Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Diş eti kistinin riski nedir, ameliyatı zor mudur?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Misafir tarafından 1 Eylül 2009 (11:04) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
72976 kez görüntülenmiş, 40 cevap yazılmış ve son mesaj 25 Haziran 2014 (19:25) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.44  |  Oy Veren: 9      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 1 Eylül 2009, 11:04

#1 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Alıntı:
diş eti kistleri
diş eti kistinin riski varmidır amalıyatı zormudur
Rapor Et
Reklam
Eski 29 Eylül 2009, 19:06

#2 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
protes kullanıyorum cıtcıtlı arkalar ıcın alt ust protes yanı alt cenemde cıkan kis diş köku alındı sonra kisde 1sene olmadan tekrar aktıvleşdı ıltıhap akıyo ne yapmalı tedavı oluyom tekrardan amelıyat gereklımıdır,saglıklı olurmu yardımcı olursanız sevınırım..saygılar..
Rapor Et
Eski 25 Şubat 2010, 19:19

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
benim ön üst dişlerimin üstünde sivilce gibi bişey çıktı doktora gittim film istiyorum dişeti kistinden şüpheleniyorum dedi ve ufak bi amlyat olblrsn dedi bend çok krkuorum film flnda çektirmedim napcam bilmiyorm bi öneri ltfen.....
Rapor Et
Eski 28 Temmuz 2010, 10:40

diş eti kistleri

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
benim agzımda beş adet diş eti kisti varmış,bu kistler bende ne gibi zararlara yol açar?ameliyatı zormu?
Rapor Et
Eski 28 Şubat 2011, 14:30

diş kisti ameliyatı

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
arkadaslar 13 yaşımdan beri dişle uğrasıyorum.benim ön dişlerimde kist oldugu için 1 yıl tedavi uygulandı yaşım (21) genç oldugu için tedavi başarılı olur denildi ama malesef başarısız oldu. 2 gün önce ameliyat oldum ve hayatımda hiç böyle bişey görmemiştim çok zordu kist büyük oldugu için uyuşmadı çok feciydi.ilk kez ameliyat oldum ama bu kistler alındıgı halde 6 7 ay sonra tekrarlayabilirmiş.ilk kez ameliyat olmama göre kistler çok büyükmüş. bu yüzden ön dişlerim çekildi 4 tanesi.bunun yerine implant yada zirkon köprü yaparız dedi doktorum.ama yüzüm dudaklarım çok fena şişti agrı o kadar fazla değil ama kanama çok oluyo.ayrıca morarmada oluyo.yani anlicanız çok zor bir ameliyat yani benimki öyleydi ama diş etinin dayanınıklıgına göre kistin büyüklüğüne göre değişir. hepinize gecmiş olsun ...
Rapor Et
Eski 6 Nisan 2011, 01:34

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Benimde ön dişlerimin kökünde kist vardı ve yaklaşık 1 ay önce ameliyat oldum. ameliyat esnasında bi sıkıntı olmadı. Ameliyat sonrası doktorun önerilerine dikkat ettim ve bi problem olmadı. tek sıkıntı 1 hafta boyunca sıvı gıdalarla beslenmek oldu. birde üst dudağımın ameliyat olduğum yerinde hafif bi şişlik kaldı. 1 ay oldu ama inşallah o şişlikte geçerrrr
Rapor Et
Eski 12 Ağustos 2011, 15:35

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ya ben olacamda amelyat sırasında anestezi veriyorlarmı bayıltıyorlarmı yaşım 13 bendede var çok korkuyom valla kist içerde dursa ne olr
Rapor Et
Eski 15 Ağustos 2011, 21:28

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
evet yaa kist durursa ne olur? ameliyatın görünümüne baktım internnetten çok ürkütücü:/ eğer kist kendini tekrarlayacaksa ameliyat kalıcı çözüm değil.. ne yapılmalı..
Rapor Et
Eski 24 Ağustos 2011, 23:03

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

ya ben olacamda amelyat sırasında anestezi veriyorlarmı bayıltıyorlarmı yaşım 13 bendede var çok korkuyom valla kist içerde dursa ne olr
Merhaba,

Ben ramazanın başında problemli dişlerimin tedavisi için diş hekimine gittim. Kasım ayından kalan röntgenim vardı elinde o zaman tedaviye başlamamıştım. Röntgenimde kistimi görmüş korktuğum için bana bişey söylemedi. Tedavi sürecinde 20 yaş dişim ile birlikte yanındaki dişleri çekebileceğini söyledi. Gittim 4 dişim çekildi ve 4 dişim boyunca oluşan kisti ameliyatla aldı. 4 dikiş attı. Anestezi altında yaptığı için dişetimi kestiğini vs hiç hissetmedim. Sadece bir kaç saniyelik bir acı hissettim tamam geçtiii dedi rahatladım. Acıyı hissetmemin nedeninin kistin anesteziyi bloke ettiğini anestezinin kiste etki etmediğini söyledi. Ama çok kısa bir süre göz açıp kapayıncaya kadar sadece sonra dikiş atarken de bişey hissetmedim. Kanama yapabilir, yanağın şişebilir, morarabilir, soğuk kompres yap dedi. Gece yanağıma koydum kompresle uyudum. 2 gün sonra gittim doktor bile şaşırdı. Ne kanama, ne şişlik ne de morluk olmadı. Ama yoğun anestezi vardı burnuma kadar uyuşmuştum ameliyat esnasında. İhmal etmemenizi tavsiye ederim. Çünkü kist yerinde saymıyor, büyüyor tümörleşiyor ve çeneyi kırabiliyormuş. Benim sivilce kadar apsem vardı umursamadım büyüdü. Geçmiş olsun şimdiden. Korkulacak bişey yok merak etmeyin.
Rapor Et
Eski 27 Ağustos 2011, 00:29

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
slm arkdsnlar dun dokra gıttım fılm cektırdım bana kıst var dedı amelıyat olacaksın dedı ben bıde kasımda askere gıdecem yasım 21 ama korkuyorum bu dişten cektıgım nedır ya kıst amleyatı zormu kolaymı yaaaaaa (((((
Etiketler:
  • dis eti kisti
  • dis etinde kist
  • dis kisti
  • dis kisti ameliyati
  • diste kist
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.127 saniyede (65.44% PHP - 34.56% MySQL) 15 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 13:13
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi