Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Bebeklerde burun tıkanıklığı sorunu nasıl giderilir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Misafir tarafından 17 Eylül 2009 (02:05) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
46839 kez görüntülenmiş, 36 cevap yazılmış ve son mesaj 3 Ekim 2013 (14:00) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.00  |  Oy Veren: 1      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 17 Eylül 2009, 02:05

#1 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bebeklerde burun tıkanıklığı nasıl giderilir
En iyi cevap Daisy-BT tarafından gönderildi

Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

benim bebeyim 11 aylık ama çok burnu tıkanıtor 1de iki üç günde kaka yapıyor vekilo almıyor ama beni emiyor gelişimi fala hareketleri çok güzel ve çok hareketli geceler çok uyanıyor ne yapabilirim yada ne öneriyorsunuz
Alıntı:

2aylık bebegimde burun tıkanıklıgı var.burundan gelen hırıltı var.ne yapılabilir?TEŞEKKÜRLER
Alıntı:

bnm burnum çok tıkanıyo ne olur yardim edin

Bebeklerde, çocuklarda ya da yetişkinlerde burun tıkanıklığının çeşitli nedenleri olabilir. Geniz eti, enfeksiyonlar, allerji, ortam havasının kuruluğu gibi nedenlerle tıkanıklık oluşabilir.

Burnumuz soluduğumuz havayı ısıtıyor, nemlendiriyor ve süzüyor, mikropları tutuyor ve öldürüyor, koku almamızı sağlıyor, sesimizin karakterini ve rengini oluşturur. Ancak burunda oluşan tıkanıklık bu işlevlerin yerine getirilmesine engel olabilir.

Bebek odasının ve hatta evin bütün yaşanan mekanlarının havasının nemli tutulması tıkanıklığı azaltabilir.

Durumunuza özel sebepleri bulmak ve tedavisini öğrenmek için mutlaka bir Kulak Burun Boğaz uzmanına başvurun. Bebeklerde de yetişkinlerde de ezbere burun spreyleri kullanmayın. Burun spreylerinin yanlış kullanımının koku alma duyusunun kaybına bile neden olabileceğini unutmayın.
Rapor Et
Reklam
Eski 17 Eylül 2009, 02:14

#2 (link)
SeVGi KeLeBeĞi..
Pollyanna - avatarı
Bebekler için özel burun spreyleri var onları kullanabilirsiniz birde bebeğinizin odasını nemli tutarsanız burnu daha az tıkanır..
Rapor Et
Eski 27 Eylül 2009, 09:05

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Alıntı:
bebeklerde burun tıkanıklığı nasıl giderilir
birde bebeğimiz 40 günlük sanırım soğuk alğınlığına bağlı olarak burun tıkanıklığı var dik tutunca uyuyor yatırınca rahatsız oluyor bu konuda ne yapmamız gerekir burun spreyi kullanabilirmiyiz, kullanabiliyorsak hangisini tavsiye edersiniz. teşekkürler.
Rapor Et
Eski 27 Eylül 2009, 09:09

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
burun spreyi kullanabilirmiyiz, kullanabiliyorsak hangisini tavsiye edersiniz. teşekkürler.
Rapor Et
Eski 3 Ekim 2009, 10:13

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bebegimin 3aylık burnu cok tıkanıyo doktorumuz bize serum verdi onu burnuna sıkıyoruz bide tuzlu su yapıp sıkmamızı önerdi kullanıyorum cok memnun iyi oluyo sizce nasıl bu yöntem zararı olurmu
Rapor Et
Eski 3 Ekim 2009, 10:19

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bebegim 3 aylık doktorumuz bize burun tıkanıklıgı için serum ve tuzlu su önerdi burnuna sıkınca hemen hapsırıyo rahatlıyo hırıtısıda gidiyo sizce bu yöntem nasıl zararı varmı
Rapor Et
Eski 19 Kasım 2009, 14:20

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bebeğimin burnu sürekli tıkalı birde kulağını çok tutuyor doktora götürdük kulağında herhangi bi sorun olmadığını söyledi bebeğim 11 aylık neden olabilir kulağını 6.aydan sonra tutmaya başladı dişten olabilirmi
Rapor Et
Eski 22 Aralık 2009, 15:50

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
benimde bebeğmin burnu çok tıkanıyo.sprey önerdi doktor adı sefiyol du sanırım .şimdilik memnunum serumu sıktıktan sonrada burun pompasıyla çekiyorum bayağı rahatlatıyo ..
Rapor Et
Eski 27 Ocak 2010, 18:12

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
benim bebeyim 11 aylık ama çok burnu tıkanıtor 1de iki üç günde kaka yapıyor vekilo almıyor ama beni emiyor gelişimi fala hareketleri çok güzel ve çok hareketli geceler çok uyanıyor ne yapabilirim yada ne öneriyorsunuz
Rapor Et
Eski 8 Şubat 2010, 21:58

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
2aylık bebegimde burun tıkanıklıgı var.burundan gelen hırıltı var.ne yapılabilir?TEŞEKKÜRLER
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.186 saniyede (71.44% PHP - 28.56% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 14:01
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi