Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Forumda Ara

Polis liseleri hangi illerde vardır?

Bu konu Soru-Cevap forumunda JEFF tarafından 14 Ağustos 2009 (22:04) tarihinde açılmıştır.
77470 kez görüntülenmiş, 204 cevap yazılmış ve son mesaj 1 Kasım 2014 (11:17) tarihinde gönderilmiştir.
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Eski 14 Ağustos 2009, 22:04

#1 (link)
JEFF
Ziyaretçi
JEFF - avatarı
Sponsorlu Bağlantılar Sponsorlu Bağlantılar
POLİS LİSELERİ NERELERDE VAR?
En iyi cevap fadedliver tarafından gönderildi

Alıntı:
JEFF adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

Bursa ve Ankara

Bu kadar bilgiye ulaşabildim.
Sponsorlu Bağlantılar
Rapor Et
Eski 14 Ağustos 2009, 22:35

#2 (link)
fadedliver
Ziyaretçi
fadedliver - avatarı
Alıntı:
JEFF adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

Bursa ve Ankara

Bu kadar bilgiye ulaşabildim.
Rapor Et
Eski 14 Ağustos 2009, 22:41

#3 (link)
cruel_91
Ziyaretçi
cruel_91 - avatarı
Ankara Polis Koleji, lise derecesinde eğitim ve öğretim yapmak üzere 15.06.1938 tarihinde Atatürk’ün direktifleri ile kurulmuş, Anıttepe’deki Polis Enstitüsü binasında faaliyete geçmiştir. 1979 yılında yabancı dil gereksinimi duyulup hazırlık sınıfı konularak eğitim süresi dört yıla çıkarılmış olup, 2005 yılında Milli Eğitim Bakanlığının orta öğretim kurumlarındaki hazırlık sınıfını kaldırması ile birlikte Polis Koleji Müdürlüğü de hazırlık sınıfını kaldırarak 4 yıllık eğitime geçmiştir. Müfredatı geliştirilerek Fen Lisesi statüsünde ve fen alanında eğitim yapmaya başlamıştır. Bakanlar Kurulunun 19.09.2004 tarih ve 2004/7935 sayılı kararları ile Bursa iline de Polis Koleji açılmış olup, 2005 yılında eğitim ve öğretime başlamıştır.
1985 yılında Ankara'ya ek olarak İzmir, İstanbul ve Afyon'da da Polis Kolejleri açılarak Polis Koleji sayısı 4'e çıkmıştır. 1988 yılında ise Afyon Polis Koleji kapatılmış ve öğrenciler yeni açılan Adana ve Kayseri kolejlerine aktarılmıştır. Böylece 1988 yılında Polis Kolejleri'nin sayısı 5'e çıkmıştır. 1992 yılında Adana, Kayseri ve İzmir Polis Kolejleri, 1994 yılında ise İstanbul Polis Koleji kapatılmış ve Polis Meslek Yüksekokulu olarak faaliyetine devam etmiştir.İzmir Polis Koleji kurulduğu 1985 yılından kapandığı 1992 yılına kadar 549 öğrenci mezun vermiştir. İstanbul Polis Koleji kurulduğu 1985 yılından kapandığı 1994 yılına kadar 1102 öğrenci mezun vermiştir. Kayseri Polis Koleji kurulduğu 1988 yılından kapandığı 1992 yılına kadar 244 öğrenci mezun vermiştir. Adana Polis Koleji kurulduğu 1988 yılından kapandığı 1992 yılına kadar 267 öğrenci mezun vermiştir.Ankara Polis Koleji kurulduğu 1938 günümüze kadar 7093 öğrenci mezun vermiştir. Kurulduğu günden bu güne polis kolejlerinden toplam 9255 öğrenci mezun olmuştur.
Şuan Ankara Polis Koleji'nin 674, Bursa Polis Koleji'nin 260 öğrenci mevcudu bulunmaktadır.
Kaynak
Rapor Et
Eski 28 Ağustos 2009, 17:48

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bnde olcam polis
Rapor Et
Eski 28 Ağustos 2009, 19:20

#5 (link)
naked
Ziyaretçi
naked - avatarı
türkiyede sadece bursa ve ankarada var ankaradaki 1938 de bursadaki 2004 de yapılmış
Son Düzenleyen naked; 28 Ağustos 2009 @ 19:25. Sebep: yanlış yazmışım
Rapor Et
Eski 1 Eylül 2009, 14:29

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
çanakkale ankara ve bursada var
Rapor Et
Eski 3 Eylül 2009, 18:03

Polis liseleri nerelerde vardır?

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
polis liseler nerelerde var ve kaç puandan başlıo
Rapor Et
Eski 10 Eylül 2009, 18:32

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ANKARA BURSA CANAKKALE SAKARYA VE AKSARAYDA VAR POLİS OKULLARI
Rapor Et
Eski 10 Eylül 2009, 23:19

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ERZURUMDA POLİS LİSESİ VAR MI VE KAC PUANLA GIRILIYOR
Rapor Et
Eski 14 Eylül 2009, 14:38

#10 (link)
zeki polis
Ziyaretçi
zeki polis - avatarı
Alıntı:
istanbul polis liseleri

meraba ben polis olmak istiyorumm ama kaç puan almam gerektigini bilmiyorumm şimdiden tşkürler
Sponsorlu Bağlantılar
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.137 saniyede (63.18% PHP - 36.82% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +2 - Saat: 04:59
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi