Arama

Bilgisayarın çalışma performansı nasıl yükseltilir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 8 Aralık 2013 Gösterim: 11.600 Cevap: 16
hsyn0123 - avatarı
hsyn0123
Ziyaretçi
9 Eylül 2009       Mesaj #1
hsyn0123 - avatarı
Ziyaretçi
herkeze merhaba bize birsürü akrabalarımız geldi herkez küçük çocuklar bile bilgisayarımı oynamış ben tatildeydim geldiğimde bilgisayarımı çok yavaşlamış gördüm hızlandırmak için ne yapmam lazım lütfen yardım edin
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
Önce format atın. Format paklamazsa yeni bir ram alın. Oyun vs. çok oynuyorsanız AMD anakart öneririm ve Core2Duo'yu öneririm ve en azından 1 GBlık ekran kartı .. Ama oyun oynamıyorsanız 128-256 ekran kartıda işinizi görür. Ama yüksek ram her zaman yüksek verim demektir..

Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Eylül 2009       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Önce format atın. Format paklamazsa yeni bir ram alın. Oyun vs. çok oynuyorsanız AMD anakart öneririm ve Core2Duo'yu öneririm ve en azından 1 GBlık ekran kartı .. Ama oyun oynamıyorsanız 128-256 ekran kartıda işinizi görür. Ama yüksek ram her zaman yüksek verim demektir..

Sponsorlu Bağlantılar
hsyn0123 - avatarı
hsyn0123
Ziyaretçi
9 Eylül 2009       Mesaj #3
hsyn0123 - avatarı
Ziyaretçi
benim bilgisayar vista idi misafirler virüs bulaştırdı xp format attırdım xp de bilgisayar kendine geç gelmeye başladı bilgisayarada internet simgesi geç geliyor ne yapmam lazım
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Mart 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar ben Spore diye bir oyun alduım ama onda gereken ekran ramı 128 mb ve benimki ise 64 mb nasıl yükseltebilirim?
yasinberk98 - avatarı
yasinberk98
Ziyaretçi
15 Mart 2011       Mesaj #5
yasinberk98 - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar benim dell inspiron 1525 adlı leptobum var onun remi 2 gb ama ben 4 gb yapmak istiyorum ve ekran kartını yükseltmek istiyorum acaba bu mümkünmü ve maliyeti ne olur? en kısa zaman içerisinde cevaplarınızı bekliyorum ve şimdiden teşekkür ediyorum...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Nisan 2011       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
birde anakartındaki 3. yer asussa iyi bu zaman liveye geçir onu dene
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Aralık 2011       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar benimki 2defa basıyom7 dakka sonra açılıyor ram ise 14 MB nasıl yükseltilir. yasinberk98 internet için wın hız için windows xp professional ı yükle hem hızlanır hem virüs olmaz.
Dehşetaliminyum - avatarı
Dehşetaliminyum
Ziyaretçi
30 Aralık 2011       Mesaj #8
Dehşetaliminyum - avatarı
Ziyaretçi
4 Gb RAM'e İntel İ3 mü Yoksa İntel İ5 işlemcimi daha iyi performans sağlar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Ocak 2012       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kardeş i7 işlemcim var 8 gb ram var 2 gb ekran kartı diyor ama oyunu dondurarak oynatıyor paylaşılmış grafik 128 mb diyo onu nasıl yükseltcem
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Ocak 2012       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
AMD sempron m100 işlemcim var. şu an 2 gb ram kullanıyorum ama 2 gb ram daha alıp 4 yapmak istiyorum. Pes 2011 için işlemciyi kötü diyor. Şu an çok iyi oynayamıyorum. 4 gb ram yapsam rahatça oynayabilir miyim bana diğer işler içinde yararı olur mu ?