Arama

CFosSpeed modeme zarar verir mi?

Güncelleme: 25 Ağustos 2009 Gösterim: 2.845 Cevap: 4
scream2418 - avatarı
scream2418
Ziyaretçi
24 Ağustos 2009       Mesaj #1
scream2418 - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba internette dolaşırken gördüm CFosSpeed adlı program interneti hızlandırıyormuş.İndireceğim fakat modeme bir zararı olur mu?3 kat hızlandırıyormuş interneti de merak ettiğim soru modemime veya internetimde bir sorun olurmu?
Sponsorlu Bağlantılar
scream2418 - avatarı
scream2418
Ziyaretçi
24 Ağustos 2009       Mesaj #2
scream2418 - avatarı
Ziyaretçi
cevap verebilecek yok mu?
Sponsorlu Bağlantılar
ThinkerBeLL - avatarı
ThinkerBeLL
VIP VIP Üye
24 Ağustos 2009       Mesaj #3
ThinkerBeLL - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
scream2418 adlı kullanıcıdan alıntı

cevap verebilecek yok mu?

Şu an yok, yanıt verecek kişiler online olduklarında zaten bekleme yapılmadan sorular yanıtlanıyor. Hepimizin de her şeyi bilmesi mümkün olamayacağına göre beklemek durumundasınız.
Tanrı varsa eğer, ruhumu kutsasın... Ruhum varsa eğer!
scream2418 - avatarı
scream2418
Ziyaretçi
24 Ağustos 2009       Mesaj #4
scream2418 - avatarı
Ziyaretçi
Tamam bekleriz.Akşama kadar cevap gelirse iyi olur benim için bi işim var da internette.fakat sizi de anlıyorum kolay gelsin.
AriThmetiCs - avatarı
AriThmetiCs
Ziyaretçi
25 Ağustos 2009       Mesaj #5
AriThmetiCs - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
scream2418 adlı kullanıcıdan alıntı

Merhaba internette dolaşırken gördüm CFosSpeed adlı program interneti hızlandırıyormuş.İndireceğim fakat modeme bir zararı olur mu?3 kat hızlandırıyormuş interneti de merak ettiğim soru modemime veya internetimde bir sorun olurmu?

Bazı İnternet Sitelerinde Program kullanıcıların notları umarım işinize yarar..

Alıntı

Yüksek bağlantı hızının keyfini süren DSL kullanıcıları bir sorunu çok iyi bilirler. Upload tamamen dolduğu zaman download değerleri de bundan olumsuz yönde etkilenir ve böylece eski analog modem hızlarına geri dönülür. Bu sorun diğer P2P kullanıcılarının çektikleri normal veri paketlerinin Upstream'i engellemesi nedeniyle önemli onay paketlerinin bilgisayarınızdan internet ortamına gönderilememesi sonucu ortaya çıkar. Bu paketlerin görevi, bir veri paketinin tamamını sorunsuz bir şekilde aldığınızı karşı tarafa bildirmek. Şayet. sizin veri aldığınız karşı taraf söz konusu onayı alamazsa, aynı paketi bir kere daha gönderecek ve buda efektif verim hızının düşmesine neden olacaktır.
Bu sorunu özel DSL sürücüleri ile ortadan kaldırabilirsiniz. Bunlar, gönderilecek olan veri paketlerini inceler ve onay paketlerine öncelik tanıyarak normal veri paketlerini bir bekleme sırasına koyarlar. Bunun sonucunda tüm bant genişliğini kullanarak web ortamında etkili bir şekilde veri aktarabilir ve aynı zamanda DSL hızının tamamını kullanarak dosya indirebilirsiniz. DSL sürücüleri kurulum dosyaları olarak hazırlandıkları için alternatif bir DSL sürücüsünün kurulumu çok kolay.

CHIP dergisinden bir yazı...

Alıntı

cFos Speed 1.06 v ADSL Hızlandırıcı Kullanıyorum download ve upload data yükünü stabil sekilde dagıtıyor.Adsl hattında en onemlısıde bir ağa baglantılı bilgisayarınız varsa hele birde P2P sıkca kullanıyorsanız tam bu işin adamı diye bilirim.Routing konturolu yaptıra bildiginiz gibi kalibrasyon datasını arzu ettıgınız anda gonderebılıyorsunuz bu da buyuk bir + olarak onumuze cıkıyor suphesız data yıgılmalarını dagıtmada cok ıse yarıyor en kısa surede sızde bu programı kullanın derimm.

Alıntı

Arkadaslar programi yukledim , test ettim ve uzulerek soyluyorum ki sonuc 0 . Hic bir ise yaramadi . Upload yaparken Download hizimin degismiyecegini dusundum ama sonuc nafile . Uploada basladigim sirada ttnetin sayfasina girip hizs testi yaptirdim sonuc 19 k ti .Ben 256 kullaniyorum .Upload yapmadan tekrar test ettim bu sefer 26 kb cikti . Ben 27 KB in altina hic dusmemistim ...

Herneyse . Anlasilan o ki max upload olayini adsl uzerinden yapmamiz olanaksiz . Ancak netlimiter gibi programlarla belli bir hiz altinda tutarak oyle yapabiliriz . Baska bir alternatifi yok .Programin bunu yapabilecegi soyleniyodu ama gercekten tam bi hayal kirikligi oldu benim icin

Alıntı

program ilk kullanımda hemen hakkını verdi smile ama bazen kick yedim bunu kullandığım için..nerden anladılar bilmiyorum dc++ da

Alıntı

Çok güzel bi program. Önceden DL yaparken bi sayfa bile açılmazdı şimdi hem paylaşım programı açık hemde rahat rahat surf yapabiliyorum.

Arkadaşlar bu program Hızınızı artırmaya yada azaltmaya yaramıyor sadece giden ve gelen paketlerin zamanlamasını yapıyor. Mesela paylaşım programlarının paketlerini diğerlerine göre daha az öncelikli gönderiyor bölece http sayfa açarken yada diğer uygulamaları çalıştırırken fazla beklemiyorsunuz. Tabi bu hem 256 k ile dl yapayım hemde 256 k ile surf yapayım anlamına gelmiyor. Çok yararlı bi program ama ayarlarına dikkat edşn tabiki. Herzaman programları kullanırken biraz kurcalayın. Bilgisayar kullanmak next next next finish değildir. Ayarlara mutlaka göz atın.

Gibi...