Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Fizyoterapistler ne kadar maaş alırlar?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Misafir tarafından 13 Eylül 2009 (15:15) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
369431 kez görüntülenmiş, 175 cevap yazılmış ve son mesaj 13 Temmuz 2014 (14:25) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.45  |  Oy Veren: 40      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 18 Temmuz 2010, 13:58

önemli

#21 (link)
alperen ozturk
Ziyaretçi
alperen ozturk - avatarı
arkadaslar ben de bu sene ygs-lys ye girdim.fizik tedavi rehabilitasyonu tercih etmeyi düsünüyorum.iş imkanlarını ve calısma zorluklarını anlatırsanız(bide maas durumunu)cok tesekkür ederim.simdiden tesekkürler...
Rapor Et
Reklam
Eski 23 Temmuz 2010, 14:25

#22 (link)
gzm
Ziyaretçi
gzm - avatarı
Fizik tedavinin ygs ile alan bölümlerinin farkı ne? Maaşları ya da iş imkanları değişiyor mu? Eğitimleri farklı mı?
Rapor Et
Eski 14 Ağustos 2010, 15:12

#23 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben ygs den ve lys den alan ftr bölümleri arasındaki farkı dershanede bu işlerden sorumlu hocaya sordum oda bana aralarındaki tek farkın ygseden girenlerin yüksekokul mezunu olduklarıymış onun haricinde bi fark yokmuş. ne kadar doğru bilmiorum ama..
Rapor Et
Eski 11 Eylül 2010, 16:11

fakülte-yüksekokul fark yok

#24 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Fakülte ve yüksekokulun hiç bir farkı yoktur.2sinden de mezun olanlar fizyoterapist olur ve sağlık bakanlığı tarafından diplomaları onaylanır.Bazı bölümlerin yüksekokul olması sağlık meslek liselerinin girişi için yapılmıştır ancak sağlık meslek liselerimizin durumu ortada olduğu için ve fizik tedavi okullarının yüksek puanlarla alması meslek liselerini geri plana atmıştır.Bu nedenle şu anda açılan fizik tedavi bölümleri genellikle fakülte olarak açılmaktadır.Çoğu yüksekokulda ebelik,hemşirelik,diyetisyenlik gibi en az 3 bölüm ile fakülteye dönmektedir ki türkiye'deki en eski ve en iyi fizik tedavi ve rehabilitasyon okulları yüksekokuldur.(İstanbul üniversitesi,dokuz eylül üniversitesi,haliç üniversitesi,pamukkale üniversitesi vb...)
Rapor Et
Eski 20 Eylül 2010, 13:07

#25 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Fiziktedavi maaşları hakkında bilgi verirseniz sevinirim.Teşekkür ettim
Rapor Et
Eski 20 Eylül 2010, 13:38

#26 (link)
Daisy-BT
Ziyaretçi
Daisy-BT - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

Fiziktedavi maaşları hakkında bilgi verirseniz sevinirim.Teşekkür ettim

Net maaş bilgisi verilemez, Kurumlar ihtiyaca göre fizyoterapist istihdam ederler. Özel ya da devlet kurumlarında ücretler farklıdır. Aşağıdaki mesajı inceleyiniz.

Fizyoterapistler, sağlığın hizmetindedirler ve bu nedenle de hastanelerde, kliniklerde, çocuk ve yetişkin rehabilite merkezlerinde, yaşlı bakım evlerinde çalışabilirler. Devletin ve özel sektörün bu alanlarda çok sayıda işyeri bulunmaktadır. Çocuk, sakat ve yaşlılara doğru fizyoterapiyi sadece eğitimli uzmanlar verebilir.

Aldıkları ücret ise devlet kurumlarında ve özel sektörde değişmektedir. Ayrıca özel sektörde saat başı ücretle de çalışabilmektedirler.

Yurt dışından mezun olmanız değil, kendinizi bu alanda ne kadar geliştirdiğiniz, yeni teknik ve gelişmeleri izlemeniz ve deneyiminizle daha iyi koşulları siz sağlayabilirsiniz. Ülkemizde her meslekte ne kadar donanımlıysanız geleceğiniz o kadar açıktır.
Rapor Et
Eski 12 Aralık 2010, 23:14

#27 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
fizyoterapistler yeteneğine göre eğer hastalarından iyi sonuçlar alırsa kısacası ün yaparsa paraya para demez,maaşlar da hastaneden hastaneye değişir
Rapor Et
Eski 14 Aralık 2010, 12:10

#28 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
maaşları hakkında bilgisi olan yok mu?
Rapor Et
Eski 1 Ocak 2011, 19:26

#29 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben meslek lisesinde son sınıfta okuyorum sözel çıkışlı oluçam yani.fizyoterapist bölümünü çok istiyorum o bölüm için sanırım sayısalçı olunmalı..yanılmıyor isem.bunun için ne yapabilirim önerilerinizi bekliyorum????????
Rapor Et
Eski 3 Ocak 2011, 21:17

Mimarlık mı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon mu?

#30 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Arkadaşlar ben lise son da fen okuyorum dolayısıyla çok sıkı bi şekilde ygs-lys ye hazırlanıyorum ilk bşta mimar olmak istiyordum ama iş imkanlarının olmadığını duydum.Ve Fizik tedavi ve rehabilistasyon bi köşede duruyodu onu olmaya karar verdim sora. Sizce napmalıyım ?Fikirlerinizi bekliyorum.
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Fizyoterapistler ne kadar maaş alırlar? Konusuna Benzer Konular
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 5
Son Mesaj: 1 Temmuz 2014 11:12
Gönderen: kurukafa Forum: Soru-Cevap
Cevap: 1
Son Mesaj: 21 Mayıs 2014 17:34
Cevap: 3
Son Mesaj: 10 Mayıs 2014 16:52
Cevap: 1
Son Mesaj: 3 Mart 2013 16:00
Cevap: 10
Son Mesaj: 7 Şubat 2013 11:07
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.140 saniyede (67.56% PHP - 32.44% MySQL) 16 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 22:29
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi