Cevap Yaz Önceki Konu Sonraki Konu

Nasıl yahudi olunur?

• nasil yahudi olunur
  • yahudi nasil olunur
  • yahudi olmak istiyorum
Misafir
Cevaplanmış   |    22 Eylül 2009 22:49   |   Mesaj #1   |   
Ziyaretçi
Bir Yahudi olarak nasıl yaşanır? Nasıl Yahudi olunur?
En iyi cevap ThinkerBeLL tarafından gönderildi

Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Sonradan Yahudi olunmaz, çünkü Yahudi olmanın temeli Yahudi olarak doğmaktan geçer. Ancak sonradan musevilik dini seçilebilir, yani musevi dinine geçilebilir.
Yahudi yaşam tarzı içinse şu konuyu incelemenizi önerebilirim: http://www.msxlabs.org/forum/kultur/...sam-tarzi.html

22 Eylül 2009 23:10   |   Mesaj #2   |   
ThinkerBeLL - avatarı
ADM Admin
Istanbul TR

61410
11.507 mesaj
Alıntı

Sonradan Yahudi olunmaz, çünkü Yahudi olmanın temeli Yahudi olarak doğmaktan geçer. Ancak sonradan musevilik dini seçilebilir, yani musevi dinine geçilebilir.
Yahudi yaşam tarzı içinse şu konuyu incelemenizi önerebilirim: http://www.msxlabs.org/forum/kultur/...sam-tarzi.html

Daisy-BT, Chelsea_Eny, _BlueSky_ ve 1 kişi bu mesajı beğendi.
Misafir
1 Ekim 2009 23:57   |   Mesaj #3   |   
Ziyaretçi
hz. musa hz.süleymdanda Allah ın peygamberleridir neden yeni ve yanlış dinler ortaya çıkar anlamam.tek degişmeyen kitap kuran-ı kerimdir buda apaçık ortada.biz müslümanlar bu konuda .çok şanslıyız
_BlueSky_, ezel yıldız ve city hunter bu mesajı beğendi.
GrandJoeBR
2 Ekim 2009 15:30   |   Mesaj #4   |   
Ziyaretçi
Din Deiştirme kararına Saygı duyuyorum Da .. Ona bişi demiyorum da MüsLümanlık Gibi mübarek bir dinden neden vazgeçiyorsun onu anLamış değiLim ...

Hz ali Den Sna bir Alıntı vereyim .. DinLe ltfen

MüşrikLerden Biri : Ya ALi O dinde Olup ta eline ne geçiyor [ TÖBE HAŞA ] dielim allah yok o zman ne yapacaksın ..
HazReti Ali müşriklere dönerek O müthiş cevabı Şöyle verir : [ Haşa ] aLLah yok diğelim Namaz Kılmak kuranda yazdığı için [ namazınızı dosdoğru klın ]denildiği için KıLıyorum Diyorsnuz Ki [ HAŞA ] ALlah yok namaz kıLarak spor yapmış oluyor Peki ya siz ne yapıcaksınız .....
_BlueSky_, TheOne ve ezel yıldız bu mesajı beğendi.
Misafir
15 Kasım 2009 13:38   |   Mesaj #5   |   
Ziyaretçi
nasıl yahudi olabilirim
Misafir
21 Ocak 2010 01:42   |   Mesaj #6   |   
Ziyaretçi
nasıl yahidi olunur
Daisy-BT
21 Ocak 2010 12:08   |   Mesaj #7   |   
Ziyaretçi
Alıntı

nasıl yahudi olabilirim

Alıntı

nasıl yahidi olunur

Alttaki mesajı ve linki inceleyiniz. Din değiştirmeden önce var olan dinizi ve merak ettiğiniz tüm dinleri inceleyip, yaşam ve ibadet biçimlerini, hangi toplumlarda yaygın olduğunu ve size, ailenize, yaşantınıza uygun olup olmadığını araştırınız.

Alıntı
ThinkerBeLL adlı kullanıcıdan alıntı

Misafir
24 Ocak 2010 01:17   |   Mesaj #8   |   
Ziyaretçi
sonradan yahudi olunmaz ama musevi olunulabilir...! yahudilik denmesinin veya musevilik denmesininde bir anlamı var.Bunun için çok uzun süre bir eğitim alman ibranice öğrenmen ve sınava girmen lazım ancak bunlardan sonra musevi olabilirsin sonradanda bar mitzvah töreninin yapılması lazım.
gözdem bu mesajı beğendi.
Misafir
8 Haziran 2010 14:50   |   Mesaj #9   |   
Ziyaretçi
ben yahüdi olmak istiyen bir türk üm ama yahudu olmak istiyorum nerelere baş vura bilirim
ener
8 Haziran 2010 15:11   |   Mesaj #10   |   
Ziyaretçi
Alıntı

ben yahüdi olmak istiyen bir türk üm ama yahudu olmak istiyorum nerelere baş vura bilirim

Alıntı
ThinkerBeLL adlı kullanıcıdan alıntı

.
Cevap Yaz
Hızlı Cevap
İsim:

Nasıl yahudi olunur? Konusuna Benzer Konular

Güç nasıl kazanılır, nasıl güçlü olunur?
Gönderen: güçlü Forum: Soru-Cevap
Cevap: 71
Son Mesaj: 7 Mart 2015 19:51
Jandarma nasıl olunur?
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 4
Son Mesaj: 29 Temmuz 2014 11:39
Cevap: 4
Son Mesaj: 2 Şubat 2014 06:51
Petepet nasıl bir sitedir, nasıl üye olunur?
Cevap: 18
Son Mesaj: 13 Eylül 2012 21:38
Kaymakam nasıl olunur?
Cevap: 1
Son Mesaj: 2 Nisan 2012 17:06
Sayfa 0.325 saniyede 12 sorgu ile oluşturuldu