Arama

Fransa'nın yeni aile birleşimi hakkında bilgi verir misiniz? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 14 Mart 2019 Gösterim: 55.062 Cevap: 14
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Nisan 2013       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba arkadaşlar bende bu formları çok okudum bi cevap alırım die ama bi cevap bulamamdım...
eşi fransız vatandaşı olmayanlar için yazıyorum
Sponsorlu Bağlantılar
öncelikle zaten vatandaş olmadığı için şanssızız bu kesin
1.adım eşiniz gidip aile birleşimi için dosya alacak ve eksiksiz tamamlayacak eksikse dosya geri dönüyor
2.adım dosya tamamsa 2 hafta sonra eşinize mektup veya telefon gelir ev kontrolü için, ev kontrol edilip gidilir sonra evin uygun olduğunu belirten bi mektup gelir
3.adım türkiyede gerçekleşir sizede aynı zaman da dil kursuna gitmeniz için mektup gelir mektupta yazan no yu ararsınız size en yakın ofi nezdinde 2 haftalık kurs ayarlanır
3.adım kursu bitirince normalde en geç 1 ay sonra ankaraya 3 dosya halinde gerekli evrakları ayarlayıp götürürsünüz bu dosya inceleniyor
4.adım ve en zor olan fransadan valilik onayını beklemek aylarca bi kağıdı bekliyorsunuz gerçekten çok bunaltıcı ama mecbursunuz sabır gerek ben ankaraya gittikten sonra 5 ay bekledim kursu bitirelim 6.aya girince valilik onayı geldi
5.adım istanbul sizi arar ve dosyanıza olumlu cevap geldi der yine gerekli evraklar tamamlanır götürülür sonra 2 hafta içinde aranır vizeniz hazır denir ve vize alınır
umarım anlattıklarım işinize yarar sorunuz olursa cevaplarım allah sabır versin bizim başvurup vize mi almam toplam sürem 9 ay sürdü
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Aralık 2017       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
meraba benim eşim fransız vatandaşı fransada evlılık yaptık ben tr ye dondum döndükten sonra şirkete evraklarımı verdim 2016 agustosta vızeye başvuru yaptım ve 2017 aralık ayı bıtecek halen vize başvuruma cvp verilmedi eşimi fransada strazzbour konsolosluğuna ve valiliğe gonderdım bekleyeceksınız demışler ne yapmalıyım ben cvp beklıyorum..
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Aralık 2017       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Esinizin calismisligi varmiydi 12 aylik maas bodrosu varmiydi baavuruyu yaparken
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Ocak 2018       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhba. Esim fransiz vatandasi, evlilik onayindan ve evlilik cuzdanini aldiktan sonra tum evraklarimizi eksiksiz tamamlayip aralik ayinda vfs araciligi ile basvurumuzu yaptik. Vize nekadar surede cikar ?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Mart 2019       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Onay mektubu bekliyorduk red geldi eşimin geliri yüzünden esim tekrar mektup gönderdi biz bu dosyayı açtığında esimin şirketi yoktu suan onu bildirdi acaba tekrar red gelir mi ve ne kadar sürede cevap gelir