Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Forumda Ara

Anadolu lisesinden Anadolu öğretmen lisesine nakil yapabilir miyim?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Chatter__Box tarafından 16 Haziran 2009 (21:04) tarihinde açılmıştır.
26133 kez görüntülenmiş, 51 cevap yazılmış ve son mesaj 12 Şubat 2014 (16:51) tarihinde gönderilmiştir.
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Eski 16 Haziran 2009, 21:04

#1 (link)
Chatter__Box
Ziyaretçi
Chatter__Box - avatarı
Sponsorlu Bağlantılar Sponsorlu Bağlantılar
ben anadolu öğretmen lisesini kazanmıştım kaydımı yaptırdım fakat daha okula başlamadan kaydımı anadolu lisesine aldırdım yani geçiş yaptım
şu an 11. sınıfım acaba şu an öğretmen lisesine geçiş yapmam mümkün mü?
En iyi cevap Daisy-BT tarafından gönderildi

Alıntı:
gizemözalp adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

ben anadolu lisesinde okuyorum. 11.sınıfa geçtim. anadolu öğretmen lisesine geçmek istiyorum. okulun taban puanının çok üzerinde puanım geçiş yapabilme hakkım var mı? bilgilendirirseniz çok sevinirim..
Alıntı:
tuuugba adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

bende seninle aynı konumdayımm sorunun cevabını alabildin mi
Alıntı:
mygmyg adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

ben bu yaz 11.sınıfa geçtim anadolu liesinde okuyorum anadolu öğretmen lisesine geçmek istiyorum geçiş yapabilirmiyim????acil cevaplarsanız teşekkürler

Öğretmen liselerine geçiş imkanı

Milli Eğitim Bakanlığı Anadolu statüsündeki liselerden Anadolu öğretmen liselerine öğrenci naklini mümkün hale getirdi. Eğitim-Sen, değişikliğin Anadolu imam hatip lisesi öğrencilerine kolaylık sağlamayı amaçladığını öne sürüyor.

ANKARA - Resmi Gazete’de yayımlanan yeni yönetmeliğe göre ortaöğretim kurumları sınavı ile öğrenci alan Anadolu Öğretmen liselerine, aynı sınavla öğrenci alan diğer resmi liselerden geçiş yapılabilecek

Kendi okulunda 9’uncu sınıfı tamamlayıp 10’uncu sınıfa geçen öğrenciler, “Aday gösterilmiş olma, sınıf ve alanında açık kontenjan bulunması ve gitmek istediği okulun en düşük puanından daha az puan almamış olma” koşullarıyla geçiş yapabilecek.

Alıntıdır.
Sponsorlu Bağlantılar
Rapor Et
Eski 16 Haziran 2009, 22:36

#2 (link)
fadedliver
Ziyaretçi
fadedliver - avatarı
Alıntı:
Chatter__Box adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

ben anadolu öğretmen lisesini kazanmıştım kaydımı yaptırdım fakat daha okula başlamadan kaydımı anadolu lisesine aldırdım yani geçiş yaptım
şu an 11. sınıfım acaba şu an öğretmen lisesine geçiş yapmam mümkün mü?
Öğretmen liselerine geçiş imkanı
Milli Eğitim Bakanlığı Anadolu statüsündeki liselerden Anadolu öğretmen liselerine öğrenci naklini mümkün hale getirdi. Eğitim-Sen, değişikliğin Anadolu imam hatip lisesi öğrencilerine kolaylık sağlamayı amaçladığını öne sürüyor.
ANKARA - Resmi Gazete’de yayımlanan yeni yönetmeliğe göre ortaöğretim kurumları sınavı ile öğrenci alan Anadolu Öğretmen liselerine, aynı sınavla öğrenci alan diğer resmi liselerden geçiş yapılabilecek

Kendi okulunda 9’uncu sınıfı tamamlayıp 10’uncu sınıfa geçen öğrenciler, “Aday gösterilmiş olma, sınıf ve alanında açık kontenjan bulunması ve gitmek istediği okulun en düşük puanından daha az puan almamış olma” koşullarıyla geçiş yapabilecek.

Yönetmelik değişikliğinin örtülü bir amacı olduğunu öne süren Eğitim-Sen Genel Başkanı Alaaddin Dinçer, “Anadolu imam hatip lisesi öğrencilerine, öğretmen liselerinin yanı sıra askeri okulların ve polis kolejlerinin önü açılmaya çalışılıyor” dedi.

Alıntıdır.
Son Düzenleyen fadedliver; 30 Temmuz 2009 @ 20:21.
Rapor Et
Eski 17 Haziran 2009, 16:07

#3 (link)
Chatter__Box
Ziyaretçi
Chatter__Box - avatarı
yani 11. sınıftan sonra olmaz mı?
illa 9. sınıftan itibaren mi?
bir kesinlik yokta
Rapor Et
Eski 17 Haziran 2009, 17:04

#4 (link)
Moderatör
SaKLI - avatarı
Anadolu Liselerinden; Anadolu öğretmen liselerine geçiş:

- 9. sınıf Öğrencisi olmak ( ancak yaz tatilin de müracaat edebilir, 10. sınıfa başlamış olmak geçiş hakkını düşürür).

- Geçiş yapmak istediği anadolu öğretmen lisesinin aynı sınıfın da açık kontenjan bulunması gerekir.

- Geçiş yapmak isteyen öğrencinin puanı; geçiş yapmak istediği anadolu öğretmen lisesinin denk sınıfının en son kayıt ettiği öğrencinin puanından düşük olmaması gerekir.

Sonuç : 11. sınıf öğrencisi olduğunuzdan dolayı bu maddelere göre sizin geçiş yapma imkanınız yok.
Rapor Et
Eski 30 Temmuz 2009, 19:38

Anadolu lisesinden öğretmen lisesine geçiş yapılabilir mi?

#5 (link)
EEESSSRRRAAA
Ziyaretçi
EEESSSRRRAAA - avatarı
ben 10. sınıfa geçtim anadolu lisesinde okuyorum ve öğretmen lisesine geçmek istiyorum geçmek istediğim okuldan bu sene 3-4 kişi ayrıldı.ben şu an kayıtlı olduğum okulda başarılı bir öğrenci olduğumu düşünüyorum idareci hocalarım da öyle düşünüyor aday göstericeklerine eminim fakat benin girdiğim sene öğretmen lisesi 3. yerleştimede 435 taban puanla aldı benin puanım 431 puandı başarılı olduğm için hocalarımın araya girmesiyle o okula girme imkanım var mı yani 3-4 puan aşağı indirip beni alırlar mı eğer başvuran sayısı az falan oursa???lütfen cevap gönderin bilevarsa lütfen gönderin merakla bekliyorum..
Rapor Et
Eski 31 Ağustos 2009, 10:12

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben bu yıl anadolu lisesine baslayacam gelecek yıl nasıl ögretmen lisesine geçerim
Rapor Et
Eski 31 Ağustos 2009, 22:44

Anadolu Lisesi'nden Anadolu Öğretmen Lisesi'ne nakil yapabilir miyim?

#7 (link)
drikonovic
Ziyaretçi
drikonovic - avatarı
Ben Kağıthane Anadolu Lisesi'ni kazandım.Ve puanım 438.008..Mustafa Kemal Anadolu Öğretmen Lisesi'ne geçmek istiyorum.Oranın puanı ise 436.Oraya geçebilir miyim?Ve hangi tarihler arası geçebilirim..İyi bir açıklama bekliyorum.Link istemiyorum.He bu arada Rotary'e de geçmek istiyorum.Oranın ise taban puanı 438,128..Bu mümkün mü?
Rapor Et
Eski 1 Eylül 2009, 11:02

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Arkadaşlar cevap bekliyorum..
Rapor Et
Eski 1 Eylül 2009, 14:14

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben bu sene öğretmen lisesini kazandım. fakat başka bir şehirde acaba seneye kendi bulunduğum şehirdeki öğretmen lisesine kaydımı aldırabilirmiyim
?
Rapor Et
Eski 2 Eylül 2009, 10:03

Anadolu Lisesi'nden Anadolu Öğretmen Lisesi'ne nakil yapabilir miyim?

#10 (link)
gergegerane
Ziyaretçi
gergegerane - avatarı
Arkadaşlar ben anadolu lisesinden anadolu öğretmen lisesine geçmek istiyorum. 9.sınıfa başlayacağım. Hangi tarihlerde geçebilirim ve nakil var mı bu okullar arasında?
Sponsorlu Bağlantılar
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.199 saniyede (73.05% PHP - 26.95% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +2 - Saat: 16:23
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi