Cevap Yaz En İyi Cevabı Gör Önceki Konu Sonraki Konu

Biyoloji bölümü mezunlarının iş olanakları nasıldır? - Sayfa 2

Gösterim: 118959 | Cevap: 116
  • biyoloji bolumu is imkanlari
  • biyoloji bolumu is olanaklari
  • biyoloji mezunlari ne is yapar
Daisy-BT
25 Haziran 2010 15:16   |   Mesaj #11   |   
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

ya ben biyoloji okuyorum 1. sınıftayım ve yorumları okudukça moralim çok bozuluyor çok mu kötü biologların hali ne yapıyım yani daha yolun başındayken ayrılıyım mı??(((

Alıntı
olagan adlı kullanıcıdan alıntı

daha yolun başında olanlar için yazayım dedim içim rahat etmiyor çünkü

ben 2008 mezunuyum ve çok iyi derecede mezun oldum ünivden.

yabancı dilim olmadığı için yüksek lisans a başvurmadım ve kadrolar pek açılmıyor araştırma görevliliği için bunu bırakayım dedim çünkü çok sırada bekleyen var

sonra kpss çalışayım dedim en aşağı 90 almak lazım ve arkadaşlar 4 sene sayısal okuduktan sonra tarih-coğrafya-yasa öğrenmek pek kolay olmuyor ve ondan da pek yüksek puan alamadım açıkcası

dedim dersanede çalışayım oda özel sektör köle gibi çalıştırıyorlar ve sadece 300 lira veriyorlar onuda bıraktım

dedim ücretli öğretmenlik yapayım barii ondada 400 lira bi harçlık verdiler hergün gitmeme rağmen ama diğer kadrolu hocalara 1500 den aşağı vermiyorlar

sonra bilgisayar ve bilişimde tezsiz yüksek yapmaya karar verdim en azından bi büroda falan çalışayım diye bakalım bundan bişe çıkacak mı

özel laboratuvar denedim bi ara ondada lab teknikeri diye 2 yıllık bi okul varmış ondan gelen arkadaşları daha çok tercih ediyorlar çünkü biyolojide lab 2ve 3 . sınıftan itibaren tam anlamıyla irdeleniyor daha çok latince hayvan-bitki isimlerii öğretiyorlar yani lab teknikerlerinin el becerisi ve pratiği daha fazla oluyor sanırım

sonunda karar verdim kiii OKUMAKLA ÇOOOK BÜYÜK HATA YAPMIŞIM

Biyoloji Bölümü mezunları; okul veya dersanelerde öğretmenlik yapabilir, hastaneler ve tıp fakültelerinin laboratuvarlarında, tahlil merkezlerinde, ilaç tanıtımında ve Tübitak gibi bilimsel araştırma kurumlarında ve genetik alanında çalışabilir. Maaşlar tabi ki çalıştığı özel ve devlet kurumuna göre değişmektedir.
Moralinizi bozmayın. Ülkemizde ve dünyada bazı bölümler zaman içinde mezunlarına iş olanağı sağlayacaktır. Özellikle Biyologlar, genetik araştırma ile ilgili eğitimlerine devam ederse daha iyi olanaklarla iş bulabilirler. Genetik alanında sadece Genetik Mühendisleri değil, Gıda ve Biyoloji uzmanları da çalışmaktadır. Donanımlı olun ve kendinize güvenin.
sweety girl ve kyle bu mesajı beğendi.
s.yavuz
23 Temmuz 2010 14:49   |   Mesaj #12   |   
Ziyaretçi

biyoloıji

selam bende bu sene girdim sınava tercihlerimde biyoloji bölümünüde istiyorum fakat bazı yorumlar iş bulamazsın bulursanda çokk az maaş diyor bazılarıda bulursun bu alanda iş var diyor şaşırdım vallahi ne yapçam bilmiyorum okuyummu okumuyummu lütfen beni bilgilendirirseniz çokk memnun olurum
Daisy-BT
23 Temmuz 2010 15:24   |   Mesaj #13   |   
Ziyaretçi
Alıntı
s.yavuz adlı kullanıcıdan alıntı

selam bende bu sene girdim sınava tercihlerimde biyoloji bölümünüde istiyorum fakat bazı yorumlar iş bulamazsın bulursanda çokk az maaş diyor bazılarıda bulursun bu alanda iş var diyor şaşırdım vallahi ne yapçam bilmiyorum okuyummu okumuyummu lütfen beni bilgilendirirseniz çokk memnun olurum

Önemli olan sizin bu meslek için istekli ve öğrenmeye hazır olmanızdır.
Biyoloji Bölümü mezunları; okul veya dersanelerde öğretmenlik yapabilir, hastaneler ve tıp fakültelerinin laboratuvarlarında, tahlil merkezlerinde, ilaç tanıtımında ve Tübitak gibi bilimsel araştırma kurumlarında ve genetik alanında çalışabilir. Maaşlar tabi ki çalıştığı özel ve devlet kurumuna göre değişmektedir.
Moralinizi bozmayın. Ülkemizde ve dünyada bazı bölümler zaman içinde mezunlarına iş olanağı sağlayacaktır. Özellikle Biyologlar, genetik araştırma ile ilgili eğitimlerine devam ederse daha iyi olanaklarla iş bulabilirler. Genetik alanında sadece Genetik Mühendisleri değil, Gıda ve Biyoloji uzmanları da çalışmaktadır. Donanımlı olun ve kendinize güvenin.

İnceleyiniz:
Biyolog
Misafir
25 Temmuz 2010 12:35   |   Mesaj #14   |   
Ziyaretçi

sultan

bende biyoji okumak istiyorum.ama mezunların yorumundan sonra korkmaya başladım.Allah rızası için beni tatmin edecek bir cevAP YAZI .SULTAN
Daisy-BT
25 Temmuz 2010 13:08   |   Mesaj #15   |   
Ziyaretçi
Alıntı

bende biyoji okumak istiyorum.ama mezunların yorumundan sonra korkmaya başladım.Allah rızası için beni tatmin edecek bir cevAP YAZI .SULTAN

.
Alıntı
Daisy-BT adlı kullanıcıdan alıntı

İnceleyiniz:
Biyolog

Misafir
27 Temmuz 2010 10:00   |   Mesaj #16   |   
Ziyaretçi
size bişey sölıyım mı ne ıstyıosanz onu yapın bende bıo okucm galbaa korkuyorum ama herşeyde bir risk vardır kimse düşmeden kalkmazz sonuçta büyüyoruzz kımseye ınamyın kndınz yaşayın şansınz varsaa Alh yardm eder.... yetrki iste.
Misafir
28 Temmuz 2010 01:45   |   Mesaj #17   |   
Ziyaretçi
krdş doğru söylüyosunda bile bile de iş bulamıcagımız bölüme gitmek ban pek mantıklı gelmiyo açıkcası..bende bu sene tercih yapıcam biyoloji de kafam karışık..bazıları iş bulursun diyo bazıları da açıkta kalırsın diyo
bana ne tcevap yazbilen bi arkadaş varsa yazsın lütfen..valla kafayı yicem..
Misafir
29 Temmuz 2010 00:18   |   Mesaj #18   |   
Ziyaretçi
yaa bende aynı durumdayımm çokk korkuyorumm tercih edeyim mi etmeyeyim mi yardım edin lütfenn şeyma
Daisy-BT
29 Temmuz 2010 00:24   |   Mesaj #19   |   
Ziyaretçi
Alıntı

size bişey sölıyım mı ne ıstyıosanz onu yapın bende bıo okucm galbaa korkuyorum ama herşeyde bir risk vardır kimse düşmeden kalkmazz sonuçta büyüyoruzz kımseye ınamyın kndınz yaşayın şansınz varsaa Alh yardm eder.... yetrki iste.

Alıntı

krdş doğru söylüyosunda bile bile de iş bulamıcagımız bölüme gitmek ban pek mantıklı gelmiyo açıkcası..bende bu sene tercih yapıcam biyoloji de kafam karışık..bazıları iş bulursun diyo bazıları da açıkta kalırsın diyo
bana ne tcevap yazbilen bi arkadaş varsa yazsın lütfen..valla kafayı yicem..

Alıntı

yaa bende aynı durumdayımm çokk korkuyorumm tercih edeyim mi etmeyeyim mi yardım edin lütfenn şeyma

İnceleyiniz:
Biyolog
cefrin
10 Ağustos 2010 20:56   |   Mesaj #20   |   
Ziyaretçi
Merhabalar ben lise3 sınıftayım ve biyolog ya da mikrobiyolog olmak istiyorum.Bu bölüm için hangi üniversiteyi tavsiye edrsiniz biyologların iş imkanları ve iş ortamı nasıl?
Cevap Yaz En İyi Cevabı Gör
Hızlı Cevap
İsim:

Biyoloji bölümü mezunlarının iş olanakları nasıldır? Konusuna Benzer Konular

Etiketler:
  • biyoloji bolumu is imkanlari
  • biyoloji bolumu is olanaklari
  • biyoloji mezunlari ne is yapar
Psikoloji bölümü mezunlarının iş olanakları nedir?
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 50
Son Mesaj: 6 Temmuz 2015 02:05
Cevap: 92
Son Mesaj: 13 Nisan 2015 18:25
Cevap: 10
Son Mesaj: 25 Haziran 2013 23:07
Cevap: 1
Son Mesaj: 21 Ağustos 2012 21:22
Cevap: 0
Son Mesaj: 14 Ekim 2009 12:24
Sayfa 0.384 saniyede 10 sorgu ile oluşturuldu