Arama

Tarayıcının sürümünü yükseltmek internet hızını arttırır mı?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 24 Haziran 2011 Gösterim: 35.059 Cevap: 34
delimi - avatarı
delimi
Ziyaretçi
1 Eylül 2009       Mesaj #1
delimi - avatarı
Ziyaretçi
benim internetim eskiden hızlıydı ama şu anda yavaşladı de internet exploer eski sürümü var ben de sizce bunun sebebi bu olabilir mi yeni bir sürüm ie. yüklesem hız artışı görünür mü ?
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
facebook tarayıcısı yükselsin
Sponsorlu Bağlantılar
ozti - avatarı
ozti
Ziyaretçi
1 Eylül 2009       Mesaj #2
ozti - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
delimi adlı kullanıcıdan alıntı

benim internetim eskiden hızlıydı ama şu anda yavaşladı de internet exploer eski sürümü var ben de sizce bunun sebebi bu olabilir mi yeni bir sürüm ie. yüklesem hız artışı görünür mü ?

Explorer'in eski sürüm olmasının internet hızınızı sizin hissedebileceğiniz kadar etkileyeceğini düşünmüyorum , eğer sizin internet hızı'nızda farkedilecek bir düşüş varsa bunun bir çok sebebi olabilir.Fakat bu yavaşlamayı sadece hissederek yani sayfalar arası dolaşırken yavaş açılması vb sorunlardan dolayımı söylüyorsunuz yoksa data hız'ınızmı yani aldığınız data byte'imi düşük ? Hızlı girdiğiniz dönemden sonra arada yaptığınız yada kurduğunuz programlar , sistemde siz görmeden alt'ta çalışan kendini internet'ten update eden süreki bir trafik yaratan programlar , toolbar'lar , birikmiş temp dosyalarınızdan tutunda bahsettiğiniz eski sürüm browser'a kadar , kullandığınız modem'e kadar bir çok sebep sayılabilir ama dediğim gibi browser'lar genelde sürüm yükselttikçe güncelleme yaptıkça ya bir açıklarını kapatıyorlardır , ya yeni bir kaç özellik eklemişlerdir fakat tabi sayfa açılış hız'ınıda etkileyen bazı özelliklerde eklenir ama bunlar sizin sıkıntızın çözümü olacak kadar hatırı sayılır hız'lar değil sadece ilk açılıştaki sayfa hız'larıdır.....
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Eylül 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sayfalar arası dolaşırken yavaş açılması sorunundan bahsediyorum," sistemde siz görmeden alt'ta çalışan kendini internet'ten update eden süreki bir trafik yaratan programlar , toolbar'lar sebep olabilir demişsiniz bu nedir ? Zira benim görebildiğim en son bs player yüklemiştim onun toolbarı çıktı kaldır dedim ama ???
ozti - avatarı
ozti
Ziyaretçi
1 Eylül 2009       Mesaj #4
ozti - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

sayfalar arası dolaşırken yavaş açılması sorunundan bahsediyorum," sistemde siz görmeden alt'ta çalışan kendini internet'ten update eden süreki bir trafik yaratan programlar , toolbar'lar sebep olabilir demişsiniz bu nedir ? Zira benim görebildiğim en son bs player yüklemiştim onun toolbarı çıktı kaldır dedim ama ???

Sayfalar arası dolaşırken yavaş açılmasının da bir çok sebebi olabilir , data alımınızda bir sorun yok ise önce bilgisayarınızda biraz temizlik yapmanızda fayda olabilir cookie'lerinizi ve temp dosyalarınızı silmekle başlayabilirsiniz mesala , ağ bağlantılarıma sağ tıklayıp onar diyebilirsiniz , bir spywarm programı ile sisteminizi taratabilirsiniz , modeminizi resetleyebilirsiniz , sistemizde dediğim gibi alt'ta çalışan yani sizin kapalı zannettiğiniz mesala itunes yüklüdür siz programı kapalı zannederseniz ama arka planda kendi sitesine bağlanıp güncellemeleri kontrol edip var ise yüklüyor ekstra bir trafik yaratıyodur bu bir örnek aynı şekilde bu işlemi bir çok program bu şekilde yapar , onun için kurduğunuz programlar da bu tarz otomatik güncellemeleri manuel yapmanızda yada arada görev yöneticisini açıp işlemler kısmını bir gözden geçirmeniz, bu arada explorer'inizida bunları yaptıktan sonra güncellemeniz de fayda olabilir ve tarayıcı olarak'da mozilla'nın firefox'unu yada opera'yı önerebilirim..

Şimdilik size diyeceklerim bunlar , dediklerimi kontrol edip daha sonra bir restart edip tekrar deneyin..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Ekim 2009       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

tarayıcıyı yükselt

intenet hızı yavas video ve facebok acılmıyor
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Ocak 2010       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

tar

ayici yukseltme

tarayıcıyı yükselt
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Şubat 2010       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
facebook sayfasını her açtığım da farlı safalar çıkıyo sohbet te kendi kendine kapanıyo bu yüzden yükseltmek istiyorum
RuffRyders - avatarı
RuffRyders
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2010       Mesaj #8
RuffRyders - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı

facebook sayfasını her açtığım da farlı safalar çıkıyo sohbet te kendi kendine kapanıyo bu yüzden yükseltmek istiyorum

Firefox'un son sürümü 3,6yı deneyebilirsiniz.

Firefox tarayıcı | Daha hızlı, daha güvenli ve daha özelleştirilebilir | Mozil
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Şubat 2010       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
_KleopatrA_ - avatarı
_KleopatrA_
Ziyaretçi
9 Şubat 2010       Mesaj #10
_KleopatrA_ - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

Firefox'un son sürümü 3,6yı deneyebilirsiniz.

Firefox tarayıcı | Daha hızlı, daha güvenli ve daha özelleştirilebilir | Mozil