Arama

Nasıl yumruk atılır? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 21 Haziran 2015 Gösterim: 133.659 Cevap: 187
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Haziran 2010       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Beyler en etkili yumruk ben sağlak olduğum için ona göre anlatıyorum sol ayağımızı one atıp vucudumuzun yukunu one vererk düz ve cene ucuna gelen yumruktur tek darbeyle cok dayanıklı kışileri bile indirebilirsiniz ben 13 yasındayım 13 yasındayım die yanlıs olduğunu dusunmeyin ben bu yasta 16 - 17 yaslarındaki cocuklari dövüyorum ve hıc darbe almadan
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Haziran 2010       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sert yumruk atmanın yolu vücudu ve omuzu kullanmaktır yumruklarınızı sertleştirmek istiyorsanız ilk başlarda günde 25 yarım şınavla baslayın ve arttırın bu göğüs kaslarınızı güçlendirecek ve daha tesirli vurmanızı sağlayacaktır.dambıl ile çalıştığınızda yumruk arınız hızlanır.vucud ile vurmak için sağ eli kullanıyorsanız sol ayak ileri sağ el geri yapmalısınız sol el kaşta sağ el çenede olmalıdır.vururken adım ileri ve omuz kuvveti le vurursanız ve ayğınızı yerden kaldırmayıp yer çekimi ivmesini kullanırsanız kilonuzun 10 katı vurursunuz.tek yum ruk ile iş bitireceğiniz noktalar ise çene ve altı şakaklar testisler alın ortası nefes boşluğu ve gözdür.

Sponsorlu Bağlantılar
AİKİDO SENSEİ KAAN TAN
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
RivaN - avatarı
RivaN
Ziyaretçi
23 Haziran 2010       Mesaj #13
RivaN - avatarı
Ziyaretçi
direk2krose1aparkat2
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Crayz Monster - avatarı
Crayz Monster
Ziyaretçi
1 Temmuz 2010       Mesaj #14
Crayz Monster - avatarı
Ziyaretçi
Yümrugu aterken kime attığınıza dıttak edin.7 yaşındaki bir çocuğa 7 yaşındaki başka bir çocuk yumruk atar ama aikido-kareteye giden birisine yumruk atmaya kalkmayın.Yumrugu en guçlu kombo stılde dirseğini (kolunla beraber) gözünün hizasına getierip elini el bileklerinden hafif kıvırarak dirsekten oynatmaktır.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Temmuz 2010       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
dirseğinle adamın yüzüne veya göğüs kafesine denk getirirsen 1 vurusta bile alırsın.ben dirsekle yumrukla vurdugumun rahatlıkla 3 katını vurabiliyorum bide şuda var eğer kolların uzunsa kolları kısa olan birine göre daha az etki verirsin.mesela kolun dayanak noktası omuzdur kısa boyluysan kolunda kısa olduğu için vucut gücünü daha kolay ve rahat verirsin ama uzun boylu adam koluda uzun oldugu için gücünü omuz ve önkoldan alır.eğer anlamadıysan şu şekilde bir örnek vereyim bir kerpeten düşün parmağını kerpetenin en ucuna koy ve biraz bastır ondan sonra kerpetenin baslangıç noktasına aynı şekilde bastır bakalım hangisinde daha çok güç hissediceksin Msn Happy
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Temmuz 2010       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Size wing Chun tavsiye ediyorum iyi dövüş ve iyi savunma yapmanız için ...
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Mc MeRt - avatarı
Mc MeRt
Ziyaretçi
26 Temmuz 2010       Mesaj #17
Mc MeRt - avatarı
Ziyaretçi
Benim yöntemim süper yumruga gerek kalmıyor Msn Happy
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
misafir - avatarı
misafir
Ziyaretçi
9 Ağustos 2010       Mesaj #18
misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar yumruğun çok acıtmasını istiyorsanız yumruk hedefe gitmeyene kadar yumruğu sıkmayacaksınız hedefe 2 saniye kala tüm gücünüzle sıkıp hedefe vuruşunuzu atacaksızınz
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Ağustos 2010       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
en etkili yumruk kendi sıkmadığın anda gerçekleşen olaydır. kendini ne kadar sıkarsan yumruğunun etkisini o denli yitirirsin. Bunun deneyleri yapılmıştır, 7 kata kadar etkileyebiliyor.

genellikle dövüş sırasında yumruğumuzu sıkar , bedenimizi sıkarız yanlış bir olaydır. o şekilde diyelin 50 vurduğunuzda , kendinizi gevşeterek vurduğunuz zaman ise 350 vurabilirsiniz.

Deneylerle ispatlanmıştır.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Ağustos 2010       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yumrugu tırnakların görun meyecek sekılde sıkı sık ve kolun dumduz olmali yumruk atarken kol kırık olursa saglam olmaz
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.