Arama

Total Security programı bilgisayardan nasıl kaldırılır? - Sayfa 4

En İyi Cevap Var Güncelleme: 3 Kasım 2015 Gösterim: 55.481 Cevap: 84
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Ekim 2009       Mesaj #31
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
İşe yaradığına sevindim.Yukarıdaki arkadaş anlamadığını yazmışsın.Sana daha basit anlatayım o zaman.Öncelikle klavyende ctrl,alt,del ve enter tuşlarına aynı anda bas.Karşına gelen ekrandan "görev yöneticisini başlat" seçeneğini seç.En alttaki seçenek.Onu seçince görev yöneticisi ekranı açılır.Bu ekranda "uygulamalar,işlemler,hizmetler,performans vb." sekmeler göreceksin.Bu
sekmelerden "işlemler" sekmesini seçeceksin.Seçtiğin zaman karşına sonu exe uzantılı çok sayıda dosya adı gelir.Bu dosyaların içinden sadece "tsc.exe" dosyası adına tıklayıp pencerenin alt kısmında bulunan "işlemi sonlandır" butonuna tıkla.Uyarı yazısı çıkacaktır.Ona evet de.
Sponsorlu Bağlantılar

Daha sonra bilgisayarım-C:/-Program files a girip oradaki "TS" klasörünü bulup tümden sil.Geri dönüşüm kutusundan da sil.Bu yeterli olacaktır.Umarım anlatabilmişimdir.Biraz roman gibi oldu,artık idare edin Msn Happy)

Bir de unutmadan söyleyeyim bu virüsün kayıt defteri girdilerini de silmek için Başlat'a tıklayın arama kutusuna "çalıştır" yazıp çalıştır'ı açın.Çalıştırda "aç" kısmına "regedit" yazın.Bilgisayar izin ister,izin verin.Çıkan penceredeki menülerden "düzen" oradan da "bul" menüsünü seçin.Açılan penceredeki "Aranan" kısmına "total security" yazın.Ana penceredeki çıkan sonuçlarında hepsini silin.

işte hepsi bu kadar!!!Çok az şey di mi? Msn Happy)
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Ekim 2009       Mesaj #32
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya arkadaşlar sizindediğinin yoları denedim ben ngörev yöneticisine girdim or dan işlemler klasörüne girdim bende "tsc.exe" diye bişi yok nasıl kurtul cam ben bu total securityden ya biri sölesin
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Ekim 2009       Mesaj #33
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

ya arkadaşlar sizindediğinin yoları denedim ben ngörev yöneticisine girdim or dan işlemler klasörüne girdim bende "tsc.exe" diye bişi yok nasıl kurtul cam ben bu total securityden ya biri sölesin

Total security virüsünün bazı versiyonlarında virüsü gizlemek ve silinmesini zorlaştırmak için dosya adını açık açık tsc diye vermiyor.Rasgele bir dosya adı belirliyor.Bu rasgele dosya adı genellikle rasgele rakamlardan oluşuyor.Senin durumun böyle bir durumdur büyük ihtimalle.İşlemler sekmesine girilince "yansıma adı,kullanıcı adı,CPU,bellek,açıklama vb."gibi kısımlar görürsün.Güvenli dosyaların açıklaması yanlarında yazar.Açıklaması olmayan veya açıklama olarak total security ya da senin yüklemediğin herhangi bir program adı yazıyorsa o dosyalardan biri olabilir onları durdurmayı dene.Özellikle “rasgelenumara.exe” dosyalarına dikkat!!
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Ekim 2009       Mesaj #34
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Malwarebytes Anti-Malware tek çözüm gerisi hikaye............
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Aralık 2009       Mesaj #35
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bu virisün adı artık total security değil security center olarak değiştirmişler ve de görev yöneticisinede girmeyi engellemişler bi türlü kaldıramıyorum kafayı yemek üzereyim bu yeni virisün nasıl kaldırılacağını bilen varsa yardım etsin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Aralık 2009       Mesaj #36
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bu virüsü kaldırmanın en kolay yolu bilgisayarınızı başkatırken f8 ile güvenli modda açın program files içinden total security yada securty central artık ne zıkkımsa bulup silin ara dan ismi yazıp arattırın çıkan exe dosyalarını da silin bilgisayarınızı yeniden başlatıp güle güle kullanın
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Aralık 2009       Mesaj #37
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bende de aynı virüs var kaldırma yolunu bulan yardımcı olsun lütfen...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Aralık 2009       Mesaj #38
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

security center nasil kaldirilir

.bilgisayarda işlem yapamıyorum...tamammmen kaldırmak istiorummm.....
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Aralık 2009       Mesaj #39
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya arkadaşlar bu security central programı hiç bişi ye izin vermiyo ne çalıştır ne regedit lütfen yardımcı olurmusunuz malware prgoramınıda kuramıyoruz

ne yapmamız gerekiyo
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Aralık 2009       Mesaj #40
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
arkadaslar bendede aynı sorun vardı amam bilgisayar açılırken devamlı f8 basın gelen ehranda güvenli modu seçin bilgisayar açıldıgında administratör ü seçin daha sonra C/PROGRAM FİLES SONRADA SECRTRY CENTER ıSİLİN SONRA BİLDİSAYARI KAPATIP NORMAL Bİ ŞEKİLDE AÇIN