Arama

1987 doğumluyum ne zaman askere giderim?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 18 Kasım 2009 Gösterim: 4.617 Cevap: 5
10082009 - avatarı
10082009
Ziyaretçi
10 Ağustos 2009       Mesaj #1
10082009 - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar merhaba 2008/2009 eğitim yılı 1. dönem üniversiteyi bitirdim alttan dersim vardı 1. dönem onu verdim ve 1. dönemde mezun durumunda olsum
herkes hemen gidersin askere demişlerdi ama mayıs yada ağustos döneminde giderim diye tahmin etmiştimm
acaba 2010 yılındamı giderim bilgisi olan varsa bu durumda olan yada
sevinirim yardımınız için
şimdiden teşekkürler
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
1987 doğumluyum teciiliydim bozdurdum nezaman askere giderim
Sponsorlu Bağlantılar
ozti - avatarı
ozti
Ziyaretçi
10 Ağustos 2009       Mesaj #2
ozti - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
10082009 adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaşlar merhaba 2008/2009 eğitim yılı 1. dönem üniversiteyi bitirdim alttan dersim vardı 1. dönem onu verdim ve 1. dönemde mezun durumunda olsum
herkes hemen gidersin askere demişlerdi ama mayıs yada ağustos döneminde giderim diye tahmin etmiştimm

Sponsorlu Bağlantılar
acaba 2010 yılındamı giderim bilgisi olan varsa bu durumda olan yada
sevinirim yardımınız için
şimdiden teşekkürler

Askerlik durumunuzu askerlik şubenize bildirmeniz gerekmektedir , eğer bildirdiyseniz aşağıda yoklama tarihleri yazıyor ilk yoklamanın tarihi geçti ikinci yoklamanın son tarihine kadar herhangi bir tebliğgat gelmez ise büyük bir ihtimal ile bu sene gitmezsiniz , eğer askerlik şubesine tecil durumunuzu bildirip askere gitmek istediğinizi belirtirseniz yani böyle bir isteğiniz var ise gönderebilirlerde..

2010 yılında.
İLK YOKLAMA - Bu yıl askerlik çağına girenlerin yani 1990 doğumluların nüfus kayıtlarındaki bilgileri içeren ilk yoklama kimlik çizelgeleri 1-30 Nisan tarihleri arasında, nüfusa kayıtlı olunan yerin köy veya mahalle muhtarlıkları ile askerlik şubelerinde askıya çıkarılmak suretiyle ilân edilir.
- Askı süresi içinde, ilk yoklama kimlik çizelgelerini incelemeniz, isminiz yoksa veya kimlik bilgileriniz hatalı veya eksikse, gerekli düzeltmeleri yaptırmak üzere, 15 Mayıs tarihine kadar nüfus idaresine başvurmanız gerekmektedir.Çizelgedeki kimlik bilgilerinde hata veya eksik bilgi bulunmayanların ikâmet adreslerini listelere yazdırmaları yeterlidir.
SON YOKLAMA
Askerlik şubeniz; 1 Temmuz-31 Ekim tarihleri arasındaki herhangi bir günde sizi yoklamaya davet eden “Son Yoklama Çağrı Tebligatı”nı adresinize gönderecektir.
yakamoz54 - avatarı
yakamoz54
Ziyaretçi
24 Ağustos 2009       Mesaj #3
yakamoz54 - avatarı
Ziyaretçi
BEN 86 DOGUMLUYUM ACIKOGRETIM 4.SINIFTAYIM EYLULDE SINAVA GIRECEGIM MEZUN OLURSAM EN ERKEN NE ZAMAN ASAKERE GIDERIM MUAYENE OLMADIM
Rower - avatarı
Rower
VIP MazessezaM
25 Ağustos 2009       Mesaj #4
Rower - avatarı
VIP MazessezaM
Alıntı
yakamoz54 adlı kullanıcıdan alıntı

BEN 86 DOGUMLUYUM ACIKOGRETIM 4.SINIFTAYIM EYLULDE SINAVA GIRECEGIM MEZUN OLURSAM EN ERKEN NE ZAMAN ASAKERE GIDERIM MUAYENE OLMADIM

Eylül ayında mezun olur olmaz askerlik şubesine gidip erken sevk dilekçesi verirseniz en erken aralık ayında askere alınmış olursunuz büyük ihtimalle.
Yinede size en doğru bilgiyi askerlik şubesi verecektir. Şimdiden askerlik şubesine telefon açarak bu konu hakkında daha detaylı bilgi alablirsiniz.
Gölgen misali yanındayım!Msn Thunder
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Eylül 2009       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
1987 DOĞUMLUYUM ASKERE NE ZAMAN GİDERIM
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Kasım 2009       Mesaj #6