nasıl bunları sıralarsak hızlı olması için başta en büyük özellik powersuply yani voltaj dağıtıcın 350 w veya 500w olması lazım 2..ekran kartın aşırıısınıyorsa 3 kullandığın işletim sistemin 4... ve tabiki virüsler 5...yüklü proğramlar....ve nette gezerken pc ne atılan çerezler rtesimler unutma girdiğin her site pc nde c./windows ta bir klasöre resim ve vs atar buda c nin yavaşlamasına neden olabilir sen yardımcı proğramlar kullan önce bilgisayarını combofix indir ve tarat sonra bu işleri en iyi yapabilen advanced system care ful sürümünü kur ve çalıuştır o herşeyi yapar..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Eylül 2011       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
özellikler ram-504 ghz-2,4.. 4 pentium xp neden yavaş hareket ediyordur bilgisayar çabuk açılıyor ama açıldıktan sonra çok yavaşlıyor

ÇOK ACİL CEVAP BELKİYORUM...SAYGILAR