Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Forumda Ara

Sağlık meslek lisesinin 2. sınıf dersleri nelerdir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda aralid tarafından 8 Ağustos 2009 (13:59) tarihinde açılmıştır.
99421 kez görüntülenmiş, 76 cevap yazılmış ve son mesaj 6 Eylül 2014 (17:23) tarihinde gönderilmiştir.
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Eski 26 Ağustos 2011, 02:10

#11 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Sponsorlu Bağlantılar Sponsorlu Bağlantılar
bn hemşirelik bölümü 9. sınıfa gectim almanca görcemyim vede hangi dersleri görcem cevaplarsanız cok mem nun kalırım
Sponsorlu Bağlantılar
Rapor Et
Eski 4 Eylül 2011, 19:11

#12 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
benim bölümüm hemşirelik hangi dersleri göreceğiz farklı kitaplarmı alacağız bir bilgi verebilirmisiniz?
Rapor Et
Eski 13 Eylül 2011, 14:41

#13 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben busene hemşirelik ikinci sınıftayım. burdan busene sağlık meslek lisesini tecih edenlere sesleniyorum.arkadaşlar kısayoldan meslek sahibi olmak istiyorsanız en iyi seçimi yaptınız
Rapor Et
Eski 13 Eylül 2011, 17:42

tüm sağlık meslek lisesi alanlarının ders programları

#14 (link)
seaberk
Ziyaretçi
seaberk - avatarı
öğrenmek için tıklayınız
...SALIK LER DARES BAKANLII...
Rapor Et
Eski 13 Eylül 2011, 22:16

#15 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

ben bu sene sağlık meslek 9. sınıfa geçeceğim. tam olarak hangi derslerin okutulduğunu öğrenmek istiyorum. çok acil cevap verir misiniz ?
Sağlık Meslek Liseleri Hemşirelik Bölümü
9. Sınıf:Anatomi ve Fizyoloji, Dil ve Anlatım, Din Kültürüve Ahlak Bilgisi, Matematik, Meslek Esasları, Beden Eğitimi, Tıbbi Etik, Tarih, Bilgisayar, Coğrafya, İngilizce, Fizik, Kimya, Biyoloji

10 Sınıf: Dahiliye Hastalıkları ve Hemşirelik Bakımı, Cerrahi Hast. Ve Hemş. Bakımı, Kadın - Doğum, Mikrobiyoloji, Farmakoloji, Biyokimya, Meslek Esasları, Tarih, Beden Eğitimi, Dil ve Anlatım, Edebiyat, Coğrafya, İngilizce, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Matematik, Sağlık Kurumlarında İletişim,

11. Sınıf: Bulaşıcı Hastalıklar ve Bakımı, Çocuk Hastalıkları ve Bakımı, Meslek Esasları, Epidemiyoloji ve Biyoistatistik, Trafik ve İlkyardım, İnkılap Tarihi, Edebiyat, Dil ve Anlatım, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi

* Meslek dersleri hariç pozitif bilimlerle ilgili derslerin birkaçı seçmeli olabilir, değişiklik gösterebilir.
Rapor Et
Eski 16 Eylül 2011, 16:35

#16 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
2. sınıfta mat var mı (
Rapor Et
Eski 16 Eylül 2011, 16:45

#17 (link)
Özel Üye-VIP
kosovalı hulya - avatarı
Sağlık Meslek Liselerinde hangi dersler okutulmaktadır?Sağlık Meslek Liselerinde hem genel bilgi derslerivirgulll hem de alan/dal dersleri okutulmaktadır.

Genel bilgi derslerivirgulll büyük ölçüde diğer meslek liselerinde okutulanlarla aynıdır. Fakat alan/dal derslerivirgulll alanlara göre değişmektedir.

Mesela hemşirelik alanında anatomi ve fizyoloji tek bir ders olarak okutulurkenvirgulll acil tıp teknisyenliği alanında ayrı dersler olarak okutulmaktadır.

Bununla beraber gene hemşirelik alanında Meslek Esasları ve Tekniğivirgulll Dahiliye Hastalıkları ve Bakımıvirgulll Çocuk Sağlığıvirgulll Hastalıkları ve Bakımı gibi alan/dal dersleri okutulurkenvirgulll acil tıp teknisyenliği alanında Acil Sağlık Sistemivirgulll Acil Yardım ve Kurtarmavirgulll Olağandışı Durumlarda Acil Sağlık Hizmetleri gibi alan/dal dersleri okutulmaktadır.

NOT : Sağlık Meslek Liselerinin hemşirelik ve acil tıp teknisyenliği alanlarında okutulan bütün derslerin listesini Ana Menü'deki Dersler menüsü altından Alan Dersleri'ne tıkladığınızda açılan sayfada görebilirsiniz.

· Sağlık Meslek Liselerinde okutulan derslerin uygulaması var mıdır?Sağlık Meslek Liselerinde okutulan alan/dal derslerinin bir kısmı tamamen teorikvirgulll bir kısmı laboratuvar uygulamalıvirgulll bir kısmı ise alan uygulamalıdır.

Alan uygulamalarıvirgulll 2006-2007 öğretim yılından itibaren Mesleki Eğitim Kanunu esaslarına göre yapılmaktadır. İşletmelerde Beceri Eğitimi adı verilen bu sistemdevirgulll 11. ve 12. sınıf öğrencileri sigortalı olarak ve asgari ücretin 1/3'ü (üçte biri) kadar maaş alarak uygulama yapmaktadırlar.

· Sağlık Meslek Liselerinde hangi alanlar bulunmaktadır?Sağlık Meslek Liselerinde aşağıda sıralanan alanlar bulunmaktadır:

1- Sağlık Memurluğuvirgulll

2- Ebelikvirgulll

Bu iki alana artık öğrenci alınmamaktadır.

3- Hemşirelik (Bu alana 2007-2008 eğitim öğretim yılından itibaren erkek öğrenci de alınmaktadır)virgulll

4- Radyoloji Teknisyenliğivirgulll

5- Anestezi Teknisyenliğivirgulll

6- Acil Tıp Teknisyenliğivirgulll

7- Laboratuvar Teknisyenliğivirgulll

8- Diş Protez Teknisyenliğivirgulll

9- Çevre Sağlığı Teknisyenliğivirgulll

10- Ortopedi Teknisyenliğivirgulll

11- Tıbbi Sekreterlik.

· Sağlık meslek liselerindeki alan/dal dersleri doktorlar tarafından mı okutulmaktadır?Sağlık meslek liselerindeki alan/dal derslerivirgulll sağlık meslek dersleri öğretmenleri tarafından okutulmaktadır.

Fakat yeterli sayıda sağlık meslek dersleri öğretmeni olmayan okullardavirgulll bu dersleri doktorlar da okutabilmektedir.

· Sağlık meslek dersleri öğretmenleri bütün alan/dal derslerini okutabilirler mi?Sağlık meslek dersleri öğretmenleri de aldıkları eğitim gereği farklı alanlara (branşlara) ayrılırlar. Bunlar; ana-çocuk sağlığıvirgulll toplum sağlığıvirgulll medikal bakım gibi alanlardır.

Bununla beraber bütün alan/dal derslerini okutabilirler.
Rapor Et
Eski 8 Ekim 2011, 17:59

#18 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Epidemiyolojide var arkadaşlar
Rapor Et
Eski 29 Ekim 2011, 12:20

#19 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bende lab. teknisyenliğiene gidicem bana braz bilgi verirmsinz?
Rapor Et
Eski 27 Kasım 2011, 15:33

CERRAMİ

#20 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Alıntı:
10 sinif cerrahi konulari ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum
MİDE VE DOEDONUM HASTALIKLARINDA CERRAHİ VE HEMŞİRELİK BAKIMI
Sponsorlu Bağlantılar
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Sağlık meslek lisesinin 2. sınıf dersleri nelerdir? Konusuna Benzer Konular
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 0
Son Mesaj: 11 Eylül 2014 17:21
Cevap: 46
Son Mesaj: 27 Ağustos 2014 15:37
Cevap: 5
Son Mesaj: 18 Ağustos 2014 10:15
Gönderen: ultraslan_merve Forum: Soru-Cevap
Cevap: 23
Son Mesaj: 17 Temmuz 2014 08:59
Gönderen: Duyqu96 Forum: Soru-Cevap
Cevap: 1
Son Mesaj: 14 Temmuz 2012 23:45
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.158 saniyede (64.24% PHP - 35.76% MySQL) 15 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +2 - Saat: 21:51
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi