Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Biyoloji bölümü mezunlarının iş olanakları nasıldır?

Bu konu Soru-Cevap forumunda ZİYARETÇİ tarafından 19 Ağustos 2009 (16:48) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
104287 kez görüntülenmiş, 116 cevap yazılmış ve son mesaj 10 Ocak 2014 (15:36) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 2.80  |  Oy Veren: 5      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 25 Haziran 2010, 15:16

#11 (link)
Daisy-BT
Ziyaretçi
Daisy-BT - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

ya ben biyoloji okuyorum 1. sınıftayım ve yorumları okudukça moralim çok bozuluyor çok mu kötü biologların hali ne yapıyım yani daha yolun başındayken ayrılıyım mı??(((
Alıntı:
olagan adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

daha yolun başında olanlar için yazayım dedim içim rahat etmiyor çünkü

ben 2008 mezunuyum ve çok iyi derecede mezun oldum ünivden.

yabancı dilim olmadığı için yüksek lisans a başvurmadım ve kadrolar pek açılmıyor araştırma görevliliği için bunu bırakayım dedim çünkü çok sırada bekleyen var

sonra kpss çalışayım dedim en aşağı 90 almak lazım ve arkadaşlar 4 sene sayısal okuduktan sonra tarih-coğrafya-yasa öğrenmek pek kolay olmuyor ve ondan da pek yüksek puan alamadım açıkcası

dedim dersanede çalışayım oda özel sektör köle gibi çalıştırıyorlar ve sadece 300 lira veriyorlar onuda bıraktım

dedim ücretli öğretmenlik yapayım barii ondada 400 lira bi harçlık verdiler hergün gitmeme rağmen ama diğer kadrolu hocalara 1500 den aşağı vermiyorlar

sonra bilgisayar ve bilişimde tezsiz yüksek yapmaya karar verdim en azından bi büroda falan çalışayım diye bakalım bundan bişe çıkacak mı

özel laboratuvar denedim bi ara ondada lab teknikeri diye 2 yıllık bi okul varmış ondan gelen arkadaşları daha çok tercih ediyorlar çünkü biyolojide lab 2ve 3 . sınıftan itibaren tam anlamıyla irdeleniyor daha çok latince hayvan-bitki isimlerii öğretiyorlar yani lab teknikerlerinin el becerisi ve pratiği daha fazla oluyor sanırım

sonunda karar verdim kiii OKUMAKLA ÇOOOK BÜYÜK HATA YAPMIŞIM

Biyoloji Bölümü mezunları; okul veya dersanelerde öğretmenlik yapabilir, hastaneler ve tıp fakültelerinin laboratuvarlarında, tahlil merkezlerinde, ilaç tanıtımında ve Tübitak gibi bilimsel araştırma kurumlarında ve genetik alanında çalışabilir. Maaşlar tabi ki çalıştığı özel ve devlet kurumuna göre değişmektedir.
Moralinizi bozmayın. Ülkemizde ve dünyada bazı bölümler zaman içinde mezunlarına iş olanağı sağlayacaktır. Özellikle Biyologlar, genetik araştırma ile ilgili eğitimlerine devam ederse daha iyi olanaklarla iş bulabilirler. Genetik alanında sadece Genetik Mühendisleri değil, Gıda ve Biyoloji uzmanları da çalışmaktadır. Donanımlı olun ve kendinize güvenin.
Rapor Et
Reklam
Eski 23 Temmuz 2010, 14:49

biyoloıji

#12 (link)
s.yavuz
Ziyaretçi
s.yavuz - avatarı
selam bende bu sene girdim sınava tercihlerimde biyoloji bölümünüde istiyorum fakat bazı yorumlar iş bulamazsın bulursanda çokk az maaş diyor bazılarıda bulursun bu alanda iş var diyor şaşırdım vallahi ne yapçam bilmiyorum okuyummu okumuyummu lütfen beni bilgilendirirseniz çokk memnun olurum
Rapor Et
Eski 23 Temmuz 2010, 15:24

#13 (link)
Daisy-BT
Ziyaretçi
Daisy-BT - avatarı
Alıntı:
s.yavuz adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

selam bende bu sene girdim sınava tercihlerimde biyoloji bölümünüde istiyorum fakat bazı yorumlar iş bulamazsın bulursanda çokk az maaş diyor bazılarıda bulursun bu alanda iş var diyor şaşırdım vallahi ne yapçam bilmiyorum okuyummu okumuyummu lütfen beni bilgilendirirseniz çokk memnun olurum

Önemli olan sizin bu meslek için istekli ve öğrenmeye hazır olmanızdır.
Biyoloji Bölümü mezunları; okul veya dersanelerde öğretmenlik yapabilir, hastaneler ve tıp fakültelerinin laboratuvarlarında, tahlil merkezlerinde, ilaç tanıtımında ve Tübitak gibi bilimsel araştırma kurumlarında ve genetik alanında çalışabilir. Maaşlar tabi ki çalıştığı özel ve devlet kurumuna göre değişmektedir.
Moralinizi bozmayın. Ülkemizde ve dünyada bazı bölümler zaman içinde mezunlarına iş olanağı sağlayacaktır. Özellikle Biyologlar, genetik araştırma ile ilgili eğitimlerine devam ederse daha iyi olanaklarla iş bulabilirler. Genetik alanında sadece Genetik Mühendisleri değil, Gıda ve Biyoloji uzmanları da çalışmaktadır. Donanımlı olun ve kendinize güvenin.

İnceleyiniz:
Biyolog
Rapor Et
Eski 25 Temmuz 2010, 12:35

sultan

#14 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bende biyoji okumak istiyorum.ama mezunların yorumundan sonra korkmaya başladım.Allah rızası için beni tatmin edecek bir cevAP YAZI .SULTAN
Rapor Et
Eski 25 Temmuz 2010, 13:08

#15 (link)
Daisy-BT
Ziyaretçi
Daisy-BT - avatarı
Alıntı:

bende biyoji okumak istiyorum.ama mezunların yorumundan sonra korkmaya başladım.Allah rızası için beni tatmin edecek bir cevAP YAZI .SULTAN
.
Alıntı:
Daisy-BT adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

İnceleyiniz:
Biyolog
Rapor Et
Eski 27 Temmuz 2010, 10:00

#16 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
size bişey sölıyım mı ne ıstyıosanz onu yapın bende bıo okucm galbaa korkuyorum ama herşeyde bir risk vardır kimse düşmeden kalkmazz sonuçta büyüyoruzz kımseye ınamyın kndınz yaşayın şansınz varsaa Alh yardm eder.... yetrki iste.
Rapor Et
Eski 28 Temmuz 2010, 01:45

#17 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
krdş doğru söylüyosunda bile bile de iş bulamıcagımız bölüme gitmek ban pek mantıklı gelmiyo açıkcası..bende bu sene tercih yapıcam biyoloji de kafam karışık..bazıları iş bulursun diyo bazıları da açıkta kalırsın diyo
bana ne tcevap yazbilen bi arkadaş varsa yazsın lütfen..valla kafayı yicem..
Rapor Et
Eski 29 Temmuz 2010, 00:18

#18 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
yaa bende aynı durumdayımm çokk korkuyorumm tercih edeyim mi etmeyeyim mi yardım edin lütfenn şeyma
Rapor Et
Eski 29 Temmuz 2010, 00:24

#19 (link)
Daisy-BT
Ziyaretçi
Daisy-BT - avatarı
Alıntı:

size bişey sölıyım mı ne ıstyıosanz onu yapın bende bıo okucm galbaa korkuyorum ama herşeyde bir risk vardır kimse düşmeden kalkmazz sonuçta büyüyoruzz kımseye ınamyın kndınz yaşayın şansınz varsaa Alh yardm eder.... yetrki iste.
Alıntı:

krdş doğru söylüyosunda bile bile de iş bulamıcagımız bölüme gitmek ban pek mantıklı gelmiyo açıkcası..bende bu sene tercih yapıcam biyoloji de kafam karışık..bazıları iş bulursun diyo bazıları da açıkta kalırsın diyo
bana ne tcevap yazbilen bi arkadaş varsa yazsın lütfen..valla kafayı yicem..
Alıntı:

yaa bende aynı durumdayımm çokk korkuyorumm tercih edeyim mi etmeyeyim mi yardım edin lütfenn şeyma

İnceleyiniz:
Biyolog
Rapor Et
Eski 10 Ağustos 2010, 20:56

#20 (link)
cefrin
Ziyaretçi
cefrin - avatarı
Merhabalar ben lise3 sınıftayım ve biyolog ya da mikrobiyolog olmak istiyorum.Bu bölüm için hangi üniversiteyi tavsiye edrsiniz biyologların iş imkanları ve iş ortamı nasıl?
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Biyoloji bölümü mezunlarının iş olanakları nasıldır? Konusuna Benzer Konular
Gönderen: zehra56 Forum: Soru-Cevap
Cevap: 87
Son Mesaj: 8 Temmuz 2014 19:04
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 49
Son Mesaj: 24 Nisan 2014 10:04
Gönderen: jojo71 Forum: Soru-Cevap
Cevap: 10
Son Mesaj: 25 Haziran 2013 23:07
Cevap: 1
Son Mesaj: 21 Ağustos 2012 21:22
Cevap: 0
Son Mesaj: 14 Ekim 2009 12:24
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.206 saniyede (78.11% PHP - 21.89% MySQL) 16 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 02:00
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi