Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Yaşa göre tansiyon ve nabız değerleri ne olmalıdır?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Misafir tarafından 2 Eylül 2009 (13:55) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
438822 kez görüntülenmiş, 140 cevap yazılmış ve son mesaj 29 Haziran 2014 (02:05) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.83  |  Oy Veren: 54      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 11 Eylül 2010, 00:36

#61 (link)
Daisy-BT
Ziyaretçi
Daisy-BT - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

eşim 37 yaşında nabız 50 acaba normalmi çok üzülüyorum lütfen cevap yazın kardioloji normal dedi fakat ben hala endişeliyim ilginize teşekkürler.
[QUOTE=Misafir;1823017]
Alıntı:
nabiz kac olmali ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum.benim yaşım 52 nabzım sabah 80 akşam yemekten sonra115- 120 tansiyonum 13-8 teşekkürler
Tansiyon değerleri kişiye göre değişmektedir.
Uzmanlara göre, yaşın artışıyla birlikte, küçük değişmeler olmakla beraber büyük tansiyon için 11 ile 14 arası, küçük) tansiyon için 7-9 arası olması halinde tansiyona bağlı olarak bir sağlık sorunu riski doğmadığı belirlenmiştir.
Her yaş grubu için ise, 11.5-7.5 değerleri, ideal kabul edilmektedir.
Ancak taşıdığınız hastalıklar, kullandığınız ilaçlar ve genetik faktörlerinize göre bu değerlerin dışında da normal yaşam sürdürülebildiği gibi, bu değerlerle bile risk altında da olabilirsiniz.
Endişeniz ya da rahatsızlığınız olursa mutlaka doktor takibi altına giriniz.
Rapor Et
Reklam
Eski 29 Eylül 2010, 10:56

tansiyon

#62 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
38 yaşında bir bayanım kendimi iyi hissettiğim zaman nabzım dakikada 58 63 arası başım zonklar gibi ağrıdığı zaman 76 ya kadar çıkabiliyo ani sinirle oluyo bütün bunlar normalmi teşekkür ederim
Rapor Et
Eski 29 Eylül 2010, 11:16

#63 (link)
ener
Ziyaretçi
ener - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

38 yaşında bir bayanım kendimi iyi hissettiğim zaman nabzım dakikada 58 63 arası başım zonklar gibi ağrıdığı zaman 76 ya kadar çıkabiliyo ani sinirle oluyo bütün bunlar normalmi teşekkür ederim
Nabız Hakkında:
Normal bir insanda nabız sayısı dakikada 70-80 arasında değişir. Çocuklarda daha hızlıdır. Nabız, ateşli enfeksiyon hastalıklarında ve bazı kalp ve akciğer hastalıklarında artar. Sarılık ve bazı hastalıklarda ise nabız sayısı azalır.
Nabızın hızı, birden ağır spor yapmada, korku ve heyecanda, ateşli hastalıklarda, şokta, kanamalarda ve alkol alınmasında artar.Nabzın hızı, hepatitlerde, beslenme yetersizliğinde, yorgunlukta, yaşlılarda ve eğitimli sporcularda, uyutucu ve uyuşturucu ilaç alımında azalır.
Rapor Et
Eski 18 Ekim 2010, 09:05

yüksek tansiyon

#64 (link)
Misafir bayram
Ziyaretçi
Misafir bayram - avatarı
50 yaşındayım 85 kiloyum tansiyonum ekseriye geceleri 90 150 oluyor hep akşamları yemekten sonra yükseliyor teşekürler
Rapor Et
Eski 18 Ekim 2010, 18:06

#65 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
selam ben 40 yaşında bir bayanım kilom 90 tansiyonum09 06 kalp atışım110 bu durumda kalp atışım normalmi
Rapor Et
Eski 19 Ekim 2010, 10:21

tansiyon düşüklüğü

#66 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Tansiyon değerlerim küçük 2 büyük 9... Halsizlik oluyor... Kötüleştiğimde 6'ya 2 oluyor... Ciddi bir rahatsızlığım olabilir mi?
Rapor Et
Eski 30 Ekim 2010, 22:27

#67 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
beim yasim 39 kilom 62 kücük tansiyonum 94 büyük tansiyonum 137 ??? tansiyonum iyi mi kötü mü diye örenmek istiyorum
Rapor Et
Eski 2 Kasım 2010, 18:50

#68 (link)
CottonCandy
Ziyaretçi
CottonCandy - avatarı
6-7-8-9 yaşlarında da tansiyonun olması söz konusudur. Bu yaşlardaki çocuklarda 35-40 kilo arasında olanlarda yüksek tansiyon görülür, kolesterol yükselir. Eğer doktora başvurmazlarsa damar tıkanıklılığı sebebi ile ÖLÜM bile söz konsu olabilir. Umarım aramızda böyle çocuklar yoktur.
Eğer soruna yeterli bir cevap verebildiysem mutlu olurum... (:
Rapor Et
Eski 9 Kasım 2010, 18:11

#69 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Ben 12 yaşındayım. Elektrikli tansiyon ölçme cihazıyla tansiyonumu ve nabzımı ölçtüm. Büyük tansiyonum 228 çıktı küçük tansiyonum 127. Nabzımda 93. Acaba bende yüksek tansiyon mu var ?
Rapor Et
Eski 17 Kasım 2010, 16:05

tansiyon

#70 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
160 64 olunca tansiyon normalmı olmuş oluyor....kilo 65
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Yaşa göre tansiyon ve nabız değerleri ne olmalıdır? Konusuna Benzer Konular
Gönderen: Ziyaretçi Forum: Soru-Cevap
Cevap: 73
Son Mesaj: 15 Mayıs 2014 12:23
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 3
Son Mesaj: 1 Aralık 2012 13:48
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 1
Son Mesaj: 20 Kasım 2012 21:34
Gönderen: turan rdemir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 4
Son Mesaj: 20 Mayıs 2011 10:44
Gönderen: ftr Forum: Soru-Cevap
Cevap: 1
Son Mesaj: 11 Mayıs 2011 11:05
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.153 saniyede (68.94% PHP - 31.06% MySQL) 16 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 09:19
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi