Arama

Vücuttaki kaşıntıların nedeni ne olabilir? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 27 Kasım 2015 Gösterim: 84.056 Cevap: 23
Misafir mehmet - avatarı
Misafir mehmet
Ziyaretçi
23 Ekim 2010       Mesaj #11
Misafir mehmet - avatarı
Ziyaretçi
vucudumda kaşıntı kızarıklık göz kapaklarımda şişme kaşıntı olan yerde tahriş var neden olbilir?
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Temmuz 2011       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
erol bey adlı kullanıcıdan alıntı

karnımda ve kolunda kırmızı kahverengi renkte lekeler oluştu. kaşıntım var heryerim iğneleniyor

6 aydır vucudumda kaşıntı başladı kan aldılar bulamadılar özellikle akşamları başlıyor .
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Temmuz 2011       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
banyoya girdikten sonra vücudumu bir kaşıntı sarıyor ve kendimi neredeyse parçalıyacağım buna bir çözüm lütfen
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
7 Temmuz 2011       Mesaj #14
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

banyoya girdikten sonra vücudumu bir kaşıntı sarıyor ve kendimi neredeyse parçalıyacağım buna bir çözüm lütfen

Kaşıntı ve Sebepleri

Alıntı:
Bu maddedeki yazılar yalnızca bilgi verme amaçlıdır. Yazılanlar, doktor uyarısı ya da önerisi değildir.

Geceleri uykudan uyandıracak kadar şiddetli kaşıntınız var ya da tatlı tatlı kaşınıyorsunuz. Rahatsızlık veren, hatta bazen şiddetiyle yaşam kalitenizi dahi etkileyebilen bu durumun ciddi rahatsızların belirtisi olabileceğini biliyor muydunuz?

Kaşıntı, kişilerin çoğunda zaman zaman rastlanan bir durumdur. Vücudun pek çok sistemiyle ilgisi bulunabilir. Kronik böbrek yetmezliğinden karaciğer hastalıklarına kadar pek çok rahatsızlığın belirtilerinden biri de kaşıntı olabilmektedir.

Devamı için >> Kaşıntı ve Sebepleri
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Nisan 2012       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba benimde üc aydır vucudumun heryeri özellikle karın bölgesi ve koltuk altı cevrem kaşınıyor üc dört su bardağı pekmez içmiştim kışın dahası keci sütüne bıldırcın yumurtası katıp içmiştim o dönemler 12 adet tükettim belki sonrasında farkettim giderek şiddeti artıo airbus atarax zyxel rupafin avil bu saydığım ilaçları bitirene kadar kullandım fakat aynı devam ediyor hastalığım psikolojim bozuldu geceleri uyuyamuyorum artık çaresi yokmu nasıl bir türkiyede tedavisi olmaz gitmediğim hastane kalmadı testlerde temiz cıktı hep şekerli vs den kaçınıyorum aç kalıyorum hep birsey yeme korkusu sardı lütfen çareyi burda aramak kaldı sanırım yoksa herseyimi satıp yurtdısına tedaviye gideceğim...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Haziran 2012       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim derim de önce kızarma sonra kaşıntı oluyor.mesela şakalsırken vucudumun tutulup sıkılan yeri kıpkırmızı olup ufak bir kaşıntı yapıyor kaşıntılar kesik kesik oluyor neden olabilir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Temmuz 2012       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
BENİM 6 YAŞINDA BİR KIZIM VAR VUCUDUNDA SİNEK ISIRIĞI GİBİ ŞEYLER OLUŞUYO VE KAŞINTIYA SEBEB OLUYO NEDENİNİ ÖĞRENEBİLİRMİYİM
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Aralık 2012       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
slm annem 6 aydır vücudunda kaşıntı çekiyor doktora gitti ciherlri temiz fakat kanı enfeksiyon kapmış ilaç kullandı ama geçmiy

or ne yapmamız gerek tşkler
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Şubat 2015       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Aynı şekilde bndede bu rahatsızlik oluyo bu sekilde kasiniyorum bnde bunun nedenini bilmiyorum cildim kabariyo kedi tırmalaması gibi oluyo bi bakiyom hic bisey olmamis gibi Kısa bi süeeligine geciyo Msn Sad
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Mart 2015       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
GECE SAAT 10 GİBİ HERYERİM (KOL VE BACAK ÖZELLİKLE) KAŞINIYO KABARIYO VE KIZARIYO AYRIVA KAŞINAN YERLER YANIYO SEBEBİ NE OLABİLİR?