PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Fizyoterapistler ne kadar maaş alırlar?
12 3412...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Misafir17:20, 28 Kasım 2009 
iki yıll okuyan fizyoterapist olmuyorrrr onlar fizyoterapist yardımcıları olarak çalışırrr ancak
Cevap
Misafir10:36, 28 Aralık 2009 
ist da özel hastanede ne kadar maaş alıyor fizyoterapistler
Cevap
Misafir21:37, 5 Şubat 2010 
merhaba , ben yurddisindan romanyadan yaziyorum ve bu bolumu okumaya kadar verdim.universitenin denkligi varmi yokmu bilmiyorum,sizce turkiyede is bulma imkanim nedir? avrupa birligi bi ulkenin mezunu olmam is bulmami kolaylastirirmi?tesekurler.
Cevap
Daisy-BT22:00, 5 Şubat 2010 
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
iki yıll okuyan fizyoterapist olmuyorrrr onlar fizyoterapist yardımcıları olarak çalışırrr ancak
ist da özel hastanede ne kadar maaş alıyor fizyoterapistler
merhaba , ben yurddisindan romanyadan yaziyorum ve bu bolumu okumaya kadar verdim.universitenin denkligi varmi yokmu bilmiyorum,sizce turkiyede is bulma imkanim nedir? avrupa birligi bi ulkenin mezunu olmam is bulmami kolaylastirirmi?tesekurler.
Net maaş bilgisi verilemez, Kurumlar ihtiyaca göre fizyoterapist istihdam ederler. Özel ya da devlet kurumlarında ücretler farklıdır. Aşağıdaki mesajı inceleyiniz.

Fizyoterapistler, sağlığın hizmetindedirler ve bu nedenle de hastanelerde, kliniklerde, çocuk ve yetişkin rehabilite merkezlerinde, yaşlı bakım evlerinde çalışabilirler. Devletin ve özel sektörün bu alanlarda çok sayıda işyeri bulunmaktadır. Çocuk, sakat ve yaşlılara doğru fizyoterapiyi sadece eğitimli uzmanlar verebilir.

Aldıkları ücret ise devlet kurumlarında ve özel sektörde değişmektedir. Ayrıca özel sektörde saat başı ücretle de çalışabilmektedirler.

Yurt dışından mezun olmanız değil, kendinizi bu alanda ne kadar geliştirdiğiniz, yeni teknik ve gelişmeleri izlemeniz ve deneyiminizle daha iyi koşulları siz sağlayabilirsiniz. Ülkemizde her meslekte ne kadar donanımlıysanız geleceğiniz o kadar açıktır.
Cevap
Misafir13:23, 7 Şubat 2010 
arkadaslar fizik tedavi uzmanligiyla,fizyoterapistlik ayni seylermi?
Cevap
Misafir10:40, 16 Şubat 2010 
son düzenlemelere göre 6 yıl tıp fak bitirip 5 yıl fizik tedavi üzerine uzmanlığını yapanlara bundan böyle fiziksel tıp uzmanı denilecek.sağlık bilimleri fak veya sağlık yüksek okullarının 4 yıllık fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümünü bitirenlere ise fizyoterapist denilmektedir.aralarındaki fark ise,hasta ilk olarak fiziksel tıp uzmanına gider,muayene olur,teşhisi neyse konulur ve tedavi edilmek üzere fizyoterapistlere gönderilir,fizyoterapistler ise tanısı konulmuş hastayı,konulan tanı doğrultusunda tedaviye alır,her hastaya özgün tedavi programları çizer.
Cevap
Misafir22:55, 19 Haziran 2010 
fizyoterapist olmak istiyorum.ama yeterli bi bilgi bulamadım . detaylı bi bilgi verirseniz sevinirim
Cevap
Misafir16:13, 12 Temmuz 2010 
ArKADaşLArr LiSe SOn SıNıff öqRenCiSiYİmm SÜRekLi TIP İStiORduMM aMa FİzYOTeRapist oLMayı Da İsTiOrum SiZden YarDIm İstİOrummm
TIP Mı okUYaYım YokSa FİZYOTERAPİST Mi HanqiSi DHa İyi YArDımCI oLurSaNız SeVinRİm..!!!
Cevap
Misafir10:42, 15 Temmuz 2010 
arkadasım ben FTR 1. sınıfı bitirdim ,tıp ı uzman olmadıktan sonra okumanın bir anlamı kalmadı artık ya uzmanlık için de tus ta ekstra bir efor ve fazla zamana ihtiyac var gecen sene öss de tır ı yazacaktım ama şöyle düzgün bir tıp tuttursaydım uzmanlık için bana bişey verebilecek hacettepe,çapa,ankara ünv. .... gibi ama diğerlerini incele pratisyen hekim yuvası diğerleri... fizyoterapist olmak pratisyen hekime göre emin ol hem maddi hem manevi olarak daha tatmin edecektir...ömür boyu ezberdeki max. 50-100 tane ilacı receteye yazmak istiyorsan sen bilirsin ama buyuk üç beş ünversitesin tır ı nı puanın tutarsa yaz bence....başarılar
Cevap
Misafir13:56, 15 Temmuz 2010 
ii günler bn bu sene össye daha doğrusu ygs-lysye girdim sıralamam 11binlerde fizik tedavi ve rahabilitasyon(say 2 puanı ile alan) ya da diş hekimliği istiorum henüz karar veremedim bu bölümlerde okuyan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirlerse çok memnun olurum şimdiden teşekkür ederim tekrar ii günler
Cevap
12 3412...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama