Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Açık öğretimden çocuk gelişimini nasıl okuyabilirim?

Bu konu Soru-Cevap forumunda feyza YILDIRIM tarafından 4 Ağustos 2009 (15:02) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
37126 kez görüntülenmiş, 75 cevap yazılmış ve son mesaj 9 Mart 2014 (01:49) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 5.00  |  Oy Veren: 2      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 4 Ağustos 2009, 15:02

#1 (link)
feyza YILDIRIM
Ziyaretçi
feyza YILDIRIM - avatarı
açık öğretimden çocuk gelişimini nasıl okuyabilirim.ne zaman biter
En iyi cevap Misafir tarafından gönderildi

ben lise 2 terkim açıktan çocuk gelişim okumak istiyorum kaç yıl okuyacağım lise 2den mi yoksa 1den başlyacağım?
Rapor Et
Reklam
Eski 4 Ağustos 2009, 15:39

#2 (link)
fadedliver
Ziyaretçi
fadedliver - avatarı
Alıntı:
feyza YILDIRIM adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

açık öğretimden çocuk gelişimini nasıl okuyabilirim.ne zaman biter
Mesleki Açık Öğretim Lisesi program içeriği bakımından örgün eğitimdeki meslek liselerinin program içerikleriyle aynı olmasına karşın, yapısı ve işleyişi bakımından diğer örgün eğitim kurumlarından farklı, kendine özgü bir modeldir. Halen yönetmelik gereği ders geçme ve kredi sistemine göre mezun vermekte olan Mesleki Açık Öğretim Lisesinde uzaktan öğretimin temel süreçlerinden yararlanılmaktadır. 2006 yılında tüm okulların 4 yıla çıkarılmasıyla birlikte Mesleki Açık Öğretim Lisesi de 4 yıla çıkarılmış ve Yönetmeliği de bu çerçevede yeniden düzenlenerek sistem değiştirilmiştir. Bu tarihten itibaren gelişen teknolojiye paralel olarak Mesleki Açık Öğretim Lisesi kayıt ve kayıt yenileme işlemleri artık internet üzerinden yapılmaktadır. Mesleki Açık Öğretim Lisesinde okutulan ortak ve seçmeli dersler Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığınca örgün öğretime paralel olarak belirlenmiştir. Eğitim Tv ve Radyo ile yapılmakta basılı materyallerle desteklenmektedir. Meslek dersleri eğitimi ise yüz yüze yapılmaktadır. Basılı materyaller öğrencilerin adreslerine posta yolu ile gönderildiği gibi e-kitap olarak internet üzerinden de yayınlanmaktadır. Mesleki Açık Öğretim Lisesine 1995-2005 yılları arasında kayıt yaptıran öğrenciler en erken 3 yıl (6 dönem) sonunda mezun olabilirler. Mesleki Açık Öğretim Lisesine 2006 yılından sonra Ortaokul/İlköğretim Okulu mezunu olarak kayıt yaptıran öğrenciler en erken 4 yıl (8 dönem) sonunda mezun olabilirler. Mesleki Açık Öğretim Lisesinde bir öğretim yılı iki dönemden oluşur. Öğrenciler çalışma takviminde belirtilen zamanlarda her dönem (yılda 2 kez) internet üzerinden kayıt yenilemek zorundadır. İki dönem üst üste kayıt yenilemeyen öğrencilerin kaydı silik duruma düşer. Silik durumdaki öğrencilerin daha önceki kredileri saklı tutulur ve tekrar kayıt yaptırarak kaldıkları yerden devam edebilirler.

linki inceleyiniz
Rapor Et
Eski 24 Eylül 2009, 22:37

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ortaokul mezunuyum diplomamı bulamıyorum çocuk gelişimi bölümüne kayıt için geciktimmi eğer olursam hangi dersleri görcem ve 4 sene çocukgeşimi okursam 27 yaşında olacağım devlet beni atarmı sizce?
Son Düzenleyen Misafir; 24 Eylül 2009 @ 22:45. Sebep: CEVAP NEDEN GELMİYOR
Rapor Et
Eski 25 Eylül 2009, 01:21

#4 (link)
beyaz#
Ziyaretçi
beyaz# - avatarı
[ortaokul mezunuyum diplomamı bulamıyorum çocuk gelişimi bölümüne kayıt için geciktimmi eğer olursam hangi dersleri görcem ve 4 sene çocukgeşimi okursam 27 yaşında olacağım devlet beni atarmı sizce?]

>açık lisede çocuk gelişimi okumayı düşünüyorsunuz anladığım kadarıyla. şartlarını kayıt tarihini bilmiyorum fakat bitirdiğiniz takdirde özel sektörde çalışabilirsiniz devlet lise mezunlarını atamıyor artık
Rapor Et
Eski 25 Eylül 2009, 01:59

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
açık lisenin kayıt tarihi ve şartları nasıl bilemiyorum ama liseyi bitirdiğinizde ancak özel sektörde çalışabilirsiniz
lise mezunlarını devlet atamıyor artık
Rapor Et
Eski 14 Ekim 2009, 22:25

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
4 sene yi buluyomu gerçekten yoksa kısA sürede veriyolarmı diplamayı?
Rapor Et
Eski 17 Aralık 2009, 21:08

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben lise 2 terkim açıktan çocuk gelişim okumak istiyorum kaç yıl okuyacağım lise 2den mi yoksa 1den başlyacağım?
Rapor Et
Eski 21 Ocak 2010, 00:41

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben 6. sınıfı bitirdim yatılıda 2 sene oluyo bıraktım açıktan çocuk gelişimini okumak istiyorum ne yapmalıyım lütfen bana yardım edin
Rapor Et
Eski 21 Ocak 2010, 00:47

sr`, Açık Öğretimden çocuk gelişimini nasıl okuyabilirim?

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben 6. sınıfı bitirdim 2 sene ara verdim açıktan çocuk gelişimini okumak için ne yapmalıyım lütfen bana yardım edin
Rapor Et
Eski 30 Nisan 2010, 17:03

cwp werirseniz sewinirim:)

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
açık liseye yeni kayıt yaptırdım çocuk gelişim bölümü hakkında bir bilgim yoktu çocuk gelişim bölümüne gidebilirmiyim?
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.172 saniyede (58.09% PHP - 41.91% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 13:45
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi