Arama

Sınıf öğretmenliğinin iş olanakları nedir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 30 Temmuz 2012 Gösterim: 33.549 Cevap: 22
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Eylül 2009       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
lütfen bana en iyi mesleği önerin bölümüm tm
EN İYİ CEVABI fadedliver verdi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

En iyi meslek herkese göre değişir.Bence en iyi yerine mutlu ve başarılı olabileceğiniz mesleği tercih etmelsiiniz.
Başlıktaki sorunun cevabına göre;
Sponsorlu Bağlantılar
PROGRAMIN AMACI: Sınıf Öğretmenliği Anabilm dalının amacı ilköğretim okullarının 1.kademesinde eğitim öğretim faaliyetlerini nitelikli şekilde yerine getirebilecek öğretmenler yetiştirmektir.
PROGRAMDA OKUTULAN BELLİ BAŞLI DERSLER: Sınıf Öğretmenliği Anabilim dalı programında Temel Matematik I, Canlılar Bilimi, Türk Tarihi ve Kültürü, Coğrafyaya Giriş, Türkçe I- Yazılı Anlatım, Yabancı Dil I, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I, Temel Matematik II, Genel Kimya, Uygarlık Tarihi,Türkiye Coğrafyası ve Jeopolitiği , Türkçe II-Sözlü Anlatım , Yabancı Dil II,Atatürk İlkeleri Ve İnkılap Tarihi II , Okul Deneyimi I , Genel Fizik , Türk Dili I ' Ses ve Şekil Bilgisi, Ülkeler Coğrafyası, Cumhuriyet Dönemi, Türk Edebiyatı, Sanat Eğitim Kuram ve Yöntemleri, Müzik I , Beden Eğitimi I, Güzel Yazı Teknikleri Ve Öğretimi, Gelişim ve Öğrenme, Çevre Bilimi , Türk Dili II : Cümle ve Metin Bilgisi, Çocuk Edebiyatı, Resim ' İş Eğitimi, Müzik II, Beden Eğitimi II, Fen Bilgisi Laboratuarı, Bilgisayar, Müzik Öğretimi, Fen Bilgisi Öğretimi I , İ lk Okuma Ve Yazma Öğretimi, Hayat Bilgisi ve Sosyal Bil. Öğrt. I, Matematik Öğretimi I , Öğretim Teknolojileri ve Materyal Geliştirme, Beden Eğitimi ve Oyun Öğretimi, Fen Bilgisi Öğretimi II, Türkçe Öğretimi, Hayat Bilgisi ve Sosyal Bilgiler Öğretimi II , Matematik Öğretimi II, Sınıf Yönetimi, Konu Alanı Ders Kitabı İncelemesi, Vatandaşlık Bilgisi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İlköğretimde Drama, Okul Deneyimi II , Birleştirilmiş Sınıflarda Öğretim, Sağlık ve Trafik Eğitimi, Rehberlik , Öğretmenlik Uygulaması
GEREKEN NİTELİKLER: Sınıf öğretmenliği anabilim dalını tercih eden adayların çocukları sevmesi, sabırlı ve hoşgörülü olması,iletişim becerilerine sahip olması ve uygun öğrenme ortamları sağlayabilecek bir rehber özelliği taşıması gereklidir.
MEZUNLARIN KAZANDIKLARI UNVAN VE YAPTIKLARI İŞLER: Sınıf öğretmenliği anabilim dalından mezun olanlar sınıf öğretmeni unvanı alır ve okullarda sınıf öğretmeni olarak görev yaparlar.
ÇALIŞMA ALANLARI: İlköğretim okulları 1.kademede eğitim öğretim faaliyetleri yürütürler.

kaynak
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
10 Eylül 2009       Mesaj #2
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

En iyi meslek herkese göre değişir.Bence en iyi yerine mutlu ve başarılı olabileceğiniz mesleği tercih etmelsiiniz.
Başlıktaki sorunun cevabına göre;
Sponsorlu Bağlantılar
PROGRAMIN AMACI: Sınıf Öğretmenliği Anabilm dalının amacı ilköğretim okullarının 1.kademesinde eğitim öğretim faaliyetlerini nitelikli şekilde yerine getirebilecek öğretmenler yetiştirmektir.
PROGRAMDA OKUTULAN BELLİ BAŞLI DERSLER: Sınıf Öğretmenliği Anabilim dalı programında Temel Matematik I, Canlılar Bilimi, Türk Tarihi ve Kültürü, Coğrafyaya Giriş, Türkçe I- Yazılı Anlatım, Yabancı Dil I, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I, Temel Matematik II, Genel Kimya, Uygarlık Tarihi,Türkiye Coğrafyası ve Jeopolitiği , Türkçe II-Sözlü Anlatım , Yabancı Dil II,Atatürk İlkeleri Ve İnkılap Tarihi II , Okul Deneyimi I , Genel Fizik , Türk Dili I ' Ses ve Şekil Bilgisi, Ülkeler Coğrafyası, Cumhuriyet Dönemi, Türk Edebiyatı, Sanat Eğitim Kuram ve Yöntemleri, Müzik I , Beden Eğitimi I, Güzel Yazı Teknikleri Ve Öğretimi, Gelişim ve Öğrenme, Çevre Bilimi , Türk Dili II : Cümle ve Metin Bilgisi, Çocuk Edebiyatı, Resim ' İş Eğitimi, Müzik II, Beden Eğitimi II, Fen Bilgisi Laboratuarı, Bilgisayar, Müzik Öğretimi, Fen Bilgisi Öğretimi I , İ lk Okuma Ve Yazma Öğretimi, Hayat Bilgisi ve Sosyal Bil. Öğrt. I, Matematik Öğretimi I , Öğretim Teknolojileri ve Materyal Geliştirme, Beden Eğitimi ve Oyun Öğretimi, Fen Bilgisi Öğretimi II, Türkçe Öğretimi, Hayat Bilgisi ve Sosyal Bilgiler Öğretimi II , Matematik Öğretimi II, Sınıf Yönetimi, Konu Alanı Ders Kitabı İncelemesi, Vatandaşlık Bilgisi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İlköğretimde Drama, Okul Deneyimi II , Birleştirilmiş Sınıflarda Öğretim, Sağlık ve Trafik Eğitimi, Rehberlik , Öğretmenlik Uygulaması
GEREKEN NİTELİKLER: Sınıf öğretmenliği anabilim dalını tercih eden adayların çocukları sevmesi, sabırlı ve hoşgörülü olması,iletişim becerilerine sahip olması ve uygun öğrenme ortamları sağlayabilecek bir rehber özelliği taşıması gereklidir.
MEZUNLARIN KAZANDIKLARI UNVAN VE YAPTIKLARI İŞLER: Sınıf öğretmenliği anabilim dalından mezun olanlar sınıf öğretmeni unvanı alır ve okullarda sınıf öğretmeni olarak görev yaparlar.
ÇALIŞMA ALANLARI: İlköğretim okulları 1.kademede eğitim öğretim faaliyetleri yürütürler.

kaynak
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Ocak 2010       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sınıf öğretmenliğini okuduktan snra hemen atanabiliyor muyuz
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Şubat 2010       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

sinif ogretmenligi hakkinda bilgi

sınıf öğretmeni egitimi kaç yıllık?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Şubat 2010       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sınıf öğretmenliği okomak için kaç yıl gerekli?
akca12 - avatarı
akca12
Ziyaretçi
30 Mayıs 2010       Mesaj #6
akca12 - avatarı
Ziyaretçi
sınıf öğretmenlerinin önü açık mı , iş imkanı bulabiliyor mu ?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Temmuz 2010       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar bir sınıf öğretmeni olarak sorularınıza cevap vereyim.sınıf öğretmenliği 4 yıllık bir bölümdür.okul biter bitmez atanmak kpss sınavını kazanmanıza bağlı.öğretmen alımları içinde en şanslı branştır sınıf öğretmenleri çünkü ataması çoktur.özel sektörde iş bulmanız kolay olmaz çünkü tecrübe isterler.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Temmuz 2010       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben de konya sınıf öğretmenliği ya da gazi felsefe grubu öğretmenliği yazmayı düşünüyorum
bana hangisini tavsiye edebilirsiniz acaba yardımcı olursanız çok sevinirim
sınıf öğretmenleri dersanelerde çalışamıo değil mi
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Temmuz 2010       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bende aynı şekilde felsefe grubu ögrtmenliği sosyal bilimler öğretmenliği veya sınıf öğretmenliği tercih edicem. ama netten okudugm yorumlar beni hiç tatmin etmedi bölüm mezunları bilgilendirirse sevinirim. çok düşünceliyim ve moralim çok bozuk lütfen birilewri sesimi duysun ve yardım etsin =///
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Ağustos 2010       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
gazi felsefe gubu öğretmenliğini tercih edicek adaylara soruyorum.hangi bölüm çıkşlısınız?