Masaüstü Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Fizyoterapistler ne kadar maaş alırlar?
123 45...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
alperen ozturk13:58, 18 Temmuz 2010 
arkadaslar ben de bu sene ygs-lys ye girdim.fizik tedavi rehabilitasyonu tercih etmeyi düsünüyorum.iş imkanlarını ve calısma zorluklarını anlatırsanız(bide maas durumunu)cok tesekkür ederim.simdiden tesekkürler...
Cevap
gzm14:25, 23 Temmuz 2010 
Fizik tedavinin ygs ile alan bölümlerinin farkı ne? Maaşları ya da iş imkanları değişiyor mu? Eğitimleri farklı mı?
Cevap
Misafir15:12, 14 Ağustos 2010 
ben ygs den ve lys den alan ftr bölümleri arasındaki farkı dershanede bu işlerden sorumlu hocaya sordum oda bana aralarındaki tek farkın ygseden girenlerin yüksekokul mezunu olduklarıymış onun haricinde bi fark yokmuş. ne kadar doğru bilmiorum ama..
Cevap
Misafir16:11, 11 Eylül 2010 
Fakülte ve yüksekokulun hiç bir farkı yoktur.2sinden de mezun olanlar fizyoterapist olur ve sağlık bakanlığı tarafından diplomaları onaylanır.Bazı bölümlerin yüksekokul olması sağlık meslek liselerinin girişi için yapılmıştır ancak sağlık meslek liselerimizin durumu ortada olduğu için ve fizik tedavi okullarının yüksek puanlarla alması meslek liselerini geri plana atmıştır.Bu nedenle şu anda açılan fizik tedavi bölümleri genellikle fakülte olarak açılmaktadır.Çoğu yüksekokulda ebelik,hemşirelik,diyetisyenlik gibi en az 3 bölüm ile fakülteye dönmektedir ki türkiye'deki en eski ve en iyi fizik tedavi ve rehabilitasyon okulları yüksekokuldur.(İstanbul üniversitesi,dokuz eylül üniversitesi,haliç üniversitesi,pamukkale üniversitesi vb...)
Cevap
Misafir13:07, 20 Eylül 2010 
Fiziktedavi maaşları hakkında bilgi verirseniz sevinirim.Teşekkür ettim
Cevap
Daisy-BT13:38, 20 Eylül 2010 
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
Fiziktedavi maaşları hakkında bilgi verirseniz sevinirim.Teşekkür ettim

Net maaş bilgisi verilemez, Kurumlar ihtiyaca göre fizyoterapist istihdam ederler. Özel ya da devlet kurumlarında ücretler farklıdır. Aşağıdaki mesajı inceleyiniz.

Fizyoterapistler, sağlığın hizmetindedirler ve bu nedenle de hastanelerde, kliniklerde, çocuk ve yetişkin rehabilite merkezlerinde, yaşlı bakım evlerinde çalışabilirler. Devletin ve özel sektörün bu alanlarda çok sayıda işyeri bulunmaktadır. Çocuk, sakat ve yaşlılara doğru fizyoterapiyi sadece eğitimli uzmanlar verebilir.

Aldıkları ücret ise devlet kurumlarında ve özel sektörde değişmektedir. Ayrıca özel sektörde saat başı ücretle de çalışabilmektedirler.

Yurt dışından mezun olmanız değil, kendinizi bu alanda ne kadar geliştirdiğiniz, yeni teknik ve gelişmeleri izlemeniz ve deneyiminizle daha iyi koşulları siz sağlayabilirsiniz. Ülkemizde her meslekte ne kadar donanımlıysanız geleceğiniz o kadar açıktır.

Cevap
Misafir23:14, 12 Aralık 2010 
fizyoterapistler yeteneğine göre eğer hastalarından iyi sonuçlar alırsa kısacası ün yaparsa paraya para demez,maaşlar da hastaneden hastaneye değişir
Cevap
Misafir12:10, 14 Aralık 2010 
maaşları hakkında bilgisi olan yok mu?
Cevap
Misafir19:26, 1 Ocak 2011 
ben meslek lisesinde son sınıfta okuyorum sözel çıkışlı oluçam yani.fizyoterapist bölümünü çok istiyorum o bölüm için sanırım sayısalçı olunmalı..yanılmıyor isem.bunun için ne yapabilirim önerilerinizi bekliyorum????????
Cevap
Misafir21:17, 3 Ocak 2011 
Arkadaşlar ben lise son da fen okuyorum dolayısıyla çok sıkı bi şekilde ygs-lys ye hazırlanıyorum ilk bşta mimar olmak istiyordum ama iş imkanlarının olmadığını duydum.Ve Fizik tedavi ve rehabilistasyon bi köşede duruyodu onu olmaya karar verdim sora. Sizce napmalıyım ?Fikirlerinizi bekliyorum.
Cevap
123 45...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Tüm Soru-Cevap Konuları