Arama

Nasıl yumruk atılır? - Sayfa 3

En İyi Cevap Var Güncelleme: 21 Haziran 2015 Gösterim: 133.626 Cevap: 187
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Eylül 2010       Mesaj #21
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben taha subayım sert yumruk atmak için mutlaka yumrugunuzu omuzdan atmalısınız umuzdan gelen enerjiyle rakibin burnun ortasına degilde tam yanına atın rakibinizin gözü yaşaracaktır veya buyük ihtimalle kırılacaktır...ve yumrugu attıgınız anda yumrugun dik gitmesini saglayın yoksa bileginizi kırabilir yerinden çıkmasına ve incimesine neden olabilirsiniz...
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Eylül 2010       Mesaj #22
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaslar ben bu konuda uzman degılım ama sıze yöntemını söyleyım yumrugu atarken,ben sağlak oldugum için öyle anlatıyorum sol ayak ileride sağ ayak geride olsun ve yumruk hedefe varmadan önce sıkmayın hedefle temas etmeden bi 5 cm kala sıkın ve bütün vucudun yukunu omuz ve kolda toplayın. krıtık yerler cene altı,göz,testisler,alın ortası'dır bunları uygulayarak kendınız den daha sıkı adamları bile tek hamleyle indirebilirsiniz...
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Onur Gündüz - avatarı
Onur Gündüz
Ziyaretçi
14 Eylül 2010       Mesaj #23
Onur Gündüz - avatarı
Ziyaretçi
Bence yumruğu sağ yumruk olarak kullanıp karın boşluğuna vurmalısın ve ondan sonra ne yaparsan yap zaten onun işi bitmiştir...
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
gxx - avatarı
gxx
Ziyaretçi
16 Eylül 2010       Mesaj #24
gxx - avatarı
Ziyaretçi
geçen gün baktımda yeterince hızlı ve peş peşe hızlı yumruk atamıyorum.bunun bir egzersizi var mı?
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
16 Eylül 2010       Mesaj #25
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
gxx adlı kullanıcıdan alıntı

geçen gün baktımda yeterince hızlı ve peş peşe hızlı yumruk atamıyorum.bunun bir egzersizi var mı?

Arka arkaya yumruk atmak - UZMANTV
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
ÇayGetirLeN - avatarı
ÇayGetirLeN
Ziyaretçi
24 Eylül 2010       Mesaj #26
ÇayGetirLeN - avatarı
Ziyaretçi
ya benim sol elim 1-2 gün kola sarılan bandajla sarılıydı şimdi açtığımda sol elimde neredeyse hiç güç yok elimi fazla sıkamıyorum kavgada ise sol yumruğum etkisiz kalacak..(muhtemelen kavgalarda rakibimin kolunu çevirip dizlerini arkasına vurup o yere düştükten sonra kaçmak olacak Msn Happy]] sol elimi nasıl güçlendirebilirim..şimdiden tşk ederim..
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
snipert - avatarı
snipert
Ziyaretçi
30 Eylül 2010       Mesaj #27
snipert - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
ÇayGetirLeN adlı kullanıcıdan alıntı

ya benim sol elim 1-2 gün kola sarılan bandajla sarılıydı şimdi açtığımda sol elimde neredeyse hiç güç yok elimi fazla sıkamıyorum kavgada ise sol yumruğum etkisiz kalacak..(muhtemelen kavgalarda rakibimin kolunu çevirip dizlerini arkasına vurup o yere düştükten sonra kaçmak olacak Msn Happy]] sol elimi nasıl güçlendirebilirim..şimdiden tşk ederim..

7 kiloluk dambıl kullanabilirsin.Dambıl elindeyken yumruk atmayıda dene.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Eylül 2010       Mesaj #28
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
mesela can alıcı noktlaar-kalpin olduu yer ayak sinirlerinin olduğu yer kafadan zaten acıtıo o zmn no problem
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Ekim 2010       Mesaj #29
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
hayatınızda hiç yumruk atmadığınız ve tekniğini bilmediğiniz yorumlardan anlaşılıyor.bir çok yumruk çeşidi vardır.önemli olan sürekli çalışarak tekniğinizi güçlendirmeniz.daha etkili vurabilmek için boşta çalışın bi direnç olursa beyin kendini ona ayarlar.F=m.a kuvvet eşittir kütle çarpı ivme.kütlenizi artırmak belli ölçüde mümkündür onun için ivmenizi artırmalısınız yani diyeceğim o ki çok hızlı çıkarmanız gerekir yumruğu.yani öyle hızlı olmalısınızki rakip kıpırdamadan yumruğu suratında hissetmeli.(çinliler neden bu kadar dövüş sporlarında iyi anlamışsınızdır umarım)teknik desteğe gerek yok ama sürekli boşta çalışarak kendi tekniğinizi bulabilirsiniz ama bir teknik verebilirim gücü dağıtmadan tek bir noktaya vurun.yani yumruğunuzun rakibe temas noktası ne kadar az ise o kadar etkili olur.misal yumruk attığınız zaman bütün parmak kemikleriniz rakibe değmesin orta parmak ve işaret parmağınız ilk rakibe temas etsin ve gücünüz oradan rakibe ulaşsın.basıncın formulünü unuttum ama bütün güç çok az bi noktadan çıkarsa çok etkili olur güç dağılmaz.rakibe kramp tarzı bir ağrı verir.birde yumruk atarken omuzunuzla birlikte kalçanızıda kullanmanız gerekiyorki daha fazla ivme kazandırabilesiniz.ve yumruk atılacak bölgeleri söyleyeyim önemli olan kafadır kafaya ulaşmak için elinizden geleni yapın.bir yumrukla adamı indirmeyi planlıyorsanız imkansızdır adam kendini savunmasza ancak bunu yapabilirsiniz.önemli olan rakibin savunmasını delip kafaya ulaşmaktır merkezi çökertirseniz rakibin eli kolu bir işe yaramaz ama bir yumrukla sadece sokaktaki bişi bilmeyen adamı indirebilirsiniz keza aynı şekilde oda sizi tek yumrukla indirebilir.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Okan_ - avatarı
Okan_
Ziyaretçi
29 Ekim 2010       Mesaj #30
Okan_ - avatarı
Ziyaretçi
Diyaframına Bi Tane Vurduktan Sonra Yere Yığılır Ve İstediğin Gibi Vur Msn Grin Msn Grin
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.