Arama

Varikosel ameliyatı sonrası iyileşme süreci ne kadardır? - Sayfa 6

En İyi Cevap Var Güncelleme: 22 Eylül 2015 Gösterim: 248.666 Cevap: 54
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Aralık 2014       Mesaj #51
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

varikosel amaliyatın dan sonra 3 ay sonra tes yapmamız lazım mı???????????????????

3 ay sonra üroloji polikliniğe giderek kontrol olun dr. da o size spermogram testi isteyecekdir sperminizi verin sonra sonucu çıkınca tekrar sonuçla beraber dr. unuza başvurun.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Nisan 2015       Mesaj #52
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar 3 gün önce ameliyat oldum sol varikosel den ama ameliyat olmadan 15 saatlik perhisle test yaptirdim 48 milyon cikti ama
Moralim bozuk ne zaman sagligima kavusucam mikroceraahi ile 12 yillik deneyimli bir doktorda oldum acaba sikinti olucakmi
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Temmuz 2015       Mesaj #53
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
4 gün önce varikosel ameliyatı oldum sağ tarafımda ağrı kalmadı fakat solda ağrı var ve penisimde ve yumurta torbasında aşırı morluk var tedirginim
Bo%u015Fluk - avatarı
Bo%u015Fluk
Ziyaretçi
22 Temmuz 2015       Mesaj #54
Bo%u015Fluk - avatarı
Ziyaretçi
9 gün önce bilateral varikosel ameliyatı oldum. Cok araştırma yaptım fakat basit bir ameliyat olarak görülse de ameliyat sonrası dönem hic o kadar da basit geçmiyor. Testis torbamda şişlik ve ağrı hala devam ediyor. Ne zaman geçecek bilmiyorum. Sol taraftaki ameliyat kesi yerimde sert bir şişlik oluştu. Bugün tekrar bir cerraha görünecem yara enfeksiyon kapmış olabilir diye düşünüyorum. Son 1 aydır hastanelerde sürünüyorum ordan oraya. Tatilim zehir oldu hala iyileşemedim. Ameliyat sonrası geçmeyen mide ağrıları ve karında şişlik oluştu bende. Yatmaktan feci bel ağrıları çekiyorum. 19 yaşındayım ve benim sperm değerlerim iyiydi ama illa ilerde olacam sonuçta şimdi olayım dedim hata yaptım. Ameliyatın ilerde nüks edip etmeyeceği bile belli değil. Büyük ihtimalle nüks edecektir bende. Psikolojim çok bozuldu bu 1 aylık dönemde. Her gün yeni bir sorun çıkıyor. Ameliyat olmayı düşünenlere tavsiyem son aşamaya gelene kadar OLMAYİN.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Eylül 2015       Mesaj #55
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu bilgilerin birilerine yarayacağını düşündüğümden sizinle paylaşıyorum.Eşimle çocuk yapmaya karar verdik.3-4 ay denedikten sonra eşim jinekoloğa gidip kontrollerini yaptırdı.Herşey normal olduğunu söylemişler.Eşinizde bir ürologa gidip kontrollerini yaptırmalı demiş.Her ne kadar gurur yapıp gitmek istemesemde randevu alıp, okmeydanında özel bir hastaneye gittim.Doktor muayene ederken direk varikoselsin dedi.Film çektir ve test yapalım dedi.Ergenlik yıllarından başlayan bir şeymiş.Varikosel damar genişlemesiymiş.Genişleyen damarda kan iyi ilerlemediği için pis kan kasıklarda kalarak yumurtalıklardan önce birinde daha sonra bir diğerine geçerek küçültmeye ve kurutmaya başlıyormuş.Benim sol yumurtalığım küçülmüş.Her ne kadar küçüklüğümde ateşli bir rahatsızlık geçirip, geçirmediğim sorulsada emindim, geçirmemiştim.Tek fark edebildiğim ergenlik yıllarımda meninin daha tazikli gelirken 30 yaşımda daha düşük geldiğiydi.Yenibosna ve Bayrampaşada bir özel hastaneye daha gittim.Özel labratuarlarda daha detaylı baktıralım diyip çapa ve b.evlerde birer lab. yönlendirdiler.İyice morelim bozulmuş, üstümü her doktorda çıkarmak zoruma gitmişti.Bir tanıdığım vasıtasıyla bu konuda tavsiye edilen bir doktora daha gittim.Doktorun adı Mete Ener dir.Ameliyatı sgk mı kullanarak cuzi bir rakamla özel bir hastanede mikrocerrahi ile yaptı.Ameliyat 35 dk sürdü.Büyütülecek hiç tarafı yokmuş.12 de ameliyat olup aynı gün akşamı 8 de evime gittim.2 günde bir pansuman yapıp 1 hafta banyoya gitmiyorsunuz.Dikişler eriyen dikiş olduğu için dikişleri almadılar bile.10 gün sonra denize gitmeye 15 gün sonrada halı sahada futbol oynamaya başladım.Ameliyat sonrası doktor ameliyatta ciddi varikoselin olduğunu gördük.İyikide ameliyat olmuşsun.Yumurtalığın anında tepki verdi.3 ay boyunca e vitamini ile sayı artırıcı bir ilaç vereceğim dedi.Menimde şimdiden ciddi artış oldu.Bu konuda üzülen değerli arkadaşlarımı bilmesi gerekir.Söyleyeme utanıp, sıkıldığınız bu konu, çok araba kullanan, telefon kullanan, çok ayakta durak, sıcak ortamda kalan, çok oturan bir çok insanda görülmektedir.Tanıdığım biri varikosel ameliyatından sonra eşi 1.5 ay sonra hamile kalmıştır.