Arama

Bilgisayar öğretmeni olmak için hangi bölümü seçmeliyim?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 13 Ağustos 2018 Gösterim: 11.940 Cevap: 3
QuaLLiCa 113 - avatarı
QuaLLiCa 113
Ziyaretçi
2 Ağustos 2009       Mesaj #1
QuaLLiCa 113 - avatarı
Ziyaretçi
Bilgisayar öğretmeni olmak için hangi bölümü seçmeliyim?
EN İYİ CEVABI Bilgisay verdi
MESLEK EĞİTİMİNİN VERİLDİĞİ YERLER
Mesleğin eğitimi çeşitli üniversitelerin,teknik eğitim fakültelerinin Bilgisayar öğretmenliği,Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği ve Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bilgisayar bölümlerinde verilmektedir.
Sponsorlu Bağlantılar
MESLEK EĞİTİMİNE GİRİŞ KOŞULLARI
Bu bölüme girebilmek için Öğrenci Seçme Sınavı’nda (ÖSS) yeterli “Sayısal (SAY)” puan almak gerekmektedir. Ayrıca üniversitelerin “Bilgisayar Teknolojisi Bölümü/Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü(Lisans), Matematik- Bilgisayar Bölümü, Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği, Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği” programlarını bitirenlerden Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Programını veya Milli Eğitim Bakanlığı Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) işbirliği ile açılan /açılacak Pedogojik Formasyon Programını başarı ile tamamlayanlar, lise dengi okullarda Bilgisayar Öğretmeni olarak atanabilirler.

EĞİTİMİN SÜRESİ VE İÇERİĞİ
Mesleğin eğitim süresi 4 yıldır. Eğitim süresince genel kültür derslerinin yanı sıra, Devre Elemanları ve Ölçü Aletleri, Bilgisayar Eğitimi, Bilgisayar Programlama, Mikroişlemci, Elektrik ve Manyetik Alanlar, Bilgisayar Destekli Devre Tasarımı, Mesleki ve Teknik Eğitimin Esasları, Birey ve Öğrenim Metotları gibi dersler verilmektedir. Öğrenciler eğitimleri sırasında okullarda uygulama yapmaktadır.

DEVAMI Bilgisayar Öğretmeni
Son düzenleyen Safi; 13 Ağustos 2018 14:30
Bilgisay - avatarı
Bilgisay
Ziyaretçi
27 Mayıs 2010       Mesaj #2
Bilgisay - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
MESLEK EĞİTİMİNİN VERİLDİĞİ YERLER
Mesleğin eğitimi çeşitli üniversitelerin,teknik eğitim fakültelerinin Bilgisayar öğretmenliği,Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği ve Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bilgisayar bölümlerinde verilmektedir.
Sponsorlu Bağlantılar
MESLEK EĞİTİMİNE GİRİŞ KOŞULLARI
Bu bölüme girebilmek için Öğrenci Seçme Sınavı’nda (ÖSS) yeterli “Sayısal (SAY)” puan almak gerekmektedir. Ayrıca üniversitelerin “Bilgisayar Teknolojisi Bölümü/Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü(Lisans), Matematik- Bilgisayar Bölümü, Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği, Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği” programlarını bitirenlerden Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Programını veya Milli Eğitim Bakanlığı Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) işbirliği ile açılan /açılacak Pedogojik Formasyon Programını başarı ile tamamlayanlar, lise dengi okullarda Bilgisayar Öğretmeni olarak atanabilirler.

EĞİTİMİN SÜRESİ VE İÇERİĞİ
Mesleğin eğitim süresi 4 yıldır. Eğitim süresince genel kültür derslerinin yanı sıra, Devre Elemanları ve Ölçü Aletleri, Bilgisayar Eğitimi, Bilgisayar Programlama, Mikroişlemci, Elektrik ve Manyetik Alanlar, Bilgisayar Destekli Devre Tasarımı, Mesleki ve Teknik Eğitimin Esasları, Birey ve Öğrenim Metotları gibi dersler verilmektedir. Öğrenciler eğitimleri sırasında okullarda uygulama yapmaktadır.

DEVAMI Bilgisayar Öğretmeni
Son düzenleyen Safi; 13 Ağustos 2018 14:52
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Mart 2011       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
çoğu kişi olan yazıları kopyala yapıştır yapmış. bende bilgisayar okuyorum bu sene inşallah üni.kazanıp öğretmenlik okuyucam. siz o 4 bölümden istedinize gidebilirsiniz. ygs sınavında sayısal1 yaparak böte(bilişim ve öğretim teknolojileri öğretmenliği) olan unıversıtelerı seçerek öğretmenlik okuyabilirsiniz hemde daa fazla k puan alırısınız okuldan onu seçerseniz.
TheOne - avatarı
TheOne
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2013       Mesaj #4
TheOne - avatarı
Kayıtlı Üye
bilgisayar öğretmeni olmak isteyen arkadaşlara duyrulur en son bildğim kadarı ile diyorum bilgisayar dersinin ders saati düşürüldüğü için bir çok öğretmen kadroda fazla olarak görülmeke diğer adıyla norm fazlası denmektedir. yani alım olayı yok bunun yerine ağ yapıyaları ağ yönetimi ile ilgili eğitim almanızda fayda war ki bir çok kurulan ve mevcut şirketin gerek sunucuları gerek şirket içindeki ağ durumlarını izlemek yönetmek ve korumak için alımlar olacaktır bu işlere tabiki eğitimi alıp kendinizi bu konuda geliştirerek girebileceksiniz.