Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Fizyoterapistler ne kadar maaş alırlar?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Misafir tarafından 13 Eylül 2009 (15:15) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
398470 kez görüntülenmiş, 177 cevap yazılmış ve son mesaj 10 Ekim 2014 (15:59) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.62  |  Oy Veren: 45      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 7 Temmuz 2011, 09:57

#51 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
tabi yurtdışında aylık 10.000 euro özelliklede almanyada iş olanağı çok yüksek
Rapor Et
Reklam
Eski 7 Temmuz 2011, 09:59

#52 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
yurdışında aylık 10.000 euro özelliklede almanyada iş fırsatları çok gelişmiş
Rapor Et
Eski 9 Temmuz 2011, 20:18

#53 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

ülkemizde fizyoterapist kıtlığından dolayı maaşlar 3 ile 5 milyar arasında değişiyor ama yeni açılan bölümlerle 21 farklı üniversite her yıl yaklaşık 1650 mezun veriyor yani 2 ya da 3 yıl sonra işsiz fizyoterapist ordusu olucaz,maaşlar daha mezun olamadan düşmeye başladı,2-3 yıl sonrayı düşünemiyorum,bu bölümü seçtiğim için canım çok sıkkın 24 yaşındayım ve tekrar sınava girmeyi düşünüyorum doğru mu yaparım yanlışmı fikri olan varmı
ülkemizde fizyoterapist kıtlığından dolayı maaşlar 3 ile 5 milyar arasında değişiyor ama yeni açılan bölümlerle 21 farklı üniversite her yıl yaklaşık 1650 mezun veriyor yani 2 ya da 3 yıl sonra işsiz fizyoterapist ordusu olucaz,maaşlar daha mezun olamadan düşmeye başladı,2-3 yıl sonrayı düşünemiyorum,bu bölümü seçtiğim için canım çok sıkkın 24 yaşındayım ve tekrar sınava girmeyi düşünüyorum doğru mu yaparım yanlışmı fikri olan varmı

bende suan ftr okuyorm ama cevreden duyduğum ve gorduğum kadaryla ankarada işsiz kalman imkansız hacettepe de hastanede döner olmadan 2.300 alınıyo yeni başlayan için yani ama özelde 3.250 civarında ama bu fiyat istanbulda 4.5 bile var yani okuyan ve bu sene işe başlaan arkadaşımdan biliyorum devlette calışmak çok rahat ben mesleğimi seviyorum parası ne olrsa olsun ben hastamı 10 15 seansta iyileştirip emeğimi görmekten mutlu olurum dersen devlete geç derim ama özelde çok yoruluyosun sonuçta birine bağlısın özel kurum yani..
ama hiç azımsancak bi meslek değil çoğu yerlerde yok cok berbat okumaya değmez maaşlar yuksek değil felan yazılıyo bence bunun adı çekememzliktir bu devir de km mezun olmadan iş imzası atıyo ki hemde 3 ninlik bi maaş için..
Rapor Et
Eski 22 Temmuz 2011, 17:27

#54 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
arkadaşlar ftr hakkında daha detaylı bilgi verecek yok mu
Rapor Et
Eski 23 Temmuz 2011, 11:29

#55 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Selamlar herkese bu sene ygs-lys sınavına girdim başarı sıralamam mf3 de 11.600 Hacettepe Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon istiyorum.Bu meslekte ilerleyebiliyor muyuz özelde ve devlette maaşlar nasıl birisi lütfen yardımcı olsun.

Teşekkürler
Rapor Et
Eski 23 Temmuz 2011, 19:16

#56 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
hacettepe ftr yazmalı mıyım bana maaşları çok az geldi.diş hekimliği mi ftr mi kararsızım..
Rapor Et
Eski 23 Temmuz 2011, 20:43

#57 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bilmem gerçek olabilr
Rapor Et
Eski 24 Temmuz 2011, 23:20

#58 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
slm bende ftr düşünüyorum. yazdığımız taktirde kendimiz bir iş yeri açma olanağımız oluyormu ve hangi iş kolları var
Rapor Et
Eski 1 Ağustos 2011, 12:41

çocuk doktoru ne kadar maaş alır

#59 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Alıntı:
cocuk doktoru ne kadar maas alir ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum
lütfen yardım edinnnnn
Rapor Et
Eski 3 Ağustos 2011, 00:34

#60 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Arkadaslar 8 yıllık fizyoterapistim.bizim ftr okudugumuz zamanlarda mesleğin adı bile bilinmiyordu.coğu kişi 2 yıllıkmı diye sorardı.biz mesleği yazarken alacagmız maasa değil yapacagımız işe baktık.sağlık bölümü dedik iş imkanı olur dedik.ikinci senemde tr de rehabilitasyon merkezlerinin sayısı artmaya basladı ve dolayısı ile fzt ihtiyacı özelde arttı.buna pararlel olarak da maaslar yükseldi.iş bile aramadım hiç.hep arandım.bi çok yerde çalıstım doğu dahil.doğuda maaslar doğal olarak kımse tercih etmedıgı ıcın daha yüksek.şu an cok yerde ftr okulu acıldı.hatta dısarıdan bile fzt ler gelmeye basladı düşük fiyatlara.şimdiki ezun olanlara bakıorum.iş görüşmesinde ilk sordukları maas oluyor.doğal olarak buda işverenın canını sıkıyo ve tercih etmıyor.evet şu an yenı mezun olan biri minimum 3000 tl ile baslayabilir.tabi bu özelde.devlette 1800-2200 arası değişir.deneyimli bir fizyoterapist 5000 e kadar maas alabilir.bunun haricinde cevreniz geniştir yorulmam dersenız özel hasta almakla birlikte dahada yüksek rakamlar kazanırsınız.bundan ne 5 sene sora nede 10 sene sora bu maaslar düşmez.türkiyede fzt sayısı şu an max 20000.olması gerekn minimum 45000 fzt.bu sayıya ulaşmak yıllar alır.birde eğer mesleginizi iyi yaparsanız önem gösterirsenız sadece parayı düşünmeyip kendınızı geliştirirsenız zaten siz tercih edilirsiniz.ben su an özel rehabilitasyon merkezındeyım.serebral palsy li cocuklarla calısıyorum.4.250 alıyorum.ben buraya baslarken benımle beraber 3000 i kabul eden fzt de vardı.ama işveren bilgime samimiyetıme ve iş üzerindekı hakımıyetıme güvenerek benı tercih etti.ve halada çalısıyorum gitmek istesemde göndermezler.yanikısaca işinizi iyi yapın.gerisinden korkmayın.serebral palsy li cocuklarla calısmak zordur.sabır ister.cocukları seveceksınız.onlar engelli bireyler.sadece fiziksel değil zihinsel engelleri olan bireyler.yeri gelir salyaları akar yeri gelirüzerinize kusarlar yeri gelir 45 dk ağlarlar.bazıları sizi anlamaz dünyadan kopuktur.bişeyi basarmanız bazen yıllar alabilir.devlet hastaneleri daha rahattır ama maas yarı yarıyadır.özel dal merkezleri yogundur cok hasta alırsınız.ama özel hasta sansınız artar buda gelirinizi arttırır.sakın korkmayın bu meslek avrupa ülkelerınde gözde bir meslektir.tr de de yeni yeni duyulmaya ve önemı artmaya baslamıstır.kımse fzt olupta işsiz kalmaz.yeterkı işi sevin kendinizi geliştirin hakkınızı alın ama aklınızda tek olan para olmasın.insanla ugrasacaksınız bunu bilin öle tercih edin.sabırlıysanız bu meslegi tercih edin.insanlara yardım etmeyı seviyorsanız tercih edin.fizyoterapistler doktor değildirler.doktor teşhisi koyar.fizyoterapist teşhise göre tedavi programı çizer ve uygular.fizyoterapistin işini fizyoterapistten baska kımse yapamaz.ne bir hemşire nede beden eğitimi öğretmeni.2 yılllık olanlar fzt teknikerliğidir.bir nevi fizyoterapist yardımcısdır.imza yetkisi olmaz ve fizyoterapist kadar kazanamaz.maas konusu dediğim gibi kişiye ve deneyime göre değişir.net bir maas belli değildir.FİZYOTERAPİSTLİK ÖZGÜRLÜKTÜR.....herkese işinde yada okulunda basarılar dilerim.
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Fizyoterapistler ne kadar maaş alırlar? Konusuna Benzer Konular
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 4
Son Mesaj: 24 Eylül 2014 16:33
Gönderen: kurukafa Forum: Soru-Cevap
Cevap: 1
Son Mesaj: 21 Mayıs 2014 17:34
Cevap: 1
Son Mesaj: 3 Mart 2013 16:00
Cevap: 10
Son Mesaj: 7 Şubat 2013 11:07
Cevap: 0
Son Mesaj: 25 Mayıs 2012 14:58
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.163 saniyede (71.22% PHP - 28.78% MySQL) 16 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 10:05
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi