Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Hristiyanların taşıdıgı haç işaretini taksam hristiyan olur muyum?

Bu konu Soru-Cevap forumunda EgeliAnil tarafından 18 Eylül 2009 (23:38) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
3834 kez görüntülenmiş, 10 cevap yazılmış ve son mesaj 5 Haziran 2013 (09:59) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 4.00  |  Oy Veren: 2      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 18 Eylül 2009, 23:38

#1 (link)
EgeliAnil
Ziyaretçi
EgeliAnil - avatarı
Hristiyanların Boynunda Taşıdıkları + Şeklindeki Haç İşaretinden Almayı Düşünüyorum Boyunda Oldukça Hoş Duruyor Onu Taksam Dinimizce Her Hangi Bir Sakıncası Var Mı ?
Rapor Et
Reklam
Eski 19 Eylül 2009, 01:23

#2 (link)
Admin
ThinkerBeLL - avatarı
Alıntı:
EgeliAnil adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

Hristiyanların Boynunda Taşıdıkları + Şeklindeki Haç İşaretinden Almayı Düşünüyorum Boyunda Oldukça Hoş Duruyor Onu Taksam Dinimizce Her Hangi Bir Sakıncası Var Mı ?
Elbette olmazsınız, ancak Peygamber Efendimizin bu yönde hadisleri mevcuttur; bu hadislerde müslümanın gayrimsülim ehlinden olana benzememesi tavsiye edilir. Haçın bir put sembolü olduğu da hesaba katılacak olursa dinimizde buna hiçbir surette müsamaha gösterilmediği de aşikardır.
Rapor Et
Eski 19 Eylül 2009, 11:17

#3 (link)
EgeliAnil
Ziyaretçi
EgeliAnil - avatarı
Ona Benzer Başka Çeşit Kolyelerde Görmüştüm Onlardan Alayım O Zaman. Hem Çevredende Çok Olumsuz Tepkiler Aldım...
Rapor Et
Eski 18 Aralık 2010, 09:12

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bence yasak değldir . evet hadisler mevcuttur ama Allah sonuçta dinler arasında ayrım yapmaz ..
Rapor Et
Eski 31 Mart 2011, 13:36

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Bnce oLmaz Cnqu Biz dinimizdEn memnunuzzzzzzzzzzzzzzzzzz
Rapor Et
Eski 4 Ocak 2012, 22:15

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
hiristiyan nasıl olaablrm
Rapor Et
Eski 4 Ocak 2012, 23:17

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Bence olmazsın ama ThinkerBell'in dediği gibi put anlamına gelir. Hristiyan olmasan bile büyük bir günah bence. Hristiyan olmak istersen (Sana söylemiyorum üsttekine diyorum) git Diyanet İşleri Bakanlığı'na; Ben dinimi değiştireceğim de olsun bitsin.
Rapor Et
Eski 4 Ocak 2012, 23:22

Hayır.

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Hayır fakat arkadaşımızın dediği gibi haç işareti put anlamını taşıması nedeniyle bu bir günah olabilir. Sırf gösteriş için bence günah işlemeye değmez.

1 Saat Önce 22:15
Misafir :hiristiyan nasıl olaablrm --> git Diyanet İşleri Bakanlığı'na ; ben dinimi değiştireceğim de olsun bitsin.
Rapor Et
Eski 4 Haziran 2013, 21:59

nasıl hırıstıyan olabilirim

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bence günaha girmessin cünkü allah dinlerde ayrıl yapmaz ama yinede günaha girebilirsin
Rapor Et
Eski 5 Haziran 2013, 00:07

#10 (link)
Misafirciyim
Ziyaretçi
Misafirciyim - avatarı
Bu işin bence şöyle bence böyle denilecek bir konu değildir bu işin ehli vardır gider onlara sorarsınız yada islami sorulara cevap veren site var mesala sizin sorunuza cevap verilmiş onu okumanızı tavsiye ederim
Haç takmak caiz midir? Müslüman bir gencin haç takması konusunda bilgi verir misiniz?
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.120 saniyede (64.49% PHP - 35.51% MySQL) 16 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 16:04
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi