Arama

Hristiyanların taşıdıgı haç işaretini taksam hristiyan olur muyum?

Güncelleme: 6 Şubat 2015 Gösterim: 6.809 Cevap: 12
EgeliAnil - avatarı
EgeliAnil
Ziyaretçi
18 Eylül 2009       Mesaj #1
EgeliAnil - avatarı
Ziyaretçi
Hristiyanların Boynunda Taşıdıkları + Şeklindeki Haç İşaretinden Almayı Düşünüyorum Boyunda Oldukça Hoş Duruyor Onu Taksam Dinimizce Her Hangi Bir Sakıncası Var Mı ?
Sponsorlu Bağlantılar
ThinkerBeLL - avatarı
ThinkerBeLL
VIP VIP Üye
19 Eylül 2009       Mesaj #2
ThinkerBeLL - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
EgeliAnil adlı kullanıcıdan alıntı

Hristiyanların Boynunda Taşıdıkları + Şeklindeki Haç İşaretinden Almayı Düşünüyorum Boyunda Oldukça Hoş Duruyor Onu Taksam Dinimizce Her Hangi Bir Sakıncası Var Mı ?

Elbette olmazsınız, ancak Peygamber Efendimizin bu yönde hadisleri mevcuttur; bu hadislerde müslümanın gayrimsülim ehlinden olana benzememesi tavsiye edilir. Haçın bir put sembolü olduğu da hesaba katılacak olursa dinimizde buna hiçbir surette müsamaha gösterilmediği de aşikardır.
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Tanrı varsa eğer, ruhumu kutsasın... Ruhum varsa eğer!
EgeliAnil - avatarı
EgeliAnil
Ziyaretçi
19 Eylül 2009       Mesaj #3
EgeliAnil - avatarı
Ziyaretçi
Ona Benzer Başka Çeşit Kolyelerde Görmüştüm Onlardan Alayım O Zaman. Hem Çevredende Çok Olumsuz Tepkiler Aldım...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Aralık 2010       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bence yasak değldir . evet hadisler mevcuttur ama Allah sonuçta dinler arasında ayrım yapmaz ..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Mart 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bnce oLmaz Cnqu Biz dinimizdEn memnunuzzzzzzzzzzzzzzzzzz
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Ocak 2012       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
hiristiyan nasıl olaablrm
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Ocak 2012       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bence olmazsın ama ThinkerBell'in dediği gibi put anlamına gelir. Hristiyan olmasan bile büyük bir günah bence. Hristiyan olmak istersen (Sana söylemiyorum üsttekine diyorum) git Diyanet İşleri Bakanlığı'na; Ben dinimi değiştireceğim de olsun bitsin.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Ocak 2012       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Hayır fakat arkadaşımızın dediği gibi haç işareti put anlamını taşıması nedeniyle bu bir günah olabilir. Sırf gösteriş için bence günah işlemeye değmez.

1 Saat Önce 22:15
Misafir :hiristiyan nasıl olaablrm --> git Diyanet İşleri Bakanlığı'na ; ben dinimi değiştireceğim de olsun bitsin.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Haziran 2013       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bence günaha girmessin cünkü allah dinlerde ayrıl yapmaz ama yinede günaha girebilirsin
Misafirciyim - avatarı
Misafirciyim
Ziyaretçi
5 Haziran 2013       Mesaj #10
Misafirciyim - avatarı
Ziyaretçi
Bu işin bence şöyle bence böyle denilecek bir konu değildir bu işin ehli vardır gider onlara sorarsınız yada islami sorulara cevap veren site var mesala sizin sorunuza cevap verilmiş onu okumanızı tavsiye ederim
Haç takmak caiz midir? Müslüman bir gencin haç takması konusunda bilgi verir misiniz?