Arama

Nero'dan CD kopyalama nasıl yapılır? Programsız CD nasıl kopyalanır?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 25 Aralık 2014 Gösterim: 67.217 Cevap: 16
JGFJHFKGFVH - avatarı
JGFJHFKGFVH
Ziyaretçi
14 Ağustos 2009       Mesaj #1
JGFJHFKGFVH - avatarı
Ziyaretçi
ben nerodan cd kopyalarken yüzde 67 de takılıyor 20 dakika duruyor hala yüzde 67 programsız cd kopyalama varmı
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
Alıntı

neroda cd kopyalama nasıl yapılır

bilgisayarda neroda cdiye kayıt yapmak istiyorum nasıl yapabilirim
Sponsorlu Bağlantılar
Elçin - avatarı
Elçin
Ziyaretçi
14 Ağustos 2009       Mesaj #2
Elçin - avatarı
Ziyaretçi
Bilgi: Nero Burning ROM ile Overburn

Sponsorlu Bağlantılar
Piyasadaki tartışmasız en popüler CD ve DVD yazma yazılımı olan Nero Burning ROM ile overburn işlemini adım adım anlattık.

1- Yazıcınızın Overburn işlemini desteklediğinden emin olun. Bunun için Recorder sekmesinden Choose Recorder seçeneğine tıklayın. Bu pencereden yazıcınızı seçtiğinizde alt kısımda desteklediği özellikler görülecektir. Burada Overburn yazı- sının karşısında "Supported" yazıyorsa, CD yazıcınızla daha fazla veri yazabilirsiniz.

2- Overburn yapabildiğinize emin olduktan sonra, File sekmesinden Preferences seçeneğini işaretleyerek karşınıza gelen pencerede aşağıdaki ayarların yapılı olmasına dikkat edin.

3- Aynı pencerede Expert Functions sekmesindeki ayarları aşağıdaki gibi ayarlayın. Nero Burning ROM 99 dakika kapasiteli boş CD'lere veri yazabilir. Bunun için yazabileceğiniz en fazla süre 99 dk 59 sn olacaktır.

4- CD’ye yedeklenecek verilerinizi CD içeriğ i penceresine atın.

5- CD yazmayı başlatın ve düşük hızları tercih edin.

6- UYARI! Eğer bir Müzik CD'si oluşturacaksanı z süre olarak 90 dakikayı geçmemeye çalışın. Çünkü çoğu CD yazıcı bu kadar uzun süredeki veriyi yazamaz.

7- Uyarı ekranı yukarıda belirttiğimiz riskleri anlatıyor ve çeşitli hatalar olabileceğini de söylüyor. Ancak karşınıza çıksalar bile, bu hatalara rağmen, yazılan CD'lerin okunabilmesi de yüksek bir ihtimal.

Kaynak:CD'ye Daha Fazla Veri Sığdırma Yolu

1.İlk olarak Masaüstünden bilgisayarıma giriyoruz.

2.Buradan cd sürücünüze sağ tıklayıp özellikler diyoruz.

3.Özelliklerden kayıt sekmesine gelip Bu sürücüde cd ye kaydetmeyi ektinleştir diyoruz ve uygula tamama basıyoruz.Bunu yapmazsak 'Erişilemez yanlış işlev' hatası verir.

4.Sonra cd sürücüsüne sağ tıklayıp aç diyoruz.

5.İstediğimiz dosyaları cd nin içine sürükleyip bırakıyoruz.

6.Ve son olarak sol taraftan Bu dosyaları cd ye yaz diyoruz Cd nin adını yazıp ileri diyoruz dosyaların büyüklüklerine göre işlem birkaç dakika sonra tamamlanır.

Eğer mp3 veya cd dosyası yapmak isterseniz 5.Adımdan itibaren şu adımları izleyin:

Gerekli müzikleri cd nin içine sürkleyip bırakınca yine bu dosyaları cd ye yaza tıklıyoruz.Buradan ileri dediğimizde karşımıza şu pencere çıkıyor:

Buradan müzik cd si hazırla dersek normal 20 parçalı bir cd oluşturmuş oluruz.(CDA uzantılı cd)

Veri cd si hazırla derseniz normal bir mp3 cd si hazırlamış olursunuz.

Kaynak:Programsız Cd Yazma (Windows'ta)
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Eylül 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı

neroda cd kopyalama nasıl yapılır

bilgisayarda neroda cdiye kayıt yapmak istiyorum nasıl yapabilirim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Nisan 2010       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
özelliklerde kayıt sekmesi yok
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Mayıs 2010       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
neroda cd ye muzık nasıl doldurulur track olarak
dalt10 - avatarı
dalt10
Ziyaretçi
8 Ekim 2010       Mesaj #6
dalt10 - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar Cem Yılmaz 2008 tek link gösterisini indirdim hanqi programla kopyalamamı tavsiye ederseniz nasıl olur
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Ocak 2011       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaslar benim acilen cd kopyalamam lazm ama olmuyor Msn Confused yardım edermisiniz lütfen?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Şubat 2011       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yha ben bişe anlamadım ki?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Mart 2011       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben cd ye mp3 müzik yapmak istiyorum nasıl yapabilirim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Mart 2011       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
öncelikle neroyu yükleyin neroyu açıp ses-mp3 cd yarat a tıklayın.istediğiniz şarkıları içine sürükleyip atın next deyin sonra yazılacağı writer ı seçin burn diyip işlemin sonlanmasını bekleyin hallolunca sonra ingilizce succesfuly diye bi yazı çıkacak tamam diyip next diyin cd tamamdır.