Arama

Erkeklerde idrar yanmasının nedeni nedir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 4 Haziran 2015 Gösterim: 122.481 Cevap: 16
mehwet - avatarı
mehwet
Ziyaretçi
19 Ağustos 2009       Mesaj #1
mehwet - avatarı
Ziyaretçi
erkeklerde idrar yanması ve sık idrar yapma neden olur
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
Alıntı
mehwet adlı kullanıcıdan alıntı

Erkeklerde görülen idrar yolu enfeksiyonu sıklıkla obstrüksiyona (böbrek taşı ile oluşan tıkanmaya yada prostat büyümesine) veya idrar sondası yerleştirilmesine bağlı olarak gelişir. Erkeklerde idrar yolu enfeksiyonu geliştiğinde öncelikle enfeksiyonunun hangi organda olduğu ve hangi antibiyotiğin etkin olduğu belirlenmelidir. Sıklıkla doktorlar prostatın enfekte olmasını önlemek amacıyla kadınlardan daha uzun süre antibiyotik kullanılmasını önermektedir.
Sponsorlu Bağlantılar
Prostat iltihabı (kronik bakteriyel prostatit) olan kişilerde tedavi daha zordur. Çünkü bu kişilerde antibiyotiklerin iltihablı prostat dokusuna etki etmeleri güçtür. Bu nedenle bu tür hastalara iyi seçilmiş antibiyotikler ile uzun dönem tedavi önerilmektedir. Yaşlı erkek hastalarda oluşan idrar yolu enfeksiyonları genellikle akut bakteriyel prostatit ile ilişkili olup hızlı bir şekilde tedavi edilmediği takdirde çok ciddi sonuçlar doğurabilmektedir.

Bunlar sadece sizi bilgilendirmek amacli eklenmistir sizin bir doktora basvurmaniz gerekmektedir.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Ağustos 2009       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

Sadece söylediklerimiz bilgilendirme amaçlıdır.Doktora gitmenizde fayda vardır..

Sponsorlu Bağlantılar
İdrar yaparken yanma hissi idrar yolları infeksiyonunda sık görülen bir belirtidir. Özellikle kadınlarda idrar yollarının giriş bölümüne kolayca giren bakteriler idrar kesesine ulaşarak sistite neden olurlar. Erkeklerde idrar yaparken yanma hissi duyulması, bel soğukluğu veya klamidya infeksiyonu gibi cinsel yolla bulaşan bir hastalık belirtisi olabilir. Prostat iltihabı erkeklerde idrar yaparken yanma hissine sebep olabilir. Baharatlı ve acılı besinler, kahve, çay, alkol, asitli içecekler, hijyenik ürünlerdeki kimyasal maddeler ve seksten ileri gelen travmalar da tahriş sonucunda idrar yaparken ağrıya neden olabilir.

kaynak
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Ağustos 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı

Erkeklerde görülen idrar yolu enfeksiyonu sıklıkla obstrüksiyona (böbrek taşı ile oluşan tıkanmaya yada prostat büyümesine) veya idrar sondası yerleştirilmesine bağlı olarak gelişir. Erkeklerde idrar yolu enfeksiyonu geliştiğinde öncelikle enfeksiyonunun hangi organda olduğu ve hangi antibiyotiğin etkin olduğu belirlenmelidir. Sıklıkla doktorlar prostatın enfekte olmasını önlemek amacıyla kadınlardan daha uzun süre antibiyotik kullanılmasını önermektedir.
Prostat iltihabı (kronik bakteriyel prostatit) olan kişilerde tedavi daha zordur. Çünkü bu kişilerde antibiyotiklerin iltihablı prostat dokusuna etki etmeleri güçtür. Bu nedenle bu tür hastalara iyi seçilmiş antibiyotikler ile uzun dönem tedavi önerilmektedir. Yaşlı erkek hastalarda oluşan idrar yolu enfeksiyonları genellikle akut bakteriyel prostatit ile ilişkili olup hızlı bir şekilde tedavi edilmediği takdirde çok ciddi sonuçlar doğurabilmektedir.

Bunlar sadece sizi bilgilendirmek amacli eklenmistir sizin bir doktora basvurmaniz gerekmektedir.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Eylül 2009       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
idrar yolların da taşım var dı kanaldan girip taşları aldım
daha sonra şikayetlerim dahada cogaldı idrarda yanma idrarda kanama ve idrara sıksık cıkma gibi şeyler yaşıyorum ameliyattan sonra biöyle seylerin normal oldugunu söylediler 2 veya 3 gün surer dediler bir haftam bitti tekrara aynı şikayetlerle gittim ve sonta takıldı idararda cok kanama yanma ve sik tuvalete gidiyorum idrar kesem yıkandı sonta [hortum] 1 gece takılı kaldı ertesi gün cıkarıldı 1 haftam daha bitti yanma ve idrara sık cıkıyorum bunun nedenleri ne olabilir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Haziran 2010       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
idrar yaparken hafif yanmam var ama yanmam sürekli devam etmakta
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Aralık 2010       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
iDRarımı yaparken ara sıra yanma oluyo neden acaba ne yapmalıyım ?
HandSome - avatarı
HandSome
Ziyaretçi
6 Aralık 2010       Mesaj #7
HandSome - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

iDRarımı yaparken ara sıra yanma oluyo neden acaba ne yapmalıyım ?

İdrar Yollarında Yanma Nedenleri çeşitli olmakla birlikte en sık rastlanılan nedenler Belsoğukluğu, ülser, mesane iltihabı, prostat iltihabı, mesane uru, yumurtalık iltihabı, apandisit düşünülebilir.

İdrar Yaparken Yanmanın Tedavisi, şikayeti doğuran nedene göre yapılacağı için tedaviye geçmeden önce, rahatsızlığı doğuran nedeni tespit etmek gerekir. Doktora gitmelisiniz..
İdrar yollarındaki iltihaplanma vb. gibi bir durum varsa tedavisi yapılır. Neden ortadan kalktığında yanma da geçecektir. Yanmayı azaltmak için bol su içmek ve sıcak banyo suyunda oturmak yararlıdır. Ayrıca, Papatya ve Nane çayları da İdrar Yollarında Yanmaya karşı etkilidir.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Şubat 2011       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
hidrar yaparken aci duyuyorum uc dort gun sonra yaralar cikiyor meydana doktora gorundum ilyaclar verdi bir faydasini goremedim bu hastali dorduncu sene tasiyorum bu her ay meydana geliyor
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Ekim 2011       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Misafir
hidrar yaparken aci duyuyorum uc dort gun sonra yaralar cikiyor meydana doktora gorundum ilyaclar verdi bir faydasini goremedim bu hastali dorduncu sene tasiyorum bu her ay meydana geliyor

--------------------------------------------------------------------------------

Kaynak: Erkeklerde idrar yanmasının nedeni nedir?

aynen Abi Bende Aynı şeqilde Acı çekiyorum Ne yapmamız Gerekiyor Bi yardımcı olu verin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Şubat 2012       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
idrarımı yaptığımda yanmaya benser bır ağrı hisediyorum sebibi nedir