PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Vista kurtarma CD'si ile nasıl format atılır?
«Önceki KonuSonraki Konu»
hsyn012309:43, 10 Eylül 2009 
herkeze merhaba ben bilgisayarıma format atacağım bnde vista ürün kurtarma cd'si var onla nasıl format atacağımı bilmiyorum lütfen yardım edin
Benzer Konular:
Etiketler:
Cevap
Misafir13:11, 15 Eylül 2009 
Not: Bu aşağıdaki yazı " khramn " dan alıntıdır.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Açılıştaki Hp logolu mavi ekranda (zaten alt kısımda yazıyordur) F10 tuşuna basın. Tam kurtamamı satandart kurtarmamı yapmak istiyorsunuz diye soracak. Tam kurtamayı seçerseniz tüm HDD biçimlendirilerek (tüm bilgiler silinerek) aldığınız güngü duruma dönecektir.Standart kurtarmayı seçerseniz sadece sistem dosyaları ve sürücüler yeniden yüklenecek bilgilerinize zarar gelmeyecektir.Tam kurtarma 60-100 dakika arası standart kurtarma 15-30 dakika arası sürecektir (önceden kurulu programlar çalışmayacaktır).Kurtarma işleminde sorun olursa format atmadan bilgilerinizin yedeğini alıp servise müracaat edin. Bilgisayarın kendi işletim sistemi (recovery bölümü yada dvd leri)haricinde bir medya ile format atıldığı takdirde recovery yazılımı garantisi devre dışı kalmakta ve recovery seti için ücret talep edilmektedir.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Gokhanx1:

Cd ni tak bilgisayarı yeniden başlat,zaten ekranın altında boot (f8) vs. şeklide yönledirecek sen o tuşa bas atıyorum 1 diyor orda bastın açmadı.Birdaha bilgisayarı yeniden başlatırsın o ekrana gelmeden daha önceden 1-1-1 diye durmadan basarsın direk girersin zaten seni adım adım yönlendirecek.Kolay gelsin =)
- - - - - - -Son - - - - - - -
Cevap
Misafir18:10, 12 Mart 2010 
yha msxlabs bak ilkokul 6.sınıfıa gıdıom bilgisaar masaüstü de vista cd ler yok virüs var babam kızacak yha format nasıl atılırrrr bilen yokmuuuu????
Cevap
Misafir12:51, 28 Temmuz 2010 
khramn arkadaşa çok teşekkürler aynı zamanda misafir arkadaşımız sanada teşekkürler yayınladığın için saol
Cevap
Misafir14:34, 28 Ocak 2011 
ya f10 a basıyorum ama normal menü geliyor ve ingilizce tam kurtarma falan filan yok
Cevap
Misafir22:00, 4 Nisan 2012 
benim hp laptopbum var recovery cd kayıp ve recovery dosyasını sildim ne yapmalıyım
Cevap
Misafir15:56, 29 Haziran 2012 
kardeş cd yi takıp yeniden başlattım her tuşa basıyorum birşey olmuyor. bir kere çıkmışdı bir bir tuşa basınmı ne diyodu bastım.ve yükleme başladı sonra yükleme yarıda kesildi bıktım valla bir çözüm yokmu
Cevap
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama