Cevap Yaz Önceki Konu Sonraki Konu

Sağlık meslek lisesinin 2. sınıf dersleri nelerdir? - Sayfa 2

Gösterim: 109653 | Cevap: 80
  • 10 sinif hemsirelik dersleri
  • 10 sinif saglik meslek dersleri
  • saglik meslek dersleri
Misafir
26 Ağustos 2011 02:10   |   Mesaj #11   |   
Ziyaretçi
bn hemşirelik bölümü 9. sınıfa gectim almanca görcemyim vede hangi dersleri görcem cevaplarsanız cok mem nun kalırım
Misafir
4 Eylül 2011 19:11   |   Mesaj #12   |   
Ziyaretçi
benim bölümüm hemşirelik hangi dersleri göreceğiz farklı kitaplarmı alacağız bir bilgi verebilirmisiniz?
Misafir
13 Eylül 2011 14:41   |   Mesaj #13   |   
Ziyaretçi
ben busene hemşirelik ikinci sınıftayım. burdan busene sağlık meslek lisesini tecih edenlere sesleniyorum.arkadaşlar kısayoldan meslek sahibi olmak istiyorsanız en iyi seçimi yaptınız
seaberk
13 Eylül 2011 17:42   |   Mesaj #14   |   
Ziyaretçi

tüm sağlık meslek lisesi alanlarının ders programları

öğrenmek için tıklayınız
...SALIK LER DARES BAKANLII...
Misafir
13 Eylül 2011 22:16   |   Mesaj #15   |   
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

ben bu sene sağlık meslek 9. sınıfa geçeceğim. tam olarak hangi derslerin okutulduğunu öğrenmek istiyorum. çok acil cevap verir misiniz ?

Sağlık Meslek Liseleri Hemşirelik Bölümü
9. Sınıf:Anatomi ve Fizyoloji, Dil ve Anlatım, Din Kültürüve Ahlak Bilgisi, Matematik, Meslek Esasları, Beden Eğitimi, Tıbbi Etik, Tarih, Bilgisayar, Coğrafya, İngilizce, Fizik, Kimya, Biyoloji

10 Sınıf: Dahiliye Hastalıkları ve Hemşirelik Bakımı, Cerrahi Hast. Ve Hemş. Bakımı, Kadın - Doğum, Mikrobiyoloji, Farmakoloji, Biyokimya, Meslek Esasları, Tarih, Beden Eğitimi, Dil ve Anlatım, Edebiyat, Coğrafya, İngilizce, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Matematik, Sağlık Kurumlarında İletişim,

11. Sınıf: Bulaşıcı Hastalıklar ve Bakımı, Çocuk Hastalıkları ve Bakımı, Meslek Esasları, Epidemiyoloji ve Biyoistatistik, Trafik ve İlkyardım, İnkılap Tarihi, Edebiyat, Dil ve Anlatım, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi

* Meslek dersleri hariç pozitif bilimlerle ilgili derslerin birkaçı seçmeli olabilir, değişiklik gösterebilir.
Misafir
16 Eylül 2011 16:35   |   Mesaj #16   |   
Ziyaretçi
2. sınıfta mat var mı (
16 Eylül 2011 16:45   |   Mesaj #17   |   
kosovalı hulya - avatarı
VIP Özel Üye-VIP
XXXXX
1724
476 mesaj
Sağlık Meslek Liselerinde hangi dersler okutulmaktadır?Sağlık Meslek Liselerinde hem genel bilgi dersleri hem de alan/dal dersleri okutulmaktadır.

Genel bilgi dersleri büyük ölçüde diğer meslek liselerinde okutulanlarla aynıdır. Fakat alan/dal dersleri alanlara göre değişmektedir.

Mesela hemşirelik alanında anatomi ve fizyoloji tek bir ders olarak okutulurken acil tıp teknisyenliği alanında ayrı dersler olarak okutulmaktadır.

Bununla beraber gene hemşirelik alanında Meslek Esasları ve Tekniği Dahiliye Hastalıkları ve Bakımı Çocuk Sağlığı Hastalıkları ve Bakımı gibi alan/dal dersleri okutulurken acil tıp teknisyenliği alanında Acil Sağlık Sistemi Acil Yardım ve Kurtarma Olağandışı Durumlarda Acil Sağlık Hizmetleri gibi alan/dal dersleri okutulmaktadır.

NOT : Sağlık Meslek Liselerinin hemşirelik ve acil tıp teknisyenliği alanlarında okutulan bütün derslerin listesini Ana Menü'deki Dersler menüsü altından Alan Dersleri'ne tıkladığınızda açılan sayfada görebilirsiniz.

· Sağlık Meslek Liselerinde okutulan derslerin uygulaması var mıdır?Sağlık Meslek Liselerinde okutulan alan/dal derslerinin bir kısmı tamamen teorik bir kısmı laboratuvar uygulamalı bir kısmı ise alan uygulamalıdır.

Alan uygulamaları 2006-2007 öğretim yılından itibaren Mesleki Eğitim Kanunu esaslarına göre yapılmaktadır. İşletmelerde Beceri Eğitimi adı verilen bu sistemde 11. ve 12. sınıf öğrencileri sigortalı olarak ve asgari ücretin 1/3'ü (üçte biri) kadar maaş alarak uygulama yapmaktadırlar.

· Sağlık Meslek Liselerinde hangi alanlar bulunmaktadır?Sağlık Meslek Liselerinde aşağıda sıralanan alanlar bulunmaktadır:

1- Sağlık Memurluğu

2- Ebelik

Bu iki alana artık öğrenci alınmamaktadır.

3- Hemşirelik (Bu alana 2007-2008 eğitim öğretim yılından itibaren erkek öğrenci de alınmaktadır)

4- Radyoloji Teknisyenliği

5- Anestezi Teknisyenliği

6- Acil Tıp Teknisyenliği

7- Laboratuvar Teknisyenliği

8- Diş Protez Teknisyenliği

9- Çevre Sağlığı Teknisyenliği

10- Ortopedi Teknisyenliği

11- Tıbbi Sekreterlik.

· Sağlık meslek liselerindeki alan/dal dersleri doktorlar tarafından mı okutulmaktadır?Sağlık meslek liselerindeki alan/dal dersleri sağlık meslek dersleri öğretmenleri tarafından okutulmaktadır.

Fakat yeterli sayıda sağlık meslek dersleri öğretmeni olmayan okullarda bu dersleri doktorlar da okutabilmektedir.

· Sağlık meslek dersleri öğretmenleri bütün alan/dal derslerini okutabilirler mi?Sağlık meslek dersleri öğretmenleri de aldıkları eğitim gereği farklı alanlara (branşlara) ayrılırlar. Bunlar; ana-çocuk sağlığı toplum sağlığı medikal bakım gibi alanlardır.

Bununla beraber bütün alan/dal derslerini okutabilirler.
proot bu mesajı beğendi.
Misafir
8 Ekim 2011 17:59   |   Mesaj #18   |   
Ziyaretçi
Epidemiyolojide var arkadaşlar
Misafir
29 Ekim 2011 12:20   |   Mesaj #19   |   
Ziyaretçi
bende lab. teknisyenliğiene gidicem bana braz bilgi verirmsinz?
Misafir
27 Kasım 2011 15:33   |   Mesaj #20   |   
Ziyaretçi

CERRAMİ

Alıntı

10 sinif cerrahi konulari ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum

MİDE VE DOEDONUM HASTALIKLARINDA CERRAHİ VE HEMŞİRELİK BAKIMI
Cevap Yaz
Hızlı Cevap
İsim:

Sağlık meslek lisesinin 2. sınıf dersleri nelerdir? Konusuna Benzer Konular

Sağlık meslek lisesi 1. sınıf dersleri nelerdir?
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 47
Son Mesaj: 3 Nisan 2015 17:32
Cevap: 0
Son Mesaj: 11 Eylül 2014 17:21
Sağlık meslek lisesinin avantajları nelerdir?
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 5
Son Mesaj: 18 Ağustos 2014 10:15
Sağlık meslek lisesinin diğer liselere göre konumu nedir?
Gönderen: ultraslan_merve Forum: Soru-Cevap
Cevap: 23
Son Mesaj: 17 Temmuz 2014 08:59
Cevap: 1
Son Mesaj: 14 Temmuz 2012 23:45
Etiketler:
  • 10 sinif hemsirelik dersleri
  • 10 sinif saglik meslek dersleri
  • saglik meslek dersleri
Sayfa 0.308 saniyede 8 sorgu ile oluşturuldu