Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Büro yönetimi ve sekreterlik bölümü mezunlarının iş olanakları nasıldır?

Bu konu Soru-Cevap forumunda zehra56 tarafından 12 Ağustos 2009 (20:43) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
178648 kez görüntülenmiş, 87 cevap yazılmış ve son mesaj 8 Temmuz 2014 (19:04) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 4.33  |  Oy Veren: 15      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 12 Ağustos 2009, 20:43

#1 (link)
zehra56
Ziyaretçi
zehra56 - avatarı
selam
ben büro yönetimi ve sekreterlik bölümüne yerleştim.ama bu konuda endişeliyim. acaba bu bölümü okuyupta devlet kurumlarında iş bulabilir miyim? yani bunların atama sayısını öğrenebilir miyim?
En iyi cevap Misafir tarafından gönderildi

Alıntı:
büro yönetimi ve sekreterlik soruları
ya ben büro yönetimi ve sekreterlik bölümüne gidiyorum bu bölümün öğretmeni olmak istiyorum neler yapacağımı bilmiyarum 11. sınıf öğrencisiyim
Rapor Et
Reklam
Eski 12 Ağustos 2009, 21:19

#2 (link)
fadedliver
Ziyaretçi
fadedliver - avatarı
Alıntı:
zehra56 adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

selam
ben büro yönetimi ve sekreterlik bölümüne yerleştim.ama bu konuda endişeliyim. acaba bu bölümü okuyupta devlet kurumlarında iş bulabilir miyim? yani bunların atama sayısını öğrenebilir miyim?
BÜRO YÖNETİMİ VE SEKRETERLİK MESLEK ELEMANI

TANIM

İşletmede belirlenen amaç ve hedefleri gerçekleştirmek için yönetici tarafından planlanmış, koordine edilmiş kaynakların (insan, bilgi, parasal ve maddi v.b) uygun olarak yönetilmesinde yöneticiye yardımcı olan kişidir.

GÖREVLER

Büronun en verimli şekilde çalışmasını sağlamak üzere, - Ofis yönetimi işlemlerini yürütür,- Gelen giden evrak ile dosyalama işlemlerini yürütür,- Telefon görüşmelerinin yapılması, gelen yazı ve resimlerin yöneticiye ulaştırılması, randevuların ayarlanması, misafirlerin karşılanması işlerini yapar,- Yönetici için gerekli dokümanları hazırlar,- Toplantı organizasyonu yapar,- Seyahat organizasyonu yapar,- Büroya ait araç-gereçlerin bakımı, onarımını yaptırır ve en verimli şekilde kullanılmasını sağlar.

Devamı için,Büro Yönetimi ve Sekreterlik
Rapor Et
Eski 12 Ağustos 2009, 21:21

#3 (link)
fadedliver
Ziyaretçi
fadedliver - avatarı
Page 1 T.C.
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
MEGEP
(MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ
PROJESİ)
BÜRO YÖNETİMİ VE SEKRETERLİK
ALANI
ANKARA 2007
Page 2
62
BÜRO YÖNETİMİ VE SEKRETERLİK
Bu faaliyet sonucunda büro yönetimi ve sekreterlik alanındaki meslekleri
tanıyabileceksiniz.
A. ALANIN MEVCUT DURUMU VE GELECEĞİ
Çağımızda bilgisayarın ve bilgi teknolojilerinin gelişmesi büro otomasyonunu da
beraberinde getirmektedir. Büro otomasyonu; büro hizmetlerinde, elektronik makineler ve
bilgisayarlarla işlerin yapılması ve yine sonuçlarının bilgi sayarlarla denetlenmesi olarak
tanımlanmaktadır
Büro otomasyon araçları başta bilgisayar olmak üzere telefon, faks, teleks gibi
iletişim araçlarıyla birlikte daktilo, fotokopi gibi mekanik araçlar da büro işlerinde yardımcı
araçlardır.
Teknolojiyle birlikte arşivleme, dosyalama ya da evrak kayıt gibi işler de
bilgisayarlarla yapılıyor. Bu durum bürolardaki evrak trafiğini hafifletiyor. Günümüzde
bürolarda özellikle bilgi işleyici ve bilgi sağlayıcı durumundaki sekreterlerin bu ve diğer
sekreterlik hizmetlerini yerine getirmede en büyük yardımcısı büro makineleridir. Büro
otomasyon sisteminin kullanılması sekreterin ve büro çalışanlarının işlerini düzenli ve
zamanında yapmasını sağlamaktadır. Ancak bu teknolojiyi kullanmak için mutlaka
sekreterlik eğitimi almış sekreterlere ihtiyaç duyulmaktadır.
Büro Yönetimi ve Sekreterlik Türkiye’de ve dünyada, önemi giderek artan bir
alanıdır. Günümüz iş ortamında, birçok alanda bilgi ve beceriye sahip elemanlar
aranmaktadır. Büro Yönetimi ve Sekreterlik eğitimi, hem örgütlerin istedikleri bilgi ve
beceriye sahip nitelikli meslek elemanı yetiştirmekte, hem de profesyonel sekreterlik ve
yönetici asistanlığı mesleğinin klasik sekreterlik kavramının dışında yeni boyutlar kazanarak
gelişmesinde önemli rol oynamaktadır. Bu durum sekreterlik hizmetlerini sunacak sekreterin
mesleki eğitimini ön plana çıkarmıştır.
Sekreterlik, günümüzde hızla yükselen ve önemli bir konuma gelen mesleklerden
biridir. Sekreterlik mesleği, yönetici asistanlığı kavramıyla özdeşleşmektedir. Sekreterlik
uğraşısı meslek olma kriterlerinin hepsini taşımakta ve artık alt uzmanlık alanlarını da
oluşturacak şekilde gelişmektedir.
B. ALANIN ALTINDA YER ALAN MESLEKLER
Hukuk Sekreterliği
Ticaret Sekreterliği
Tıp Sekreterliği
Yönetici Sekreterliğ

kaynak
Rapor Et
Eski 2 Eylül 2009, 18:35

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Alıntı:
büro yönetimi ve sekreterlik soruları
ya ben büro yönetimi ve sekreterlik bölümüne gidiyorum bu bölümün öğretmeni olmak istiyorum neler yapacağımı bilmiyarum 11. sınıf öğrencisiyim
Rapor Et
Eski 25 Eylül 2009, 14:53

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
şaphane buro yönetimi ve sekreterlıği kazandım ama ulaşim zor sesimi duyun ve yardım edin
Rapor Et
Eski 26 Eylül 2009, 13:21

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
slm arkadaşlar iş olanağı yok galiba boşu boşuna gitmeyelim :d
Rapor Et
Eski 6 Ekim 2009, 23:00

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
vala arkdaslar ben okuyorum gtmeyın bosuna zaten hıcbır meslek yuksek okulunun gecerlılıgı yok para kazanıo işte devlet bısde para cok yaaa

BEN OKUORUM 2 YILLIK UUNIVLER ZATEN DEVLETE PARA VERMEKTEN BASKA BISEY DEIL BISDE PARA COK YAA VERE VERE BITMEDI
Son Düzenleyen Misafir; 6 Ekim 2009 @ 23:02. Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
Rapor Et
Eski 15 Ekim 2009, 09:19

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
arkadaşlar bende buro yönetim sekreterliyi kazandım iş olanakları nasıl yardımcı olun lutfen
Rapor Et
Eski 21 Ekim 2009, 10:58

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
arkadaşlar ben de büro yönetimi sekreterlik bölümünü okuorum 12.sınıfa gidiorum.bölümümden çok menununm herkese tawsiye eederim.hatta şuan mercedes benz türk A.Ş. de yönetici asistanının yanında staj görüorum.ön yargılı olmayın lütfen herşeyi bırakın lisans eğitimi alıosunz hemde en üst sewiyede haftada 10 saat ingilizce gören nadşr bölümlerden biriyiz...kendimizi şanslı hissedip başladığımzı yolla dewam etmeliyz kesinlikle))
Rapor Et
Eski 23 Ekim 2009, 14:09

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
mrb ben ahmet 2006 mezunuyum ve hala boşum bu meslek ne işimize yarayak 05*******nolunumaraya yetkili bir ağızdan cevap bekliyom
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.149 saniyede (68.60% PHP - 31.40% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 11:24
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi