Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Fizyoterapistler ne kadar maaş alırlar?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Misafir tarafından 13 Eylül 2009 (15:15) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
399825 kez görüntülenmiş, 177 cevap yazılmış ve son mesaj 10 Ekim 2014 (15:59) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.62  |  Oy Veren: 45      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 28 Kasım 2009, 17:20

#11 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
iki yıll okuyan fizyoterapist olmuyorrrr onlar fizyoterapist yardımcıları olarak çalışırrr ancak
Rapor Et
Eski 28 Aralık 2009, 10:36

#12 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ist da özel hastanede ne kadar maaş alıyor fizyoterapistler
Rapor Et
Eski 5 Şubat 2010, 21:37

#13 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
merhaba , ben yurddisindan romanyadan yaziyorum ve bu bolumu okumaya kadar verdim.universitenin denkligi varmi yokmu bilmiyorum,sizce turkiyede is bulma imkanim nedir? avrupa birligi bi ulkenin mezunu olmam is bulmami kolaylastirirmi?tesekurler.
Rapor Et
Eski 5 Şubat 2010, 22:00

#14 (link)
Daisy-BT
Ziyaretçi
Daisy-BT - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

iki yıll okuyan fizyoterapist olmuyorrrr onlar fizyoterapist yardımcıları olarak çalışırrr ancak
Alıntı:

ist da özel hastanede ne kadar maaş alıyor fizyoterapistler
Alıntı:

merhaba , ben yurddisindan romanyadan yaziyorum ve bu bolumu okumaya kadar verdim.universitenin denkligi varmi yokmu bilmiyorum,sizce turkiyede is bulma imkanim nedir? avrupa birligi bi ulkenin mezunu olmam is bulmami kolaylastirirmi?tesekurler.
Net maaş bilgisi verilemez, Kurumlar ihtiyaca göre fizyoterapist istihdam ederler. Özel ya da devlet kurumlarında ücretler farklıdır. Aşağıdaki mesajı inceleyiniz.

Fizyoterapistler, sağlığın hizmetindedirler ve bu nedenle de hastanelerde, kliniklerde, çocuk ve yetişkin rehabilite merkezlerinde, yaşlı bakım evlerinde çalışabilirler. Devletin ve özel sektörün bu alanlarda çok sayıda işyeri bulunmaktadır. Çocuk, sakat ve yaşlılara doğru fizyoterapiyi sadece eğitimli uzmanlar verebilir.

Aldıkları ücret ise devlet kurumlarında ve özel sektörde değişmektedir. Ayrıca özel sektörde saat başı ücretle de çalışabilmektedirler.

Yurt dışından mezun olmanız değil, kendinizi bu alanda ne kadar geliştirdiğiniz, yeni teknik ve gelişmeleri izlemeniz ve deneyiminizle daha iyi koşulları siz sağlayabilirsiniz. Ülkemizde her meslekte ne kadar donanımlıysanız geleceğiniz o kadar açıktır.
Rapor Et
Eski 7 Şubat 2010, 13:23

#15 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
arkadaslar fizik tedavi uzmanligiyla,fizyoterapistlik ayni seylermi?
Rapor Et
Eski 16 Şubat 2010, 10:40

#16 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
son düzenlemelere göre 6 yıl tıp fak bitirip 5 yıl fizik tedavi üzerine uzmanlığını yapanlara bundan böyle fiziksel tıp uzmanı denilecek.sağlık bilimleri fak veya sağlık yüksek okullarının 4 yıllık fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümünü bitirenlere ise fizyoterapist denilmektedir.aralarındaki fark ise,hasta ilk olarak fiziksel tıp uzmanına gider,muayene olur,teşhisi neyse konulur ve tedavi edilmek üzere fizyoterapistlere gönderilir,fizyoterapistler ise tanısı konulmuş hastayı,konulan tanı doğrultusunda tedaviye alır,her hastaya özgün tedavi programları çizer.
Rapor Et
Eski 19 Haziran 2010, 22:55

#17 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
fizyoterapist olmak istiyorum.ama yeterli bi bilgi bulamadım . detaylı bi bilgi verirseniz sevinirim
Rapor Et
Eski 12 Temmuz 2010, 16:13

sLmm...

#18 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ArKADaşLArr LiSe SOn SıNıff öqRenCiSiYİmm SÜRekLi TIP İStiORduMM aMa FİzYOTeRapist oLMayı Da İsTiOrum SiZden YarDIm İstİOrummm
TIP Mı okUYaYım YokSa FİZYOTERAPİST Mi HanqiSi DHa İyi YArDımCI oLurSaNız SeVinRİm..!!!
Rapor Et
Eski 15 Temmuz 2010, 10:42

#19 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
arkadasım ben FTR 1. sınıfı bitirdim ,tıp ı uzman olmadıktan sonra okumanın bir anlamı kalmadı artık ya uzmanlık için de tus ta ekstra bir efor ve fazla zamana ihtiyac var gecen sene öss de tır ı yazacaktım ama şöyle düzgün bir tıp tuttursaydım uzmanlık için bana bişey verebilecek hacettepe,çapa,ankara ünv. .... gibi ama diğerlerini incele pratisyen hekim yuvası diğerleri... fizyoterapist olmak pratisyen hekime göre emin ol hem maddi hem manevi olarak daha tatmin edecektir...ömür boyu ezberdeki max. 50-100 tane ilacı receteye yazmak istiyorsan sen bilirsin ama buyuk üç beş ünversitesin tır ı nı puanın tutarsa yaz bence....başarılar
Rapor Et
Eski 15 Temmuz 2010, 13:56

fizik tedavi mi diş hekimliği mi

#20 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ii günler bn bu sene össye daha doğrusu ygs-lysye girdim sıralamam 11binlerde fizik tedavi ve rahabilitasyon(say 2 puanı ile alan) ya da diş hekimliği istiorum henüz karar veremedim bu bölümlerde okuyan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirlerse çok memnun olurum şimdiden teşekkür ederim tekrar ii günler
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Fizyoterapistler ne kadar maaş alırlar? Konusuna Benzer Konular
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 4
Son Mesaj: 24 Eylül 2014 16:33
Gönderen: kurukafa Forum: Soru-Cevap
Cevap: 1
Son Mesaj: 21 Mayıs 2014 17:34
Cevap: 1
Son Mesaj: 3 Mart 2013 16:00
Cevap: 10
Son Mesaj: 7 Şubat 2013 11:07
Cevap: 0
Son Mesaj: 25 Mayıs 2012 14:58
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.160 saniyede (70.90% PHP - 29.10% MySQL) 16 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +2 - Saat: 05:09
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi